Chiptuning BMW
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz BMW
Katalog BMW obsahuje 583 motorů (modely: 23, generace: 65). U 77 % motorů lze použít tuningové moduly GAN GT (až o 30 % více výkonu) a GAN GTL (až o 25 %), u ostatních GAN GA a GAN GA+ (až o 12 %). Hodnoty pro každý motor najdete na jeho stránce.
Chiptuning BMW bez přeprogramování řídící jednotky
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- až o 30 %více výkonu s GAN GT
Přeplňované motory získají podle typu od +24 do +106 k.
- až o 12 %u atmosférických motorů s GAN GA+
Tuningové moduly GAN GA a GAN GA+ lze použít u 134 atmosférických motorů značky BMW; hodnotu pro každý motor najdete v katalogu.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Vyberte model BMW
U každého modelu jsou uvedeny jeho generace: jedním kliknutím se dostanete ke generaci, dvěma k motoru.
Největší navýšení u vozů BMW
Šest motorů s největším navýšením v našem katalogu. Nejde o typické hodnoty, ale o špičku nabídky.
| Model · generace | Motor | Palivo | Původní | S GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M5 M5 (F10) 2010-16 | 4.4 | Benzín | 600 k / 700 Nm | 706 k / 836 Nm | +106 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| M6 M6 (F13) 2012-17 | 4.4 | Benzín | 600 k / 700 Nm | 706 k / 836 Nm | +106 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| M5 M5 (F10) 2010-16 | 4.4 V8 Competition | Benzín | 575 k / 680 Nm | 677 k / 825 Nm | +102 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| M6 M6 (F13) 2012-17 | 4.4 V8 Competition | Benzín | 575 k / 680 Nm | 677 k / 825 Nm | +102 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| M5 M5 (F10) 2010-16 | 4.4 V8 | Benzín | 560 k / 680 Nm | 660 k / 825 Nm | +100 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| M6 M6 (F13) 2012-17 | 4.4 V8 | Benzín | 560 k / 680 Nm | 660 k / 825 Nm | +100 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
Co říkají o GAN majitelé vozů BMW
Přátelský personál. Velmi rychlé doručení. Čip jsem si rychle namontoval sám. Jsem velmi spokojený, protože výkon je přesně takový, jak bylo slíbeno.
Hned po prvních minutách používání se zvýšil tah motoru, je znát lepší odezva plynového pedálu a spotřeba paliva klesla (asi o litr). Zatím je všechno perfektní.
Velmi rychlé doručení, vynikající zákaznický servis, hladké a rychlé vyřízení. Modul funguje bezvadně a díky výbornému návodu je snadno pochopitelný. Instalace byla velmi rychlá a snadná. Nárůst výkonu byl okamžitě znatelný. Od GAN si kdykoli rád objednám znovu. Velmi, velmi dobrý obchod — vše proběhlo perfektně…
Chiptuning BMW: otázky
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u BMW?
Přeprogramování řídící jednotky (remap) nahrazuje původní software v řídící jednotce (ECU) motoru. Modul GAN se zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku a upravuje jejich signály, takže původní software, kontrolní součty a počítadlo flash zůstávají nedotčeny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Na co se zaměřit u dieselu N47 před chiptuningem BMW?
U motoru N47 (116d až 123d, 318d až 325d a další) je rozvodový řetěz na straně převodovky známým slabým místem. Kontrola nebo výměna se doporučuje zhruba od 100 tisíc km a varovným znamením je chrastění. Nejvíce jsou postiženy motory vyrobené mezi 1. březnem 2007 a 5. lednem 2009, případy jsou však známy i u dieselů do roku 2015. Powerbox upravuje signály snímačů a samotného řetězu se nedotýká.
Jsou v katalogu i motory B48 a B58 generací F a G?
B48 je čtyřválec o objemu 2,0 l a B58 šestiválec o objemu 3,0 l a oba patří k přeplňované rodině B, která nahradila řadu N. Přeplňované motory většinou používají modul GAN GT, proto svůj motor hledejte na stránce modelu podle generace a výkonu v k.
Co může powerbox udělat pro atmosférický šestiválec N52 nebo N53?
Oba jsou atmosférické šestiválce, přičemž N52 pochází z roku 2004 a N53 se vyráběl v letech 2006 až 2013. U těchto motorů má modul GAN GA+ deklarované navýšení výkonu až o 12 % a tato hodnota je horní hranice. U motoru s výkonem 218 k to znamená nejvýše o 26 k více.
