Chiptuning Alfa Romeo Stelvio
6 motorů · od +34 do +48 k
Alfa Romeo Stelvio: 6 motorů — 1 benzínový a 5 naftových. Navýšení výkonu činí od +34 do +48 k, kroutícího momentu až 116 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR.
Všechny motory Alfa Romeo Stelvio: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 5 motorů | ||||
| 2.2 D150 k / 400 Nm | +44 k+116 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 k GT — 399 EUR · 194 k |
Vybrat → | |
| 2.2 D209 k / 470 Nm | +44 k+99 Nm |
GTL — 249 EUR · 247 k GT — 399 EUR · 253 k |
Vybrat → | |
| 2.2 D190 k / 450 Nm | +40 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 224 k GT — 399 EUR · 230 k |
Vybrat → | |
| 2.2 D180 k / 450 Nm | +38 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 212 k GT — 399 EUR · 218 k |
Vybrat → | |
| 2.2 D160 k / 450 Nm | +34 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 189 k GT — 399 EUR · 194 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 1 motor | ||||
| 2.0 T280 k / 400 Nm | +48 k+68 Nm |
GTL — 249 EUR · 319 k GT — 399 EUR · 328 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Alfa Romeo Stelvio: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +48 knejlepší v této generaci
2.0 T 280 k → 328 k. Ostatní motory získají od +34 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +116 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +95 do +116 Nm.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Alfa Romeo Stelvio: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Alfa Romeo Stelvio: motor 2.0 Turbo a diesel 2.2 D
Objednávky na Alfa Romeo Stelvio se v Německu otevřely 18. ledna 2017, a to s verzí First Edition a jejím motorem 2.0 Turbo o výkonu 280 k. Od té doby existuje jen jedna generace, Typ 949, vyráběná na platformě Giorgio, kterou sdílí s modelem Giulia. Facelifty přišly pro modelové roky 2020 a 2023, nejprve s novým interiérem a asistenčními systémy, poté se světlomety matrix LED. Nabídka motorů se dělí na dvě poloviny a obě jsou přeplňované: benzínový 2.0 Turbo a diesel 2.2 Turbo Diesel.
Proto tuning Alfa Romeo Stelvio s powerboxem, tedy tuningovým modulem, znamená vždy modul GAN GT: hodí se pro všech šest motorů v katalogu. Asi dvě třetiny německých registrací tvoří benzín a třetinu diesel a téměř všechny vozy mají pohon všech kol. Hlavními verzemi jsou 2.0 Turbo s 280 k a pohonem všech kol Q4 a diesel se 190 nebo 209 k. Benzínový motor 2.0 Turbo s 280 k má kroutící moment 400 Nm a diesel s 209 k se prodával od února 2017.
Jeden diesel v pěti výkonech
Diesel 2.2 je jeden motor řady Family B, prodávaný se 150, 160, 180, 190 a 209 k. Je to motor common rail s osmistupňovým automatem, stejně jako u benzínu. Před vyhledáním hodnot proto ověřte rok i výkon svého vozu. Motor 2.0 Turbo s 200 k se v katalogu Stelvia neuvádí samostatně; najdete ho u modelu Alfa Romeo Giulia jako 2.0T s 200 k.
Chiptuning Alfa Romeo Stelvio: otázky
Kterou verzi Stelvia 2.2 D se 150, 160, 180, 190 nebo 209 k mám?
Rozhoduje výkon spolu s datem: verze se 150 a 180 k skončily v srpnu 2018, verze se 160 k se vyráběla do března 2020 a verze se 190 k přišla v září 2018. Verze s 209 k se prodávala od února 2017.
O kolik více výkonu získá při chiptuningu Stelvio 2.0 Turbo s 280 k?
U benzínového motoru s výkonem 280 k a kroutícím momentem 400 Nm stoupne s modulem GAN GT výkon na 328 k a kroutící moment na 468 Nm. Pro benzínové i dieselové motory je určen modul GAN GT, který nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Je Stelvio Quadrifoglio v katalogu GAN?
Motor 2.9 V6 modelu Quadrifoglio s 510 k a od roku 2023 s 520 k v katalogu není.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.