Chiptuning Nissan Versa
4 motory · od +13 do +15 k
Nissan Versa: 4 motory — 4 benzínové. Navýšení výkonu činí od +13 do +15 k, kroutícího momentu až 19 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Nissan Versa: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 4 motory | ||||
| 1.6i122 k / 155 Nm | +15 k+19 Nm |
GA — 189 EUR · 137 k GA+ — 189 EUR · 137 k |
Vybrat → | |
| 1.8i122 k / 127 Nm | +15 k+15 Nm |
GA — 189 EUR · 137 k GA+ — 189 EUR · 137 k |
Vybrat → | |
| 1.6i107 k / 111 Nm | +13 k+13 Nm |
GA — 189 EUR · 120 k GA+ — 189 EUR · 120 k |
Vybrat → | |
| 1.6i109 k / 145 Nm | +13 k+17 Nm |
GA — 189 EUR · 122 k GA+ — 189 EUR · 122 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Nissan Versa: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +15 knejlepší v této generaci
1.6i 122 k → 137 k. Ostatní motory získají od +13 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Nissan Versa: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Nissan Versa a evropská Tiida
Nissan Tiida, evropský protějšek modelu Versa, se v Německu prodávala od ledna 2008; Nissan její dovoz v roce 2011 ukončil pro nedostatek poptávky. Chiptuning Nissan Versa je tedy otázkou motorů, nikoli názvů: powerbox, tedy tuningový modul, pracuje s motorem a jeho výkonem. Tiida v Německu měla motor 1.6 HR16DE se 110 k a 153 Nm a 1.8 MR18DE se 126 k a 173 Nm. Motor 1.6 se dodával s pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou, motor 1.8 se šestistupňovou manuální.
Mimo Německo se Tiida nabízela také s motorem Renault 1.5 dCi. Versa používá stejné dvě rodiny motorů. Americká Versa s motorem 1.8 MR18DE měla jako hatchback 122 k a jako sedan 124 k.
Který motor Versa máte
Motor 1.6 HR16DE se 109 k a 145 Nm se montoval do modelu Versa Note z let 2013 až 2019. Sedan Versa, který přišel o rok dříve, měl stejný motor. Versa 3 od roku 2019 používá stejný motor 1.6 HR16DE se 122 k a 155 Nm. Tato Versa 3 vychází z Micry páté generace a v Evropě se neprodávala.
Motor 1.6 je atmosférický, což omezuje navýšení: tuningový modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu. V Evropě se Versa Note prodávala jako Note, s jinými motory, takže evropský Note neodpovídá americkému motoru 1.6. U dovezené Versy proto rozhoduje kód motoru a výkon, nikoli tvar karoserie.
Chiptuning Nissan Versa: otázky
Je moje Versa s motorem 1.6 o výkonu 109 k, nebo 122 k?
Motor se 109 k a 145 Nm patří dříve popsaným starším vozům. Motor se 122 k a 155 Nm patří modelu Versa 3 vyráběnému od roku 2019.
O kolik více výkonu získá Versa 1.6 se 122 k?
Sériově má výkon 122 k a kroutící moment 155 Nm, s modulem GAN GA+ výkon stoupne na 137 k a kroutící moment na 174 Nm. Modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu a až o 15 % nižší spotřebu paliva při klidné jízdě. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Sdílí Versa 1.8 motor s Tiidou?
Ano, obě používají motor 1.8 MR18DE, který má v německé Tiidě výkon 126 k a kroutící moment 173 Nm.
Který modul GAN sedí na Versu 1.6 se 109 k?
K motoru 1.6 HR16DE se 109 k a 145 Nm pasuje modul GAN GA+, s nímž výkon stoupne na 122 k a kroutící moment na 162 Nm.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.