Chiptuning Peugeot 207
17 motorů · od +9 do +37 k
207: 17 motorů — 11 benzínových a 6 naftových. Navýšení výkonu činí od +9 do +37 k, kroutícího momentu až 79 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory 207: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 6 motorů | ||||
| 1.6 HDI FAP 110109 k / 240 Nm | +33 k+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 137 k GT — 329 EUR · 142 k |
Vybrat → | |
| 1.6 HDI FAP 110111 k / 240 Nm | +33 k+79 Nm |
GTL — 219 EUR · 139 k GT — 329 EUR · 144 k |
Vybrat → | |
| 1.6 HDi FAP 9092 k / 230 Nm | +28 k+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 116 k GT — 329 EUR · 120 k |
Vybrat → | |
| 1.6 HDI FAP 9090 k / 215 Nm | +27 k+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 k GT — 329 EUR · 117 k |
Vybrat → | |
| 2.0 HDI90 k / 214 Nm | +26 k+62 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 k GT — 329 EUR · 116 k |
Vybrat → | |
| 1.4 HDI68 k / 160 Nm | +20 k+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 85 k GT — 329 EUR · 88 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 11 motorů | ||||
| 1.6 THP (sensor1)150 k / 240 Nm | +37 k+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 k GT — 399 EUR · 187 k |
Vybrat → | |
| 1.6 THP (sensor2)150 k / 240 Nm | +37 k+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 k GT — 399 EUR · 187 k |
Vybrat → | |
| 1.6 THP RC (sensor1)174 k / 240 Nm | +30 k+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 200 k GT — 399 EUR · 204 k |
Vybrat → | |
| 1.6 THP RC (sensor2)174 k / 240 Nm | +30 k+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 200 k GT — 399 EUR · 204 k |
Vybrat → | |
| 1.6 THP (sensor1)156 k / 240 Nm | +29 k+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 k GT — 399 EUR · 185 k |
Vybrat → | |
| 1.6 THP (sensor2)156 k / 240 Nm | +29 k+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 k GT — 399 EUR · 185 k |
Vybrat → | |
| 1.6i120 k / 160 Nm | +14 k+19 Nm |
GA — 189 EUR · 134 k GA+ — 189 EUR · 134 k |
Vybrat → | |
| 1.6i110 k / 147 Nm | +13 k+18 Nm |
GA — 189 EUR · 123 k GA+ — 189 EUR · 123 k |
Vybrat → | |
| 1.4i90 k / 133 Nm | +11 k+16 Nm |
GA — 189 EUR · 101 k GA+ — 189 EUR · 101 k |
Vybrat → | |
| 1.4i90 k / 98 Nm | +11 k+12 Nm |
GA — 189 EUR · 101 k GA+ — 189 EUR · 101 k |
Vybrat → | |
| 1.4i75 k / 90 Nm | +9 k+11 Nm |
GA — 189 EUR · 84 k GA+ — 189 EUR · 84 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Peugeot 207: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +37 knejlepší v této generaci
1.6 THP (sensor1) 150 k → 187 k. Ostatní motory získají od +9 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +79 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +48 do +79 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 5 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Peugeot 207: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Peugeot 207: v Německu převážně benzín
V Německu je Peugeot 207 převážně benzínový vůz: z 234 tisíc vozů registrovaných v letech 2006 až 2015 bylo přibližně 83 % benzínových. Vrchol nastal v roce 2009, v roce šrotovného, s 58 tisíci vozů. U tuningu 207 to staví na první místo benzínové motory, poté THP a dieselové HDi, přičemž powerbox, tedy tuningový modul, se přiřazuje podle kódu motoru a roku. Motory 1.4 VTi 95 a 1.6 VTi 120 byly vyvinuty společně s BMW; oba motory VTi jsou atmosférické.
Motor 1.6 VTi 120 má kroutící moment 160 Nm a přišel v roce 2007 nebo začátkem roku 2008; je pro něj určen modul GAN GA+. Starší motor 1.6 o výkonu 109 k a kroutícím momentu 147 Nm se vyráběl do prosince 2007 a v katalogu má 110 k. Motor 1.4 VTi 95 není v katalogu modelu 207 uveden samostatně: stejný motor najdete jako 1.4 VTi u modelu Citroën C3.
THP a dieselové motory HDi
Motor 1.6 THP je motor Prince od společností PSA a BMW, stejná jednotka jako v Mini Cooper S. Do října 2009 měl 150 k a poté 156 k, po celou dobu s kroutícím momentem 240 Nm. Model 207 RC, vyráběný v letech 2007 až 2010, používá stejný motor se 174 až 175 k. Pro motory THP je určen modul GAN GT. Většina dieselových motorů 207 má filtr pevných částic, FAP, takže zkontrolujte výbavu a rok svého vozu.
Motor 1.4 HDi má výkon 68 k a kroutící moment 160 Nm, motor 1.6 HDi výkon 90 k a kroutící moment 215 Nm, později 92 k a 230 Nm. Motor 1.6 HDi o výkonu 109 k a kroutícím momentu 240 Nm (260 Nm při krátkodobém zvýšení plnicího tlaku) dostal v říjnu 2009 výkon 111 k a kroutící moment 270 Nm. Model 207 neměl v Evropě motor 2.0 HDi, ale v katalogu je motor 2.0 HDi o výkonu 90 k a kroutícím momentu 214 Nm, pro který je určen modul GAN GT. Hatchback se vyráběl do roku 2012, SW do roku 2013 a CC do roku 2015.
Chiptuning Peugeot 207: otázky
O kolik více výkonu získá Peugeot 207 s motorem 1.6 VTi 120?
Výkon upraveného vozu stoupne ze 120 na 134 k a kroutící moment na 179 Nm. Modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu; jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Kterou verzi motoru 1.6 THP mám u Peugeotu 207: 150, 156, nebo RC?
Jde o jeden motor ve třech výkonech, takže se řiďte výkonem a rokem výroby vašeho vozu.
Používají Peugeot 207 SW a CC stejný modul?
Motor 1.6 VTi 120 je v hatchbacku, v SW i v CC, takže modul je stejný.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u Peugeotu 207 HDi?
Přeprogramování řídící jednotky (remap) nahrazuje původní software v řídící jednotce motoru, zatímco powerbox ho ponechává beze změny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.