Ovlivní modul GAN záruku na můj vůz BMW?
Ne. Modul nemění software řídící jednotky a můžete ho kdykoli odpojit, takže tovární záruka na vůz zůstává zachována. Navíc poskytujeme záruku na motor: 2 roky s GAN GT, 1 rok s GAN GTL.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky: co zvolit?
Přeprogramování trvale mění mapy v řídící jednotce a zanechává stopu v počítadle zápisů do její paměti. Tuningový modul GAN místo toho upravuje signály senzorů: řídící jednotka zůstává v továrním stavu a do původního stavu vůz vrátíte za několik minut.
Chiptuning BMW: co vědět o motorech
Chiptuning BMW: číslo na víku kufru už neříká objem motoru
Chiptuning BMW začíná vyjasněním jednoho omylu: číslo na víku kufru už dávno neudává objem motoru a powerbox, tedy tuningový modul, se vybírá podle rodiny motoru, nikoli podle označení. Dvě číslice za číslem řady kdysi udávaly objem v decilitrech, takže model 318 měl 1,8 l a model 330 měl 3,0 l. U přeplňovaných motorů se z čísla stala výkonová třída a modely 328i a 330i řady F30 mají oba motor o objemu 2,0 l.
Písmena přidávají další informace: i je benzín, d je nafta, e je plug-in hybrid a x nebo xDrive znamená pohon všech kol. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru. Jeden název navíc zahrnuje několik výkonových verzí, což je pro chiptuning BMW důležité. Model 116i měl v E87 v roce 2004 výkon 116 k, od roku 2007 měl 122 k, ve F20 136 k a v pozdější F20 a ve F40 109 k.
Rodiny motorů rozhodují o modulu
Motory BMW se dělí do rodin a rodina o motoru prozradí víc než označení. V 2000. letech byla benzínová nabídka převážně atmosférická: čtyřválce N42, N45, N46 a N43 a šestiválce N52 a N53. Motor N54 z roku 2006 přinesl přeplňování do benzínových šestiválců BMW, v roce 2009 následoval motor N55 s jedním turbem a v roce 2011 čtyřválce N13 a N20.
Od roku 2014 nahradily řadu N modulární motory B38, B48 a B58 a všechny jsou přeplňované. Dieselové motory vedou od M47 přes N47 k B47 u čtyřválců a od M57 přes N57 k B57 u šestiválců. Katalog přiřazuje ke každému motoru jeden modul: přeplňované motory většinou dostanou tuningový modul GAN GT s navýšením výkonu až o 30 % a atmosférické benzínové motory modul GAN GA+ s navýšením až o 12 %.
Číst dáleZobrazit méně
Co s týmiž motory udělalo samo BMW
BMW prodávalo vlastní sadu Performance Power Kit pro modely 135i a 335i s motorem N55. Zvýšila výkon z 306 na 326 k a kroutící moment ze 400 na 430 Nm. Modely M Performance, například M135i, M140i, M340i a M550d, se prodávají odděleně od vozů M GmbH, tedy M3, M4 a M5.
Kódy karoserií BMW
Modely BMW se označují kódem karoserie: BMW Řada 3 je E46 (1998–2006), E90 (2005–2013), F30 (2011–2019) a od roku 2018 G20. Řada 5 je E60 (2003–2010), F10 (2009–2016), G30 (2016–2023) a od roku 2023 G60. Řada 1 má E87 (2004–2013), F20 (2011–2019) a F40 (2019–2024).
X3 je E83 (2003–2010), F25 (2010–2017) a G01 (2017–2024) a X5 je E53 (1999–2006), E70 (2006–2013), F15 (2013–2018) a od roku 2018 G05. Kupé Řady 2 je F22 (2013–2021) a Řada 4 je F32 (2013–2020) a od roku 2020 G22.
Které modely BMW najdete v katalogu
Katalog obsahuje 23 modelů BMW. Nejvíce motorů mají 3 Series (98), 5 Series (96) a 1 Series (52). Největší navýšení mezi modely má M5: až 106 k.
Atmosférické motory BMW
U 134 atmosférických motorů značky BMW lze použít GAN GA+: až o 12 % více výkonu a až o 15 % nižší spotřeba paliva v režimu ECO. Namontujete ho sami, ve většině případů za méně než 15 minut.
Jak najít svůj motor BMW
V seznamu výše vyberte model, poté generaci podle roku výroby a kódu karoserie a motor podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla. Na stránce motoru najdete přesné navýšení a cenu tuningového modulu.