Chiptuning Toyota Crown
16 motorů · od +16 do +40 k
Toyota Crown: 16 motorů — 16 benzínových. Navýšení výkonu činí od +16 do +40 k, kroutícího momentu až 60 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Toyota Crown: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 16 motorů | ||||
| 2.0 S-T235 k / 350 Nm | +40 k+60 Nm |
GTL — 249 EUR · 268 k GT — 399 EUR · 275 k |
Vybrat → | |
| 3.5i360 k / 498 Nm | +29 k+40 Nm |
GA — 219 EUR · 389 k GA+ — 219 EUR · 389 k |
Vybrat → | |
| Majesta 4.6i347 k / 460 Nm | +28 k+37 Nm |
GA — 219 EUR · 375 k GA+ — 219 EUR · 375 k |
Vybrat → | |
| 3.0i228 k / 300 Nm | +27 k+36 Nm |
GA — 199 EUR · 255 k GA+ — 199 EUR · 255 k |
Vybrat → | |
| 2.5i215 k / 260 Nm | +26 k+31 Nm |
GA — 199 EUR · 241 k GA+ — 199 EUR · 241 k |
Vybrat → | |
| 3.5i315 k / 377 Nm | +25 k+30 Nm |
GA — 219 EUR · 340 k GA+ — 219 EUR · 340 k |
Vybrat → | |
| 2.5i197 k / 242 Nm | +24 k+29 Nm |
GA — 189 EUR · 221 k GA+ — 189 EUR · 221 k |
Vybrat → | |
| 2.5i203 k / 243 Nm | +24 k+29 Nm |
GA — 199 EUR · 227 k GA+ — 199 EUR · 227 k |
Vybrat → | |
| 2.5h184 k / 221 Nm | +22 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 206 k GA+ — 189 EUR · 206 k |
Vybrat → | |
| Majesta 4.0i280 k / 402 Nm | +22 k+32 Nm |
GA — 199 EUR · 302 k GA+ — 199 EUR · 302 k |
Vybrat → | |
| Majesta 4.3i280 k / 430 Nm | +22 k+34 Nm |
GA — 199 EUR · 302 k GA+ — 199 EUR · 302 k |
Vybrat → | |
| 2.5h178 k / 221 Nm | +21 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 199 k GA+ — 189 EUR · 199 k |
Vybrat → | |
| 3.0i256 k / 314 Nm | +20 k+25 Nm |
GA — 199 EUR · 276 k GA+ — 199 EUR · 276 k |
Vybrat → | |
| 2.0i160 k / 200 Nm | +19 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 179 k GA+ — 189 EUR · 179 k |
Vybrat → | |
| 2.0i140 k / 181 Nm | +17 k+22 Nm |
GA — 189 EUR · 157 k GA+ — 189 EUR · 157 k |
Vybrat → | |
| 2.0i135 k / 177 Nm | +16 k+21 Nm |
GA — 189 EUR · 151 k GA+ — 189 EUR · 151 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Toyota Crown: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +40 knejlepší v této generaci
2.0 S-T 235 k → 275 k. Ostatní motory získají od +16 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 15 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Toyota Crown: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Toyota Crown: japonský vůz s krátkou evropskou historií
První Crowny dorazily do Evropy v roce 1963 přes dánského dovozce a S120 z let 1983 až 1987 byla poslední generace, která se tam běžně prodávala. Všechny vozy Crown v katalogu GAN patří k pozdějším generacím, S130 až S220, vyráběným pro Japonsko a Čínu. Tuning Toyota Crown s powerboxem, tedy tuningovým modulem, proto začíná řadou a kódem motoru, nikoli označením na kufru.
Athlete je sportovní řada, Royal komfortní řada a Majesta samostatný, delší vůz, takže tuning Crown Athlete a tuning Crown Majesta míří na různé motory. Kódy generací S180, S200, S210 a S220 volbu dále zužují.
Motory Toyota Crown
Motor 2GR-FSE o objemu 3,5 l má 315 k a pohání Crown Athlete od roku 2005. Motor 3GR-FSE o objemu 3,0 l dává 256 k; motor 4GR-FSE o objemu 2,5 l dává 215 k v S180 a 203 k v S200 a S210. Motor 2.0 S-T je přeplňovaný 8AR-FTS o výkonu 235 k a kroutícím momentu 350 Nm, montovaný do S210 Athlete od roku 2015 a do S220 RS. Pro tento přeplňovaný motor je v katalogu určen modul GAN GT; pro ostatních patnáct motorů modul GAN GA+.
Hybridy a Majesta
U hybridů 2.5 jsou uvedeny hodnoty pouze samotného benzínového motoru, 178 k pro 2AR-FSE v S210 a 184 k pro A25A-FXS v S220; systémový výkon je vyšší. Hybrid 3.5 8GR-FXS u S220 má systémový výkon 360 k. Motory Majesty jsou V8: motor 3UZ-FE o objemu 4,3 l s výkonem 280 k a motor 1UR-FSE o objemu 4,6 l s výkonem 347 k; katalog uvádí také Majestu 4.0 o výkonu 280 k a kroutícím momentu 402 Nm.
Chiptuning Toyota Crown: otázky
Jaký motor má můj Crown Athlete, Royal, nebo Majesta?
Samotný název řady o motoru nevypovídá, proto nejprve zkontrolujte kód motoru a generaci. Athlete znamená V6 o objemu 2,5, 3,0 nebo 3,5 l a později hybrid 2,5 l nebo turbo 2,0 l. Majesta generace S180 má V8 o objemu 4,3 l.
O kolik více výkonu přidá modul GAN GT Crownu 2.0 S-T?
Sériově má motor 235 k a 350 Nm; s tuningovým modulem GAN GT výkon stoupne na 275 k a kroutící moment na 410 Nm. U přeplňovaného benzínového motoru nabízí modul GAN GT až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Co přinese modul GAN GA+ motorům V6?
U benzínových motorů V6, 2,5 až 3,5 l, znamená chiptuning modul GAN GA+, který nabízí až o 12 % více výkonu. Výkon motoru V6 o objemu 3,5 l stoupne s tímto modulem ze 315 na 340 k a kroutící moment ze 377 na 407 Nm. Modul GAN GA+ je určen i pro hybrid 3.5, jehož výkon se v katalogu udává jako systémový. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Prodávala se Toyota Crown někdy v Německu?
Ano: od roku 1980 jako S110, poté jako S120, poslední generace běžně prodávaná v Evropě. S110 měl benzínový motor 2,8 l se 145 k a dieselový motor 2,2 l se 66 k. S120 si motor 2,8 l ponechal a zvýšil jeho výkon na 170 k. Pozdější Crowny se do Německa dostaly pouze jako šedý dovoz, obvykle s volantem vpravo.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.