Chiptuning KIA Rio III (2011–2017)
7 motorů · od +10 do +27 k
Kia Rio III: 7 motorů — 3 benzínové a 4 naftové. Navýšení výkonu činí od +10 do +27 k, kroutícího momentu až 66 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Kia Rio III: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 4 motory | ||||
| 1.4 CRDi (sensor1)90 k / 220 Nm | +27 k+66 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 k GT — 329 EUR · 117 k |
Vybrat → | |
| 1.4 CRDi (sensor2)90 k / 220 Nm | +27 k+66 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 k GT — 329 EUR · 117 k |
Vybrat → | |
| 1.1 CRDi (sensor1)75 k / 170 Nm | +22 k+46 Nm |
GTL — 219 EUR · 94 k GT — 329 EUR · 97 k |
Vybrat → | |
| 1.1 CRDi (sensor2)75 k / 170 Nm | +22 k+46 Nm |
GTL — 219 EUR · 94 k GT — 329 EUR · 97 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 3 motory | ||||
| 1.6i123 k / 155 Nm | +15 k+19 Nm |
GA — 189 EUR · 138 k GA+ — 189 EUR · 138 k |
Vybrat → | |
| 1.4i107 k / 135 Nm | +13 k+16 Nm |
GA — 189 EUR · 120 k GA+ — 189 EUR · 120 k |
Vybrat → | |
| 1.2i87 k / 121 Nm | +10 k+15 Nm |
GA — 189 EUR · 97 k GA+ — 189 EUR · 97 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Svůj motor poznáte podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla: každá verze má vlastní kalibraci modulu.
Chiptuning Kia Rio III: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +27 knejlepší v této generaci
1.4 CRDi (sensor1) 90 k → 117 k. Ostatní motory získají od +10 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +66 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +46 do +66 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 3 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Kia Rio III: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Kia Rio 3: nejdřív dieselové motory
Dieselová řada Rio 3 (UB) začíná tříválcem 1.1 CRDi o objemu 1 120 cm³, nejmenším motorem evropské řady. Pro tuning Kia Rio 3 se hodí tuningový modul GAN GT: motor 1.1 CRDi se 75 k a kroutícím momentem 170 Nm získá 22 k výkonu a 46 Nm kroutícího momentu. Motor 1.4 CRDi s 90 k a kroutícím momentem 220 Nm rovněž pracuje s modulem GAN GT a získá 27 k výkonu a 66 Nm kroutícího momentu. Od ledna 2015 splňují oba dieselové motory přísnější emisní normu a dodávají se ve verzích s ISG start-stop.
Benzínové motory
Motor 1.2 CVVT je atmosférický motor s 85 k, od roku 2015 s 84 k; v katalogu je veden se 87 k a s modulem GAN GA+ získá 10 k výkonu a 15 Nm kroutícího momentu. Pro tuning Kia Rio 2011 pracuje s modulem GAN GA+ rovněž motor 1.4 CVVT se 109 k, vyráběný od června 2011; získá 13 k výkonu a 16 Nm kroutícího momentu.
Chiptuning Kia Rio III: otázky
Má smysl powerbox, tedy tuningový modul, u tříválcového Rio 3 1.1 CRDi?
Při tuningu Rio 1.1 CRDi zvedne modul GAN GT výkon motoru ze 75 na 97 k a kroutící moment ze 170 na 216 Nm. Se 75 k je 1.1 CRDi nejméně výkonný motor řady Rio 3. Turbodiesel je typ motoru, pro který je modul GAN GT určen: nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Který modul GAN se hodí na Rio 3 1.4 CVVT?
Motor 1.4 CVVT pracuje s modulem GAN GA+; v katalogu je veden se 107 k a kroutícím momentem 135 Nm, zatímco evropské vozy mají 109 k a 137 Nm. Modul GAN GA+ nabízí u atmosférických motorů až o 12 % více výkonu.
Který modul GAN se hodí pro Rio 3 1.4 CRDi s 90 k?
Motor 1.4 CRDi s 90 k pracuje s modulem GAN GT a získá 27 k výkonu a 66 Nm kroutícího momentu. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.