Chiptuning Chevrolet Captiva
13 motorů · od +16 do +52 k
Chevrolet Captiva: 13 motorů — 8 benzínových a 5 naftových. Navýšení výkonu činí od +16 do +52 k, kroutícího momentu až 105 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Chevrolet Captiva: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 5 motorů | ||||
| 2.2 D184 k / 400 Nm | +52 k+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 228 k GT — 399 EUR · 236 k |
Vybrat → | |
| 2.2 D163 k / 350 Nm | +47 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 k GT — 399 EUR · 210 k |
Vybrat → | |
| 2.0 VCDI150 k / 320 Nm | +43 k+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 k GT — 399 EUR · 193 k |
Vybrat → | |
| 2.0 VCDI126 k / 295 Nm | +38 k+84 Nm |
GTL — 219 EUR · 158 k GT — 329 EUR · 164 k |
Vybrat → | |
| 2.0 VCDI163 k / 360 Nm | +34 k+76 Nm |
GTL — 249 EUR · 192 k GT — 399 EUR · 197 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 8 motorů | ||||
| 3.0i249 k / 288 Nm | +30 k+35 Nm |
GA — 199 EUR · 279 k GA+ — 199 EUR · 279 k |
Vybrat → | |
| 3.2i230 k / 297 Nm | +28 k+36 Nm |
GA — 199 EUR · 258 k GA+ — 199 EUR · 258 k |
Vybrat → | |
| 3.0i258 k / 288 Nm | +21 k+23 Nm |
GA — 199 EUR · 279 k GA+ — 199 EUR · 279 k |
Vybrat → | |
| 3.0i264 k / 300 Nm | +21 k+24 Nm |
GA — 199 EUR · 285 k GA+ — 199 EUR · 285 k |
Vybrat → | |
| 3.6i257 k / 336 Nm | +21 k+27 Nm |
GA — 199 EUR · 278 k GA+ — 199 EUR · 278 k |
Vybrat → | |
| 2.4i167 k / 225 Nm | +20 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 187 k GA+ — 189 EUR · 187 k |
Vybrat → | |
| Sport 3.6i252 k / 326 Nm | +20 k+26 Nm |
GA — 199 EUR · 272 k GA+ — 199 EUR · 272 k |
Vybrat → | |
| 2.4i136 k / 220 Nm | +16 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 152 k GA+ — 189 EUR · 152 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Chevrolet Captiva: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +52 knejlepší v této generaci
2.2 D 184 k → 236 k. Ostatní motory získají od +16 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +105 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +76 do +105 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 8 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chevrolet Captiva: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Chevrolet Captiva: nejdřív diesel 2.2 D se 184 k
Nejdůležitějším dieselem nabídky Captivy je 2.2 D se 184 k, 400 Nm a pohonem všech kol, vyráběný od února 2011 do září 2018. V Německu tvořily asi 62 % registrovaných vozů Captiva diesely. Tuning Chevroletu Captiva s powerboxem, tedy tuningovým modulem, závisí na generaci motoru, protože facelift ze února 2011 motory změnil; dieselové motory pracují s modulem GAN GT.
Motor 2.0 VCDI od VM Motori nahradil motor 2.2 D, a to se 163 k a 350 Nm u dvoukolového pohonu a se 184 k a 400 Nm u pohonu všech kol. Každá verze motoru má vlastní výkon, proto je třeba modul přiřadit podle roku i výkonu. Starší motor 2.0 VCDI je v katalogu se 126 k a 150 k a nižší výkon se v Německu nenabízel.
Benzínové motory
Benzínová Captiva měla motor 2.4, nejprve se 136 k a od roku 2011 se 167 k, a V6: 3.2 s 230 k, později nahrazený motorem 3.0 s 258 k. V katalogu je motor 3.2 V6 s 230 k a 297 Nm a motor 3.0 V6 s 258 k a 288 Nm; oba pracují s modulem GAN GA+. Oba motory V6 se dodávaly pouze s pohonem všech kol.
Ostatní verze V6 v katalogu, s 249 k, 264 k a objemem 3,6 l, patří vozům prodávaným mimo Evropu. Captiva sdílí platformu s modelem Opel Antara, ale modul se vybírá podle motoru a výkonu, nikoli podle platformy.
Chiptuning Chevrolet Captiva: otázky
O kolik více výkonu získá Captiva 2.2 D se 184 k?
Modul GAN GT zvýší výkon dieselu ze 184 na 236 k a kroutící moment ze 400 na 505 Nm. Pro všechny dieselové motory tohoto modelu je určen modul GAN GT. Modul GAN GT nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Captiva 2.2 D se 163, nebo 184 k: kterou verzi mám?
Rozliší je pohon a výkon: vůz se 163 k má dvoukolový pohon, vůz se 184 k pohon všech kol. Pro oba se hodí modul GAN GT, stejně jako pro starší vozy s motorem 2.0 VCDI.
Existuje modul pro Captivu s benzínovým motorem 2.4 a V6?
Ano, motory 2.4 a V6 pracují s modulem GAN GA+. Řada GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu u atmosférických motorů.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.