Chiptuning Audi
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Audi
Katalog Audi obsahuje 467 motorů (modely: 31, generace: 62). U 73 % motorů lze použít tuningové moduly GAN GT (až o 30 % více výkonu) a GAN GTL (až o 25 %), u ostatních GAN GA a GAN GA+ (až o 12 %). Hodnoty pro každý motor najdete na jeho stránce.
Chiptuning Audi bez přeprogramování řídící jednotky
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- až o 30 %více výkonu s GAN GT
Přeplňované motory získají podle typu od +18 do +103 k.
- až o 12 %u atmosférických motorů s GAN GA+
Tuningové moduly GAN GA a GAN GA+ lze použít u 99 atmosférických motorů značky Audi; hodnotu pro každý motor najdete v katalogu.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Vyberte model Audi
U každého modelu jsou uvedeny jeho generace: jedním kliknutím se dostanete ke generaci, dvěma k motoru.
Největší navýšení u vozů Audi
Šest motorů s největším navýšením v našem katalogu. Nejde o typické hodnoty, ale o špičku nabídky.
| Model · generace | Motor | Palivo | Původní | S GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S8 S8 (D4) 2012-17 | 4.0 TFSI | Benzín | 605 k / 750 Nm | 708 k / 878 Nm | +103 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| RS6 RS6 (C7) 2012-18 | 4.0 TFSI | Benzín | 560 k / 700 Nm | 660 k / 836 Nm | +100 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| RS7 RS7 | 4.0 TFSI | Benzín | 560 k / 700 Nm | 660 k / 836 Nm | +100 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| RS6 RS6 (C7) 2012-18 | 4.0 TFSI Performance | Benzín | 605 k / 700 Nm | 700 k / 836 Nm | +95 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| RS7 RS7 | 4.0 TFSI Performance | Benzín | 605 k / 700 Nm | 700 k / 836 Nm | +95 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
| S8 S8 (D4) 2012-17 | 4.0 TFSI | Benzín | 519 k / 650 Nm | 607 k / 761 Nm | +88 k | GTL od 379 EUR GT od 519 EUR |
Co říkají o GAN majitelé vozů Audi
Dobrý den! Dnes jsem od vás dostal box GAN. Nainstaloval jsem ho. Popravdě jsem si nemyslel, že by ten box mohl něco změnit. Když jsem ho objednával, moc jsem tomu zařízení nevěřil. Ale jakmile jsem nastartoval motor a rozjel se, prostě jsem svoje auto nepoznal. Je to jako letadlo!!! Doufám, že mi motor brzy neodejde…
Auto zrychlilo, o spotřebě zatím nemůžu nic říct – užívám si dynamiku svého auta. Nejzajímavější a zatím nevysvětlitelné je, že řazení (manuální převodovka) je měkčí a přesnější, obzvlášť je to znát na 1. a 2. stupeň, možná kvůli zvýšení otáček (bylo 800 ot./min, teď asi 850)! Tento produkt doporučuji, auto je teď…
Tohle zařízení auto probudilo... vůz působí velmi živě a ostře... výkon ve středních otáčkách je mnohem lepší... svižná jízda po dálnici bez námahy... tenhle produkt opravdu splnil, co sliboval. Přepínání jízdních režimů. Možnost použití na různých vozidlech. Nízkoriziková tuningová jednotka. Záruka pro mě byla…
Chiptuning Audi: otázky
Je motor 3.0 TFSI přeplňován turbem a hodí se modul GAN pro oba druhy motorů?
V modelech A6 C6, A6 C7 a S4 B8 je motor 3.0 TFSI přeplňován kompresorem, zatímco motory 2.0 TFSI a 1.8 TFSI mají turbo. V katalogu GAN pasuje k motoru 3.0 TFSI modul GAN GT; jako vždy rozhoduje váš vlastní motor.
Liší se chiptuning Audi u motorů TDI s čerpadlo-tryska a s common rail?
Liší se hardwarem: motory čerpadlo-tryska jsou generace PD (EA188), motory common rail jsou EA189 a EA288. V obou případech najdete svůj motor v katalogu podle přesného výkonu v k, například A6 C7 2.0 TDI se 177 k.
Co znamenají 35, 40 a 45 TFSI pro tuning?
Jsou to výkonové třídy, nikoli objemy, takže 40 TFSI nic neříká o litrech. Audi toto značení zavedlo 23. srpna 2017 u modelu A8 a ostatní modely následovaly do léta 2018.
Co zůstává nedotčeno, když u vozu Audi použijete powerbox místo přeprogramování řídící jednotky (remap)?
Na rozdíl od přeprogramování řídící jednotky (remap), které přepisuje původní software, se powerbox zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku (ECU) a upravuje jejich signály. S modulem GAN zůstávají původní software, kontrolní součty a počítadlo flash nedotčeny a tovární ochrany motoru zůstávají aktivní. Po sejmutí modulu nezůstávají žádné stopy: do řídící jednotky se nic nezapisuje. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Ovlivní modul GAN záruku na můj vůz Audi?
