Chiptuning Mazda CX-3
3 motory · od +14 do +18 k
Mazda CX-3: 3 motory — 3 benzínové. Navýšení výkonu činí od +14 do +18 k, kroutícího momentu až 24 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Mazda CX-3: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 3 motory | ||||
| 2.0i150 k / 204 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
| 1.5116 k / 149 Nm | +14 k+18 Nm |
GA — 189 EUR · 130 k GA+ — 189 EUR · 130 k |
Vybrat → | |
| 2.0i120 k / 204 Nm | +14 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 134 k GA+ — 189 EUR · 134 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Mazda CX-3: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +18 knejlepší v této generaci
2.0i 150 k → 168 k. Ostatní motory získají od +14 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Mazda CX-3: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Mazda CX-3 pro benzínový crossover
Z vozů Mazda CX-3 registrovaných v Německu v letech 2015 až 2022 bylo dieselových jen asi 6 % a od roku 2020 žádný. Typická CX-3 proto jezdí s benzínovým motorem 2.0 SKYACTIV-G: s přímým vstřikováním a bez turbodmychadla. S pohonem předních kol má výkon 120 k a kroutící moment 204 Nm; verze se 150 k existuje jen s pohonem všech kol.
Tuning pomocí powerboxu, tedy tuningového modulu, se týká obou verzí. S tuningovým modulem GAN GA+ dosáhne Mazda CX-3 se 150 k výkonu 168 k a kroutícího momentu 228 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně. Vůz se 120 k dosáhne se stejným modulem výkonu 134 k a kroutícího momentu 228 Nm.
Modernizace z roku 2018 a dieselové motory
CX-3 je pětidveřový malý crossover na platformě Mazda2, představený v Ženevě v březnu 2015 a prodávaný od června 2015. Tento crossover existuje jen v jedné generaci; facelift z července 2018 přinesl novou masku chladiče a elektrickou parkovací brzdu. Registrace CX-3 v Německu dosáhly vrcholu v roce 2019.
Benzínový motor 2.0 má od července 2018 výkon 121 k a kroutící moment 207 Nm a verze se 150 k má do roku 2020 kroutící moment 207 Nm. Pro vůz se 121 k je nejbližší verzí v katalogu verze se 120 k. Dieselové motory jsou 1.5 SKYACTIV-D se 105 k a 270 Nm, který byl v červenci 2018 nahrazen motorem 1.8 SKYACTIV-D se 115 k.
Chiptuning Mazda CX-3: otázky
Jak poznám, zda mám Mazdu CX-3 se 120 k s pohonem předních kol, nebo se 150 k s pohonem všech kol?
Vybírejte podle pohonu: 120 k je vůz s pohonem předních kol a 150 k je vůz s pohonem všech kol. Pro oba se hodí modul GAN GA+, který nabízí až o 12 % více výkonu. Katalog jim přisuzuje také až o 15 % nižší spotřebu paliva při klidné jízdě.
Co při chip tuningu Mazdy CX3 powerbox mění a co v řídící jednotce (ECU) zůstává nedotčeno?
Powerbox pro CX-3 funguje bez přeprogramování řídící jednotky (remap): zapojuje se mezi snímače motoru a řídící jednotku a upravuje jejich signály. Původní software, kontrolní součty a počítadlo flash zůstávají nedotčeny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je dieselová CX-3 v katalogu?
Ne: ani motor 1.5 SKYACTIV-D se 105 k, ani motor 1.8 SKYACTIV-D se 115 k v katalogu není.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.