Chiptuning Dacia
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Dacia
Katalog Dacia obsahuje 49 motorů (modely: 5, generace: 8). U 90 % motorů lze použít tuningové moduly GAN GT (až o 30 % více výkonu) a GAN GTL (až o 25 %), u 5 atmosférických motorů GAN GA a GAN GA+ (až o 12 %). Hodnoty pro každý motor najdete na jeho stránce.
Chiptuning Dacia bez přeprogramování řídící jednotky
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- až o 30 %více výkonu s GAN GT
Přeplňované motory získají podle typu od +20 do +34 k.
- až o 12 %u atmosférických motorů s GAN GA+
Tuningové moduly GAN GA a GAN GA+ lze použít u 5 atmosférických motorů značky Dacia; hodnotu pro každý motor najdete v katalogu.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Vyberte model Dacia
U každého modelu jsou uvedeny jeho generace: jedním kliknutím se dostanete ke generaci, dvěma k motoru.
Největší navýšení u vozů Dacia
Šest motorů s největším navýšením v našem katalogu. Nejde o typické hodnoty, ale o špičku nabídky.
| Model · generace | Motor | Palivo | Původní | S GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Duster Duster II (2018-23) | 1.5 Blue dCi 115 | Diesel | 116 k / 260 Nm | 150 k / 335 Nm | +34 k | GTL od 219 EUR GT od 329 EUR |
| Duster Duster I (2010-18) | 1.5 dCi 110 FAP (sensor1) | Diesel | 110 k / 240 Nm | 143 k / 312 Nm | +33 k | GTL od 219 EUR GT od 329 EUR |
| Duster Duster I (2010-18) | 1.5 dCi 110 FAP (sensor2) | Diesel | 110 k / 240 Nm | 143 k / 312 Nm | +33 k | GTL od 219 EUR GT od 329 EUR |
| Lodgy Lodgy | 1.5 dCi (sensor1) | Diesel | 109 k / 240 Nm | 142 k / 312 Nm | +33 k | GTL od 219 EUR GT od 329 EUR |
| Lodgy Lodgy | 1.5 dCi (sensor2) | Diesel | 109 k / 240 Nm | 142 k / 312 Nm | +33 k | GTL od 219 EUR GT od 329 EUR |
| Duster Duster I (2010-18) | 1.5 dCi 110 FAP (sensor1) | Diesel | 107 k / 240 Nm | 139 k / 312 Nm | +32 k | GTL od 219 EUR GT od 329 EUR |
Chiptuning Dacia: otázky
Co přidá modul GAN GT modelu Duster 2 s motorem Blue dCi 115?
S modulem GAN GT stoupne u modelu Duster 2 Blue dCi 115 se 116 k výkon na 150 k a kroutící moment z 260 na 335 Nm. Duster 1 dCi 110 má v katalogu vlastní hodnoty. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Je 1.5 dCi 90 u modelů Sandero, Logan a Lodgy stejný motor?
V katalogu se motor 1.5 dCi 90 nachází u modelů Duster 1, Logan, Lodgy, Dokker a Sandero. U modelů Sandero 2 a Logan 2 se motor jmenuje eco2 a má vyšší kroutící moment, proto se řiďte kroutícím momentem svého vozu.
Existuje modul pro benzínový Duster 1?
Duster 1 měl do července 2015 benzínový motor 1.6 16V se 105 k a od července 2015 motor 1.6 SCe 115. V katalogu k oběma patří modul GAN GA+.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u Dacie s motorem dCi?
Chiptuning Dacie s powerboxem není přeprogramování řídící jednotky (remap): přeprogramování přepisuje původní software, zatímco powerbox se zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku (ECU) a upravuje jejich signály. Modul GAN ponechává původní software, kontrolní součty a počítadlo flash nedotčeny a tovární ochrany motoru zůstávají aktivní. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Ovlivní modul GAN záruku na můj vůz Dacia?
