Chiptuning Subaru XV
4 motory · od +14 do +19 k
Subaru XV: 4 motory — 4 benzínové. Navýšení výkonu činí od +14 do +19 k, kroutícího momentu až 24 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Subaru XV: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 4 motory | ||||
| 2.0i155 k / 196 Nm | +19 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 174 k GA+ — 189 EUR · 174 k |
Vybrat → | |
| 2.0i148 k / 196 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 166 k GA+ — 189 EUR · 166 k |
Vybrat → | |
| 2.0i150 k / 196 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
| 1.6i114 k / 150 Nm | +14 k+18 Nm |
GA — 189 EUR · 128 k GA+ — 189 EUR · 128 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Subaru XV: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +19 knejlepší v této generaci
2.0i 155 k → 174 k. Ostatní motory získají od +14 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Subaru XV: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Subaru XV: reaguje atmosférický boxer?
Subaru XV s motorem 1.6i nebo 2.0i nemá turbo, takže první otázka u powerboxu, tedy tuningového modulu, zní, zda ho vůbec má smysl montovat. Je to na místě: benzínové motory evropského modelu XV byly v obou generacích atmosférické boxery. Přeplňovaný benzínový XV nikdy neexistoval, takže turbo sada pro XV by neměla tovární verzi, na kterou by navázala. Začít je třeba tím, že v katalogu najdete svůj přesný motor.
XV 1.6i nebo 2.0i, první nebo druhá generace
První generace, GP, dorazila do Německa v březnu 2012 a vyráběla se do ledna 2018. Facelift následoval v lednu 2016. XV vychází z modelu Impreza a každý motor první generace je čtyřválcový boxer se systémem start-stop. Motor 1.6i má výkon 114 k a kroutící moment 150 Nm, motor 2.0i 150 k a 196 Nm a oba mají symetrický pohon všech kol Symmetrical. Druhá generace se vyráběla od ledna 2018 do října 2023 a nemá diesel. Poprvé byla představena v Ženevě v roce 2017.
Její motor 2.0i má 156 k a přímé vstřikování a každá verze používá variátor Lineartronic CVT s pohonem všech kol. Katalog uvádí motor 2.0i také se 148 k a 155 k, obě s kroutícím momentem 196 Nm. Po roce 2023 se třetí generace v Evropě prodává jako Crosstrek, a to jen s hybridem e-Boxer. První generace měla také diesel 2.0D o výkonu 147 k a kroutícím momentu 350 Nm a druhá hybrid 2.0 e-Boxer, jehož benzínový motor má výkon 150 k a kroutící moment 194 Nm. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Chiptuning Subaru XV: otázky
Mám Subaru XV 2.0i se 150, nebo se 156 k?
Záleží na generaci: první má 150 k a druhá, vyráběná od roku 2018, má 156 k, což katalog uvádí jako 155 k. S modulem GAN GA+ se výkon motoru se 150 k zvýší na 168 k a kroutící moment z 196 Nm na 220 Nm. Modul GAN GA+ nabízí u atmosférických motorů až o 12 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Přidá powerbox u modelu XV plnicí tlak?
Přeplňovaný benzínový XV neexistuje, takže není žádný tovární plnicí tlak, který by šlo zvýšit. Motor 1.6i se 114 k a každý motor 2.0i pracují s modulem GAN GA+.
Je v katalogu také XV 2.0D nebo e-Boxer?
Ne, diesel 2.0D a hybrid 2.0 e-Boxer v katalogu nejsou.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.