Chiptuning VW
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Volkswagen
Katalog Volkswagen obsahuje 652 motorů (modely: 39, generace: 66). U 66 % motorů lze použít tuningové moduly GAN GT (až o 30 % více výkonu) a GAN GTL (až o 25 %), u ostatních GAN GA a GAN GA+ (až o 12 %). Hodnoty pro každý motor najdete na jeho stránce.
Chiptuning Volkswagen bez přeprogramování řídící jednotky
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- až o 30 %více výkonu s GAN GT
Přeplňované motory získají podle typu od +15 do +74 k.
- až o 12 %u atmosférických motorů s GAN GA+
Tuningové moduly GAN GA a GAN GA+ lze použít u 153 atmosférických motorů značky Volkswagen; hodnotu pro každý motor najdete v katalogu.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Vyberte model Volkswagen
U každého modelu jsou uvedeny jeho generace: jedním kliknutím se dostanete ke generaci, dvěma k motoru.
Největší navýšení u vozů Volkswagen
Šest motorů s největším navýšením v našem katalogu. Nejde o typické hodnoty, ale o špičku nabídky.
| Model · generace | Motor | Palivo | Původní | S GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Golf Golf (VII) 2013-> | 2.0 TSI R | Benzín | 290 k / 440 Nm | 364 k / 541 Nm | +74 k | GTL od 249 EUR GT od 399 EUR |
| Golf Golf (VI) 2009-12 | 2.0 R | Benzín | 271 k / 350 Nm | 342 k / 445 Nm | +71 k | GTL od 249 EUR GT od 399 EUR |
| Golf Golf (VI) 2009-12 | 2.0 TSI R | Benzín | 270 k / 350 Nm | 341 k / 445 Nm | +71 k | GTL od 249 EUR GT od 399 EUR |
| Golf Golf (VII) 2013-> | 2.0 GTI | Benzín | 265 k / 350 Nm | 335 k / 445 Nm | +70 k | GTL od 249 EUR GT od 399 EUR |
| Touareg Touareg (II) 2010-> | 3.0 TSI | Benzín | 333 k / 440 Nm | 402 k / 526 Nm | +69 k | GTL od 279 EUR GT od 459 EUR |
| Touareg Touareg (II) 2010-> | 3.0 V6 TSHybrid | Hybrid | 333 k / 440 Nm | 402 k / 526 Nm | +69 k | GTL od 279 EUR GT od 459 EUR |
Co říkají o GAN majitelé vozů Volkswagen
Splňuje to, co se píše na webu, cítíte, jak se auto promění, a rozhodně to stojí za ty peníze! Snadná instalace.. velmi kvalitní produkt. Používám ho pár měsíců na každodenní dojíždění.. Máte k dispozici několik jízdních režimů.. včetně vlastního ladění.. pro všechny nadšence do výkonu .. sériový automat zvládne 0–70…
Chiptuning Volkswagen: otázky
Motor 1.4 TSI Twincharger, nebo obyčejný 1.4 TSI: které hodnoty platí?
Motor Twincharger má turbodmychadlo i kompresor a dává 140 až 170 k, proto se řídíte hodnotou výkonu. Obyčejné motory 1.4 TSI od roku 2008 jsou turbo motory s přímým vstřikováním. S modulem GAN GT stoupne u Golfu 5 s motorem 1.4 TSI Twincharger výkon ze 140 na 181 k a kroutící moment z 220 na 286 Nm, u Golfu 6 s obyčejným 1.4 TSI výkon ze 122 na 146 k a kroutící moment z 200 na 260 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tyto typy motorů, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Lze modul použít i u 2.0 TDI EA189 po aktualizaci softwaru z roku 2015?
Aktualizace se týkala dieselů EA189 vyráběných v letech 2008 až 2015. Modul GAN nemění software řídící jednotky, takže aktualizaci ve vašem voze ponechává tak, jak je. S modulem GAN GT stoupne u Passatu B7 2.0 TDI výkon ze 140 na 178 k a kroutící moment z 320 na 404 Nm.
Změní chiptuning VW spotřebu oleje u motorů 1.8 a 2.0 TSI?
Vyšší spotřeba oleje u prvních dvou generací EA888 pochází ze stíracích pístních kroužků a žádná oficiální svolávací akce na ni nebyla v Evropě nalezena. Modul GAN nic neslibuje o životnosti motoru.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u vozu Volkswagen s motorem TSI nebo TDI?
