Chiptuning BMW 1 Series F20 (2011–2019)
25 motorů · od +24 do +80 k
BMW 1 Series F20: 25 motorů — 11 benzínových a 14 naftových. Navýšení výkonu činí od +24 do +80 k, kroutícího momentu až 113 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR.
Všechny motory BMW 1 Series F20: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 14 motorů | ||||
| 125d 03/2015->224 k / 450 Nm | +62 k+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 277 k GT — 399 EUR · 286 k |
Vybrat → | |
| 125d211 k / 450 Nm | +59 k+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 261 k GT — 399 EUR · 270 k |
Vybrat → | |
| 120d200 k / 420 Nm | +56 k+108 Nm |
GTL — 249 EUR · 248 k GT — 399 EUR · 256 k |
Vybrat → | |
| 120d163 k / 340 Nm | +47 k+93 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 k GT — 399 EUR · 210 k |
Vybrat → | |
| 116d Efficient Dynamics116 k / 260 Nm | +35 k+77 Nm |
GTL — 219 EUR · 146 k GT — 329 EUR · 151 k |
Vybrat → | |
| 120d190 k / 400 Nm | +35 k+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 k GT — 399 EUR · 225 k |
Vybrat → | |
| 116d 03/2015->116 k / 270 Nm | +34 k+78 Nm |
GTL — 219 EUR · 145 k GT — 329 EUR · 150 k |
Vybrat → | |
| 118d143 k / 320 Nm | +34 k+85 Nm |
GTL — 219 EUR · 172 k GT — 329 EUR · 177 k |
Vybrat → | |
| 120d184 k / 380 Nm | +34 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 213 k GT — 399 EUR · 218 k |
Vybrat → | |
| 118d 03/2015->150 k / 320 Nm | +30 k+91 Nm |
GTL — 249 EUR · 176 k GT — 399 EUR · 180 k |
Vybrat → | |
| 114d95 k / 235 Nm | +29 k+71 Nm |
GTL — 219 EUR · 119 k GT — 329 EUR · 124 k |
Vybrat → | |
| 125d218 k / 450 Nm | +27 k+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 241 k GT — 399 EUR · 245 k |
Vybrat → | |
| 116d116 k / 260 Nm | +24 k+81 Nm |
GTL — 219 EUR · 136 k GT — 329 EUR · 140 k |
Vybrat → | |
| 118d136 k / 300 Nm | +24 k+80 Nm |
GTL — 219 EUR · 156 k GT — 329 EUR · 160 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 11 motorů | ||||
| M135i 03/2015->326 k / 450 Nm | +80 k+113 Nm |
GTL — 279 EUR · 394 k GT — 459 EUR · 406 k |
Vybrat → | |
| M 135i320 k / 450 Nm | +79 k+113 Nm |
GTL — 279 EUR · 387 k GT — 459 EUR · 399 k |
Vybrat → | |
| M140i340 k / 500 Nm | +76 k+100 Nm |
GTL — 279 EUR · 405 k GT — 459 EUR · 416 k |
Vybrat → | |
| 125i224 k / 310 Nm | +62 k+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 277 k GT — 399 EUR · 286 k |
Vybrat → | |
| 135i 03/2011-> (sensor1)306 k / 400 Nm | +52 k+68 Nm |
GTL — 279 EUR · 349 k GT — 459 EUR · 358 k |
Vybrat → | |
| 135i 03/2011-> (sensor2)306 k / 400 Nm | +52 k+68 Nm |
GTL — 279 EUR · 349 k GT — 459 EUR · 358 k |
Vybrat → | |
| 120i184 k / 270 Nm | +42 k+80 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 k GT — 399 EUR · 226 k |
Vybrat → | |
| 118i (1499 ccm)136 k / 220 Nm | +40 k+66 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 k GT — 329 EUR · 176 k |
Vybrat → | |
| 120 i (1598 ccm)177 k / 250 Nm | +37 k+53 Nm |
GTL — 249 EUR · 209 k GT — 399 EUR · 214 k |
Vybrat → | |
| 116i109 k / 180 Nm | +32 k+52 Nm |
GTL — 219 EUR · 136 k GT — 329 EUR · 141 k |
Vybrat → | |
| 114i102 k / 180 Nm | +30 k+52 Nm |
GTL — 219 EUR · 128 k GT — 329 EUR · 132 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning BMW 1 Series F20: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +80 knejlepší v této generaci
M135i 03/2015-> 326 k → 406 k. Ostatní motory získají od +24 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +113 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +71 do +113 Nm.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
BMW 1 Series F20: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning BMW F20: dělicí čárou je facelift z března 2015
BMW Řada 1 F20 je pětidveřový hatchback vyráběný od června 2011 do června 2019, třídveřová verze je F21. Model F70, tedy Řada 1 od roku 2024, je jiná generace než tato. Motory se změnily s faceliftem z března 2015, takže powerbox, tedy tuningový modul, pro F20 se vybírá podle data výroby. Před faceliftem používaly benzínové vozy motory N13, N20 a u modelu M135i motor N55, dieselové vozy motor N47.
Od roku 2015 přešla benzínová nabídka postupně na motory B38 a B48 a diesely na motory B47 a B37; poslední vozy s motory N13, N20 a N55 opustily výrobu v roce 2016. U modelu 120d vzrostl výkon ze 184 na 190 k a kroutící moment z 380 na 400 Nm a u modelu 118d výkon ze 143 na 150 k. U modelu 125d vzrostl výkon z 218 na 224 k při 450 Nm a pozdější vůz se dodával pouze s osmistupňovou automatickou převodovkou. Model M135i měl 320 k a poté 326 k a model M140i s motorem B58 a 340 k následoval v červenci 2016.
Model 120d s modulem GAN GT
Tuningový modul GAN GT zvýší u modelu 120d výkon ze 190 na 225 k a kroutící moment ze 400 na 505 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Chiptuning BMW 1 Series F20: otázky
Záleží při chiptuningu BMW F20 u modelu 118d nebo 120d na rozvodovém řetězu motoru N47?
Řetěz motoru N47 je umístěn vzadu na motoru a varovným znamením je chrastění. Doporučuje se kontrola přibližně od 100 000 km a poruchy řetězu jsou u dieselů BMW známé do roku 2015. Motor B47, který jej v březnu 2015 nahradil, je jiný motor.
Co zvolit u BMW 118d: Stage 1, powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap)?
Stage 1 obvykle znamená úpravu softwaru; přeprogramování řídící jednotky (remap) nahrazuje původní software v řídící jednotce motoru (ECU). Powerbox tento software nenahrazuje. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Jde u BMW 116i F20 se 109 k o starší motor se 136 k?
Ne, model 116i se 136 k a motorem N13 o objemu 1,6 l se vyráběl do ledna 2015. Po faceliftu má model 116i tříválcový motor B38 o objemu 1,5 l, výkonu 109 k a kroutícím momentu 180 Nm, a to je motor v katalogu.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.