Chiptuning Renault Koleos
6 motorů · od +17 do +50 k
Renault Koleos: 6 motorů — 3 benzínové a 3 naftové. Navýšení výkonu činí od +17 do +50 k, kroutícího momentu až 97 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Renault Koleos: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 3 motory | ||||
| 2.0 dCi CVT 4x4177 k / 380 Nm | +50 k+97 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 k GT — 399 EUR · 227 k |
Vybrat → | |
| 2.0 dCi FAP 4x4173 k / 360 Nm | +49 k+97 Nm |
GTL — 249 EUR · 215 k GT — 399 EUR · 222 k |
Vybrat → | |
| 2.0 dCi FAP 4x4150 k / 320 Nm | +43 k+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 k GT — 399 EUR · 193 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 3 motory | ||||
| 2.5i171 k / 226 Nm | +21 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 192 k GA+ — 189 EUR · 192 k |
Vybrat → | |
| 2.5i170 k / 226 Nm | +20 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 190 k GA+ — 189 EUR · 190 k |
Vybrat → | |
| 2.0i144 k / 200 Nm | +17 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 161 k GA+ — 189 EUR · 161 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Renault Koleos: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +50 knejlepší v této generaci
2.0 dCi CVT 4x4 177 k → 227 k. Ostatní motory získají od +17 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +97 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +89 do +97 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 3 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Renault Koleos: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Renault Koleos: 2.0 dCi se 150 k, nebo 173 k?
Dva vozy Koleos s označením 2.0 dCi mohou mít různý výkon, protože dieselový motor první generace existoval ve verzích 150 k a 173 k. U tuningu Renault Koleos s powerboxem, tedy tuningovým modulem, proto záleží na výkonu vašeho dieselu, nikoli na označení. Verze se 150 k má kroutící moment 320 Nm a v katalogu je vedena jako 4x4. Verze se 173 k má kroutící moment 360 Nm a je dodávána s pohonem 4x4, včetně automatické převodovky.
Oba jsou stejný motor M9R s jiným továrním nastavením, v katalogu jsou vedeny samostatně a pro oba je určen modul GAN GT. Oba diesely se vyráběly v letech 2008 až 2015. Koleos 2 má stejný motor M9R se 177 k a kroutícím momentem 380 Nm ve verzi 4x4 s variátorem X-Tronic CVT. Koleos 2 se nabízí s pohonem předních kol nebo 4x4.
Benzín a dvě generace
První Koleos se vyráběl od června 2008 s faceliftem v letech 2011 a 2013. Jeho benzínový motor je 2.5 16V se 171 k a kroutícím momentem 226 Nm a diesely jsou dvě verze 2.0 dCi. K benzínovému motoru 2.5 pasuje modul GAN GA+. Koleos 2 začal v listopadu 2016, v dubnu 2019 prošel faceliftem a vyráběl se do září 2023. Jeho další motory jsou 1.6 dCi se 130 k, 1.7 Blue dCi se 150 k, 2.0 Blue dCi a 1.3 TCe se 158 k.
Motor 1.6 dCi 130 není v katalogu modelu Koleos samostatně: stejný motor najdete jako 1.6 dCi 130 u modelu Renault Kadjar. Motor 1.7 Blue dCi se 150 k není v katalogu modelu Koleos samostatně: stejný motor najdete jako 1.7 dCi u modelu Nissan X-Trail 3. Motor 2.0 Blue dCi se 177 k je na této stránce uveden jako 2.0 dCi CVT 4x4. Motor 2.0 Blue dCi se 183 a 190 k a 1.3 TCe se 158 k v katalogu nejsou. Druhá generace je známá také jako Koleos 2.
Chiptuning Renault Koleos: otázky
Co modul GAN GT přidá vozům Koleos 2.0 dCi se 150 k a 173 k?
Diesel se 150 k dosáhne s modulem GAN GT výkonu 193 k a kroutícího momentu 409 Nm, diesel se 173 k výkonu 222 k a kroutícího momentu 457 Nm. U přeplňovaného dieselu nabízí modul GAN GT až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Je Koleos 2 s motorem 2.0 dCi o výkonu 177 k a variátorem v katalogu zahrnut?
Ano: pro diesel se 177 k a kroutícím momentem 380 Nm s variátorem X-Tronic CVT je určen modul GAN GT.
Co katalog zahrnuje u vozu Renault Koleos z roku 2012 a z roku 2017?
Koleos z roku 2012 patří k první generaci s dvěma verzemi 2.0 dCi a benzínem o objemu 2,5 l. Koleos z roku 2017 patří ke druhé generaci a jeho 2.0 dCi se 177 k je v katalogu zahrnut.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.