Chiptuning MG 3
4 motory · od +10 do +13 k
3: 4 motory — 4 benzínové. Navýšení výkonu činí od +10 do +13 k, kroutícího momentu až 16 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory 3: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 4 motory | ||||
| 1.5i106 k / 135 Nm | +13 k+16 Nm |
GA — 189 EUR · 119 k GA+ — 189 EUR · 119 k |
Vybrat → | |
| 1.5i109 k / 135 Nm | +13 k+16 Nm |
GA — 189 EUR · 122 k GA+ — 189 EUR · 122 k |
Vybrat → | |
| 1.0i92 k / 118 Nm | +11 k+14 Nm |
GA — 189 EUR · 103 k GA+ — 189 EUR · 103 k |
Vybrat → | |
| 1.0i87 k / 118 Nm | +10 k+14 Nm |
GA — 189 EUR · 97 k GA+ — 189 EUR · 97 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning MG 3: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +13 knejlepší v této generaci
1.5i 106 k → 119 k. Ostatní motory získají od +10 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
MG 3: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning MG3: benzínový vůz z let 2013 až 2024
Mimo Velkou Británii se Evropa s modelem MG3 setkala až v roce 2024, a to jako s hybridem; katalog však zahrnuje benzínové MG3 z let 2013 až 2024. Velká Británie byla oficiálním evropským trhem s prodejem od září 2013 a montáží v Longbridge do roku 2016. Tuning MG3 znamená motor 1.5 VTi-Tech o výkonu 106 k a kroutícím momentu 135 Nm s pětistupňovou manuální převodovkou a právě pro tento motor je určen powerbox, tedy tuningový modul. Maximum kroutícího momentu 135 Nm nastává při 4 500 ot/min.
Byl to hlavní motor britského MG3 a je atmosférický. V roce 2016 se stal motorem VTi-Tech Euro 6 se systémem Start-Stop a v roce 2018 přinesl druhý facelift nový interiér a 8palcový displej. Vzácnější motor 1.3 VTi-Tech má výkon 93 k a kroutící moment 118 Nm a v katalogu je veden s 92 k. Ke všem motorům MG3 v katalogu se hodí modul GAN GA+.
Motory z čínského trhu
Verze s 87 k v katalogu odpovídá čínskému motoru 1.3 z let 2011 a 2012, který měl výkon 88 k a kroutící moment 117 Nm. Verze se 109 k je čínský motor 1.5 s kroutícím momentem 135 Nm, zatímco britský vůz má 106 k.
Vozy z roku 2024: Hybrid+ a nový benzínový motor
MG3 třetí generace bylo představeno v Ženevě v únoru 2024 a prodej v Evropě začal na jaře 2024. Hybrid+ spojuje benzínový motor 1.5 o výkonu 102 k s elektromotorem o výkonu 136 k, což dává systémový výkon 194 až 195 k. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Benzínový motor 1.5 o výkonu 116 k a kroutícím momentu 148 Nm následoval v Německu v březnu 2025. Ani jeden z nich v katalogu není.
Chiptuning MG 3: otázky
Chip tuning MG3: kolik výkonu navíc získá motor 1.5?
S modulem GAN GA+ dosáhne motor 1.5 se 106 k výkonu 119 k. Modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Kde v katalogu najdu MG3 1.3 VTi-Tech s 93 k?
Hledejte verzi s výkonem 92 k a kroutícím momentem 118 Nm; katalog ji označuje 1.0i, ale jde o motor 1.3 VTi-Tech.
Jsou MG3 Hybrid+ a benzínový motor se 116 k v katalogu?
Ne. Hybrid+ ani benzínový motor se 116 k z roku 2024 v katalogu nejsou.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.