Chiptuning Honda Prelude
4 motory · od +16 do +24 k
Honda Prelude: 4 motory — 4 benzínové. Navýšení výkonu činí od +16 do +24 k, kroutícího momentu až 25 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Honda Prelude: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 4 motory | ||||
| 2.2i200 k / 210 Nm | +24 k+25 Nm |
GA — 199 EUR · 224 k GA+ — 199 EUR · 224 k |
Vybrat → | |
| 2.2i185 k / 206 Nm | +22 k+25 Nm |
GA — 189 EUR · 207 k GA+ — 189 EUR · 207 k |
Vybrat → | |
| 2.3i160 k / 209 Nm | +19 k+25 Nm |
GA — 189 EUR · 179 k GA+ — 189 EUR · 179 k |
Vybrat → | |
| 2.0i133 k / 179 Nm | +16 k+21 Nm |
GA — 189 EUR · 149 k GA+ — 189 EUR · 149 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Honda Prelude: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +24 knejlepší v této generaci
2.2i 200 k → 224 k. Ostatní motory získají od +16 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Honda Prelude: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Honda Prelude: H22A VTEC a jeho evropské výkony
Nejznámějším motorem modelu Honda Prelude je 2.2 VTEC řady H: 185 k a 212 Nm ve čtvrté generaci, BB1. Pátá generace, BB6 a BB8, prodávaná v Evropě od února 1997, si ponechala 185 k a 206 Nm u motorů H22A5 a H22A8. V roce 1999 následovala verze s 200 k a motor s 200 k v katalogu je právě tato evropská verze.
Který powerbox, tedy tuningový modul, pro Hondu Prelude potřebujete, závisí na generaci a výkonu uvedeném v dokladech k vozidlu. Generace se označují jako 4. generace (4G) a 5. generace (5G) s kódy BB1 až BB3 a BB6 až BB9. Rozdělování kroutícího momentu ATTS a volitelné zadní řízení 4WS patří k vozu, nikoli k motoru.
Další motory Prelude
Čtvrtá generace přišla v roce 1992 s motorem 2.0 o 133 k a 179 Nm a motorem 2.3 o 160 k a 209 Nm. Motor 2.2 VTEC modelu BB1 následoval v lednu 1993. Verze BB1 s 212 Nm motoru 2.2 VTEC v katalogu není. Pátá generace si ponechala motor 2.0 se 133 k. S modulem GAN GA+ dosáhne motor 2.3 hodnot 179 k a 234 Nm a motor 2.0 hodnot 149 k a 200 Nm.
Motory H22A5 a H22A8 byly evropské, poznatelné podle červených krytů ventilů. V Německu se pátá generace prodávala do konce roku 2000, výroba trvala do roku 2002. Motor 2.0 e:HEV šesté generace, hybridního kupé prodávaného v Evropě od ledna 2026, v katalogu není. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Chiptuning Honda Prelude: otázky
Kolik výkonu navíc získá Prelude 2.2 VTEC po chiptuningu?
U verze se 185 k a 206 Nm stoupne s modulem GAN GA+ výkon na 207 k a kroutící moment na 231 Nm. Modul GAN GA+ nabízí pro tento typ motoru až o 12 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Kterou verzi si pro Hondu Prelude vybrat, se 185 k, nebo s 200 k?
Vybírejte podle výkonu v dokladech: 185 k pro H22A5 a H22A8 nebo 200 k pro verzi přidanou v roce 1999.
Je Prelude 4 s motorem 2.3 nebo 2.0 v katalogu?
Motor 2.3 se 160 k i motor 2.0 se 133 k jsou v katalogu, každý s modulem GAN GA+.
Kolik výkonu přidá modul GAN GA+ u Prelude s 200 k?
S modulem GAN GA+ dosáhne verze s 200 k a 210 Nm hodnot 224 k a 235 Nm.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.