Modul GAN pracuje se signály snímačů motoru, zatímco přeprogramování řídící jednotky (remap) nahrazuje software v řídící jednotce (ECU). S modulem zůstávají původní software, kontrolní součty a počítadlo flash nedotčeny.
Zachová powerbox záruku vozu Volkswagen?
Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Ovlivní modul GAN záruku na můj vůz Volkswagen?
Ne. Modul nemění software řídící jednotky a můžete ho kdykoli odpojit, takže tovární záruka na vůz zůstává zachována. Navíc poskytujeme záruku na motor: 2 roky s GAN GT, 1 rok s GAN GTL.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky: co zvolit?
Přeprogramování trvale mění mapy v řídící jednotce a zanechává stopu v počítadle zápisů do její paměti. Tuningový modul GAN místo toho upravuje signály senzorů: řídící jednotka zůstává v továrním stavu a do původního stavu vůz vrátíte za několik minut.
Chiptuning Volkswagen: co vědět o motorech
Chip tuning VW: co skutečně znamená TSI
Před jakýmkoli chip tuningem VW s powerboxem, tedy tuningovým modulem, si přečtěte název motoru, protože TSI neznamenalo vždy totéž. V roce 2005 znamenalo TSI Twincharged Stratified Injection, motor 1.4 s turbodmychadlem a kompresorem a 140 až 170 k. Od roku 2008 se tímto názvem označují i běžné turbomotory s přímým vstřikováním. Motory TSI se dělí do rodin: EA111 přibližně do roku 2012, modulární EA211 od roku 2012 s motory 1.0 TSI, 1.2 TSI, 1.4 TSI a 1.5 TSI a EA888 s motory 1.8 a 2.0 TSI a TFSI.
První dvě generace EA888, vyráběné v letech 2008 až 2011, jsou známé vyšší spotřebou oleje způsobenou stíracími pístními kroužky. Týká se to raných motorů EA888, například 2.0 TSI v Golfu 6 GTI a Passatu B7. Audi a VW stírací kroužky u těchto motorů několikrát změnily.
TDI: čerpadlo-tryska, nebo common rail
Motory TDI používaly čerpadlo-trysku (PD, EA188) přibližně do roku 2010, zatímco common rail EA189 se vyráběl od roku 2008 do roku 2015 a poté následoval EA288. V říjnu 2015 nařídil Kraftfahrt-Bundesamt svolávací akci na 2,4 milionu vozů s EA189 v Německu a řešením byla aktualizace softwaru. Svolávací akce se týkala mimo jiné motorů 2.0 TDI a 1.6 TDI rodiny EA189, vyráběných v letech 2008 až 2015.
U motoru 1.6 TDI zahrnovala aktualizace také usměrňovač proudění vzduchu před hmotnostním průtokoměrem. TSI a TDI jsou turbo motory a většinou k nim pasuje tuningový modul GAN GT s navýšením výkonu až o 30 %; k benzínovým motorům MPI a FSI pasuje modul GAN GA+ s navýšením výkonu až o 12 %.
Číst dáleZobrazit méně
Jak je sestaven název motoru VW
Název motoru VW uvádí objem, technologii a výkon: 1.4 TSI nebo 2.0 TDI s hodnotou výkonu v koních za ním. Přípony označují verzi: BlueMotion, BMT pro BlueMotion Technology, ACT pro vypínání válců a GTI, GTD a R pro sportovní. R32 modelu Golf 5 a R36 modelu Passat B6 patří do stejné skupiny rychlých verzí.
GTI existuje jako Golf a jako Polo. Mezi hlavní evropské modely patří Golf, Passat, Polo, Tiguan, T-Roc a Transporter. Chiptuning a chip tuning jsou jen dva zápisy téhož slova.
Které modely Volkswagen najdete v katalogu
Katalog obsahuje 39 modelů Volkswagen. Nejvíce motorů mají Golf (103), Passat (78) a Polo (77). Největší navýšení mezi modely má Golf: až 74 k.
Atmosférické motory Volkswagen
U 153 atmosférických motorů značky Volkswagen lze použít GAN GA+: až o 12 % více výkonu a až o 15 % nižší spotřeba paliva v režimu ECO. Namontujete ho sami, ve většině případů za méně než 15 minut.
Jak najít svůj motor Volkswagen
V seznamu výše vyberte model, poté generaci podle roku výroby a kódu karoserie a motor podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla. Na stránce motoru najdete přesné navýšení a cenu tuningového modulu.