Chiptuning Toyota Caldina
3 motory · od +16 do +21 k
Toyota Caldina: 3 motory — 3 benzínové. Navýšení výkonu činí od +16 do +21 k, kroutícího momentu až 26 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Toyota Caldina: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 3 motory | ||||
| 2.0 GT-FOUR260 k / 324 Nm | +21 k+26 Nm |
GA — 199 EUR · 281 k GA+ — 199 EUR · 281 k |
Vybrat → | |
| 2.0i152 k / 200 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 170 k GA+ — 189 EUR · 170 k |
Vybrat → | |
| 1.8i132 k / 170 Nm | +16 k+20 Nm |
GA — 189 EUR · 148 k GA+ — 189 EUR · 148 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Svůj motor poznáte podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla: každá verze má vlastní kalibraci modulu.
Chiptuning Toyota Caldina: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +21 knejlepší v této generaci
2.0 GT-FOUR 260 k → 281 k. Ostatní motory získají od +16 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Toyota Caldina: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Toyota Caldina: přeplňovaný motor 3S-GTE
Klíčovou verzí Caldiny je 2.0 GT-Four s přeplňovaným motorem 3S-GTE o výkonu 260 k a kroutícím momentu 324 Nm. Tuning Toyota Caldina s powerboxem, tedy tuningovým modulem, se točí kolem tohoto motoru, stejně jako tuning Caldiny GTT turbo nebo Caldiny GT4. Stejný 3S-GTE s 260 k poháněl T210 GT-T (ST215) od roku 1997 a T240 GT-Four (ST246) od roku 2002.
Liší se velikostí intercooleru a revizí motoru: 4,5. generace motoru 3S-GTE oproti 5. generaci. Tuning 3S-GTE a chiptuning Caldiny vycházejí nastejno bez ohledu na to, zda motor nese T210, nebo T240, protože oba mají stejný výkon 260 k.
Dva atmosférické motory
Motor 1ZZ-FE o objemu 1,8 l u T240 má v katalogu výkon 132 k a kroutící moment 170 Nm. Motor 1AZ-FSE o objemu 2,0 l má v katalogu výkon 152 k a kroutící moment 200 Nm a dodával se s pohonem předních kol (AZT241) nebo všech kol (AZT246). První generace, T190, se vyráběla v letech 1992 až 2002 a T210 v letech 1997 až 2002. T190 nabízel od února 1995 ve verzi TZ-G s pohonem všech kol motor 2.0 3S-GE o výkonu 175 k.
Nabídka T210 sahala od motorů 1.8 7A-FE a 2.0 3S-FE o výkonu 135 až 140 k po motor 2.0 3S-GE o výkonu 190 k a diesel 2.2 3C-TE o výkonu 94 k. T240 se od září 2002 do června 2007 vyráběl jako sportovní kombi se čtyřstupňovou automatickou převodovkou a bez dieselu. Toyota prodávala Caldinu pouze v Japonsku a evropským příbuzným kombi T190 byl Carina E. GT-Four se dodával také jako C-Edition a N-Edition a jeho intercooler je umístěn nad motorem.
Chiptuning Toyota Caldina: otázky
O kolik více výkonu přidá modul GAN GA+ Caldině GT-Four?
S tuningovým modulem GAN GA+ výkon Caldiny GT-Four stoupne ze sériových 260 na 281 k a kroutící moment ze 324 na 350 Nm. U tohoto motoru nabízí modul GAN GA+ až o 12 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Co zkontrolovat u motoru 3S-GTE před montáží modulu?
Než na ojetý 3S-GTE cokoli namontujete, zkontrolujte turbodmychadlo, mazání a chlazení. Samotný modul se zapojuje do stávajících konektorů a sejme se přibližně za minutu.
Který modul se hodí pro Caldinu 1.8 a 2.0i?
Pro oba motory je určen modul GAN GA+ i GAN GA. S modulem GAN GA+ má motor 1ZZ-FE o objemu 1,8 l výkon 148 k a kroutící moment 190 Nm a motor 1AZ-FSE o objemu 2,0 l výkon 170 k a kroutící moment 224 Nm. I u těchto motorů nabízí modul GAN GA+ až o 12 % více výkonu.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.