Chiptuning KIA Optima IV (2016–2020)
8 motorů · od +18 do +65 k
Kia Optima IV: 8 motorů — 6 benzínových a 1 naftový a 1 hybridní. Navýšení výkonu činí od +18 do +65 k, kroutícího momentu až 95 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Kia Optima IV: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 1 motor | ||||
| 1.7 CRDi141 k / 325 Nm | +41 k+90 Nm |
GTL — 219 EUR · 176 k GT — 329 EUR · 182 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 6 motorů | ||||
| 2.0 T245 k / 353 Nm | +65 k+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 300 k GT — 399 EUR · 310 k |
Vybrat → | |
| 1.6 T178 k / 265 Nm | +49 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 k GT — 399 EUR · 227 k |
Vybrat → | |
| 2.4 GDI188 k / 241 Nm | +23 k+29 Nm |
GA — 189 EUR · 211 k GA+ — 189 EUR · 211 k |
Vybrat → | |
| 2.4i185 k / 241 Nm | +22 k+29 Nm |
GA — 189 EUR · 207 k GA+ — 189 EUR · 207 k |
Vybrat → | |
| 2.0i163 k / 196 Nm | +20 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 183 k GA+ — 189 EUR · 183 k |
Vybrat → | |
| 2.0i150 k / 196 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
| Hybrid · 1 motor | ||||
| 2.0GDI Hybrid156 k / 189 Nm | +19 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 175 k GA+ — 189 EUR · 175 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Kia Optima IV: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +65 knejlepší v této generaci
2.0 T 245 k → 310 k. Ostatní motory získají od +18 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +90 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +90 do +90 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 5 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Kia Optima IV: otázky
Jaký tuningový modul potřebuji pro vůz Kia Optima IV?
Pro přeplňované motory je určen GAN GT nebo GAN GTL, pro atmosférické GAN GA nebo GAN GA+. Najděte svůj motor v tabulce výše: v každém řádku je uveden modul a cena.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.