Ne. Modul nemění software řídící jednotky a můžete ho kdykoli odpojit, takže tovární záruka na vůz zůstává zachována. Navíc poskytujeme záruku na motor: 2 roky s GAN GT, 1 rok s GAN GTL.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky: co zvolit?
Přeprogramování trvale mění mapy v řídící jednotce a zanechává stopu v počítadle zápisů do její paměti. Tuningový modul GAN místo toho upravuje signály senzorů: řídící jednotka zůstává v továrním stavu a do původního stavu vůz vrátíte za několik minut.
Chiptuning Audi: co vědět o motorech
Audi chip tuning: co skutečně znamenají TFSI, TDI a FSI
Chiptuning Audi začíná označením na motoru, protože písmena znamenají méně, než se zdá, a powerbox, tedy tuningový modul, se vybírá podle přesného motoru, nikoli podle názvu. U chip tuningu Audi je označení důležitější než objem, protože jeden název může zahrnovat několik výkonových variant. FSI znamená přímé vstřikování benzínu a TFSI k němu přidává přeplňování. Přeplňování neznamená vždy turbodmychadlo: motor 3.0 TFSI v modelech A6 C6, A6 C7 a S4 B8 je přeplňován kompresorem, zatímco motory 2.0 TFSI a 1.8 TFSI používají turbo.
TDI je turbodiesel s přímým vstřikováním a prošel několika generacemi. Motory TDI se vyvíjely od vstřikování s rozdělovačovým čerpadlem (VE) přes jednotky čerpadlo-tryska (PD, EA188) ke common rail (EA189 a EA288). Dieselové motory V6 nesou označení EA896 a EA897. Další označení popisují vůz, nikoli motor: quattro je pohon všech kol, ultra označuje úsporné verze a g-tron znamená CNG.
Audi TDI tuning a převaha dieselů
V Německu tvořil diesel v roce 2008 70,4 % registrací modelů A4, S4 a RS4 a v roce 2014 už 87,6 %. U modelů A6 a S6 to bylo v roce 2010 90,9 %. Typickými motory A4 byly 2.0 TDI se 120 až 190 k a 3.0 TDI s 204 až 245 k.
Řada A6 C7 stála na motorech 3.0 TDI s 204 a 245 k a 2.0 TDI se 177 k. Po faceliftu v roce 2014 přišly motory 2.0 TDI ultra se 190 k a 3.0 TDI s 218 a 272 k. Většina turbodieselů a přeplňovaných benzínových motorů v katalogu pracuje s tuningovým modulem GAN GT, který nabízí až o 30 % více výkonu. Pro atmosférické benzínové motory, například 2.8 FSI a 4.2 FSI, je určen modul GAN GA+ s navýšením výkonu až o 12 %; v každém případě volte modul, který katalog přiřazuje vašemu motoru.
Číst dáleZobrazit méně
Modely S a RS si ponechávají vlastní názvy
Od 23. srpna 2017 Audi označuje výkon číslem, ale modely S a RS si ponechaly své názvy. Model S3 8V měl v letech 2013 až 2020 výkon 300 až 310 k a S4 B8 (2008–2015) má kompresorový 3.0 TFSI s 333 k. RS6 C7 má motor 4.0 TFSI s 560 k, verze performance měla 605 k. Starší modely S používaly motory V8: S4 B6 a B7 měly motor 4.2 V8 s 344 k.
Kódy karoserií a modelové roky
Audi označuje své kódy karoserií jako Typ: B5 je 8D, B6 a B7 jsou 8E, B8 je 8K a B9 je 8W. U modelu A6 jsou kódy C5 (4B), C6 (4F), C7 (4G) a C8 (4A). A4 B8 se vyrábělo od roku 2007 do roku 2015 s faceliftem v roce 2011 a B9 následovalo v letech 2015 až 2024. A6 C7 se vyrábělo od konce roku 2010 do roku 2018 a C8 od roku 2018 do roku 2025.
Které modely Audi najdete v katalogu
Katalog obsahuje 31 modelů Audi. Nejvíce motorů mají A6 (88), A4 (79) a A3 (44). Největší navýšení mezi modely má S8: až 103 k.
Atmosférické motory Audi
U 99 atmosférických motorů značky Audi lze použít GAN GA+: až o 12 % více výkonu a až o 15 % nižší spotřeba paliva v režimu ECO. Namontujete ho sami, ve většině případů za méně než 15 minut.
Jak najít svůj motor Audi
V seznamu výše vyberte model, poté generaci podle roku výroby a kódu karoserie a motor podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla. Na stránce motoru najdete přesné navýšení a cenu tuningového modulu.