Chiptuning Citroen C2
7 motorů · od +7 do +33 k
Citroen C2: 7 motorů — 5 benzínových a 2 naftové. Navýšení výkonu činí od +7 do +33 k, kroutícího momentu až 72 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Citroen C2: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 2 motory | ||||
| 1.6 HDI 110 FAP109 k / 240 Nm | +33 k+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 137 k GT — 329 EUR · 142 k |
Vybrat → | |
| 1.4 HDI68 k / 160 Nm | +20 k+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 85 k GT — 329 EUR · 88 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 5 motorů | ||||
| 1.6i125 k / 143 Nm | +15 k+17 Nm |
GA — 189 EUR · 140 k GA+ — 189 EUR · 140 k |
Vybrat → | |
| 1.6i110 k / 147 Nm | +13 k+18 Nm |
GA — 189 EUR · 123 k GA+ — 189 EUR · 123 k |
Vybrat → | |
| 1.4i88 k / 133 Nm | +11 k+16 Nm |
GA — 189 EUR · 99 k GA+ — 189 EUR · 99 k |
Vybrat → | |
| 1.4i75 k / 118 Nm | +9 k+14 Nm |
GA — 189 EUR · 84 k GA+ — 189 EUR · 84 k |
Vybrat → | |
| 1.1i61 k / 94 Nm | +7 k+11 Nm |
GA — 189 EUR · 68 k GA+ — 189 EUR · 68 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Citroen C2: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +33 knejlepší v této generaci
1.6 HDI 110 FAP 109 k → 142 k. Ostatní motory získají od +7 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +72 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +48 do +72 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 5 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Citroen C2: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Citroën C2: VTR a VTS sdílejí jednu rodinu motorů
Verze C2 nesou názvy výbav, ale powerbox, tedy tuningový modul, se vybírá podle motoru za označením: VTR, VTS, nebo jeden z dieselů. VTR i VTS používají motor 1.6 16V z rodiny TU5 s kódy TU5JP4 a TU5JP4S. VTS (prosinec 2004 až listopad 2009) je silnější z obou; VTR se prodávalo od září 2003 do června 2006.
Obě pracují s tuningovým modulem GAN GA+, stejně jako malé benzínové motory 1.1 a 1.4. Dva dieselové motory, 1.4 HDi 68 a 1.6 HDi 110 FAP, jsou přeplňované a používají modul GAN GT. Motor 1.6 HDi 110 FAP se montoval pouze do VTS, a to od září 2006.
Co říkají o GAN majitelé vozů Citroen C2
Vyšší kroutící moment, cca o 0,5 l nižší spotřeba, výrazně lepší odezva plynu, výrazně lepší akcelerace, rychlá instalace Snadná montáž, aplikace občas trochu zlobí
Chiptuning Citroen C2: otázky
Co přidá modul GAN GA+ u C2 VTS a VTR?
Modul GAN GA+ zvýší u verze VTS výkon na 140 k a kroutící moment na 160 Nm, u verze VTR na 123 k a 165 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně. U těchto benzínových motorů nabízí modul až o 12 % více výkonu.
Který modul GAN se hodí pro Citroën C2 1.4 HDi?
Motor 1.4 HDi 68 pracuje s modulem GAN GT, který u turbomotorů nabízí až o 30 % více výkonu. S modulem má motor 88 k a kroutící moment 208 Nm, přičemž výchozí hodnota 160 Nm platí u vozů vyrobených od roku 2008; dřívější vozy s motorem 1.4 HDi mají 150 Nm. Modul neupravuje software převodovky, takže převodovka SensoDrive zůstává beze změny.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.