Ne. Modul nemění software řídící jednotky a můžete ho kdykoli odpojit, takže tovární záruka na vůz zůstává zachována. Navíc poskytujeme záruku na motor: 2 roky s GAN GT, 1 rok s GAN GTL.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky: co zvolit?
Přeprogramování trvale mění mapy v řídící jednotce a zanechává stopu v počítadle zápisů do její paměti. Tuningový modul GAN místo toho upravuje signály senzorů: řídící jednotka zůstává v továrním stavu a do původního stavu vůz vrátíte za několik minut.
Chiptuning Dacia: co vědět o motorech
Chiptuning Dacia: jeden diesel v celé nabídce
Používají Duster, Sandero a Logan s motorem 1.5 dCi stejný powerbox, tedy tuningový modul? Chiptuning Dacie skutečně vede k tomuto jednomu motoru. Motor 1.5 dCi (K9K) jezdil v prvním Sanderu se 75 nebo 90 k a pohání také Logan, Lodgy a Dokker. Duster 1 vyšel v dubnu 2010 s motory dCi 90 a dCi 110, který má od faceliftu v roce 2013 výkon 109 k. Duster 2 začal v lednu 2018 s motory dCi 90 a dCi 110 a v září 2018 následovaly Blue dCi 95 a 115 (116 k).
Blue dCi je pozdější verze dieselu 1.5 vybaveného SCR a AdBlue. Pro chiptuning Dusteru si všimněte, že Duster 1 dCi 110 je v katalogu dvakrát, se 107 k a se 110 k, takže svůj vůz přiřaďte podle továrních hodnot. Turbodiesely jako dCi používají tuningový modul GAN GT s navýšením výkonu až o 30 %.
Co Dacia prodávala v Evropě
Německo registrovalo od roku 2009 zhruba 390 000 vozů Sandero a zhruba 285 000 vozů Duster a Duster měl rekord v roce 2019 s 30 698 vozy. Duster 2 se nabízel také s benzínovými motory TCe a bi-fuel motory ECO-G; v katalogu se vyskytuje s diesely dCi a Blue dCi. U modelu Sandero 2 má katalog motory dCi 75 a dCi 90; Blue dCi 95, které následovalo v říjnu 2018, je jiná verze, proto zkontrolujte tovární výkon.
Lodgy jezdil s motory 1.5 dCi 90 a 110 do roku 2018 a s Blue dCi 115 do ledna 2022, kdy ho nahradil Jogger. Benzínové motory modelu Duster 1, 1.6 16V se 105 k a 1.6 SCe se 114 k, pracují s modulem GAN GA+. Duster 3 od roku 2024 diesel nemá.
Číst dáleZobrazit méně
Modely Dacia a názvy motorů
V Evropě Dacia prodávala Duster, Sandero a Sandero Stepway, Logan a kombi Logan MCV, Lodgy, Dokker a od roku 2022 Jogger. Motory se jmenují TCe nebo SCe u benzínu, dCi nebo Blue dCi u dieselu a ECO-G u bi-fuel verze. První Sandero (B90) dorazilo v červnu 2008 s benzínovými motory od 75 do 105 k vedle dCi.
Sandero 2 (B52) prošlo faceliftem v listopadu 2016 a vyrábělo se do roku 2020. Po faceliftu v březnu 2017 měl Dokker do srpna 2018 motory dCi 75 a dCi 90 a od září 2018 do listopadu 2020 Blue dCi 75 a 95.
Které modely Dacia najdete v katalogu
Katalog obsahuje 5 modelů Dacia. Nejvíce motorů mají Duster (14), Logan (14) a Sandero (11). Největší navýšení mezi modely má Duster: až 34 k.
Atmosférické motory Dacia
U 5 atmosférických motorů značky Dacia lze použít GAN GA+: až o 12 % více výkonu a až o 15 % nižší spotřeba paliva v režimu ECO. Namontujete ho sami, ve většině případů za méně než 15 minut.
Jak najít svůj motor Dacia
V seznamu výše vyberte model, poté generaci podle roku výroby a kódu karoserie a motor podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla. Na stránce motoru najdete přesné navýšení a cenu tuningového modulu.