Chiptuning Honda CR-V III (2007–2012)
9 motorů · od +18 do +43 k
Honda CR-V III: 9 motorů — 8 benzínových a 1 naftový. Navýšení výkonu činí od +18 do +43 k, kroutícího momentu až 95 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Honda CR-V III: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 1 motor | ||||
| 2.2 i-CTDi140 k / 340 Nm | +41 k+93 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 k GT — 329 EUR · 181 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 8 motorů | ||||
| 2.2 i-DTEC150 k / 350 Nm | +43 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 k GT — 399 EUR · 193 k |
Vybrat → | |
| 1.6 i-DTEC120 k / 300 Nm | +35 k+87 Nm |
GTL — 219 EUR · 150 k GT — 329 EUR · 155 k |
Vybrat → | |
| 2.4i180 k / 161 Nm | +22 k+19 Nm |
GA — 189 EUR · 202 k GA+ — 189 EUR · 202 k |
Vybrat → | |
| 2.4i185 k / 245 Nm | +22 k+29 Nm |
GA — 189 EUR · 207 k GA+ — 189 EUR · 207 k |
Vybrat → | |
| 2.4i170 k / 220 Nm | +20 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 190 k GA+ — 189 EUR · 190 k |
Vybrat → | |
| 2.4i-VTEC166 k / 220 Nm | +20 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 186 k GA+ — 189 EUR · 186 k |
Vybrat → | |
| 2.4i158 k / 220 Nm | +19 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 177 k GA+ — 189 EUR · 177 k |
Vybrat → | |
| 2.0i-VTEC150 k / 192 Nm | +18 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Honda CR-V III: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +43 knejlepší v této generaci
2.2 i-DTEC 150 k → 193 k. Ostatní motory získají od +18 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +93 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +93 do +93 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 6 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Honda CR-V III: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Honda CR-V 3: diesel určuje rok výroby
Tuning Hondy CR-V 3 s powerboxem, tedy tuningovým modulem, závisí na roce výroby: u CR-V 3 (RE, označovaného také jako generace 3) se v říjnu 2009 změnil diesel. CR-V z roku 2007 nebo 2008 má první diesel: 2.2 i-CTDi se 140 k a 340 Nm, vyráběný do září 2009. Od října 2009 jej nahradil motor 2.2 i-DTEC se 150 k a 350 Nm.
Oba dieselové motory se řadí zvlášť a oba pracují s modulem GAN GT: i-CTDi získá 41 k a 93 Nm, i-DTEC získá 43 k a 95 Nm. Navýšení se liší jen o 2 k, takže rozhoduje výběr motoru, který odpovídá datu výroby vašeho vozu.
Benzínové motory CR-V 3
Atmosférický motor 2.0 i-VTEC (R20A2) se 150 k a 192 Nm zůstal ve výrobě od roku 2006 do roku 2012, se šestistupňovou manuální nebo pětistupňovou automatickou převodovkou. Motor 2.4 i-VTEC se 166 k a 220 Nm byl rovněž atmosférický a dodával se s pětistupňovou automatickou převodovkou. Oba benzínové motory pracují s modulem GAN GA+. Všechny verze CR-V 3 mají pohon všech kol Real Time 4WD.
Chiptuning Honda CR-V III: otázky
Kolik výkonu navíc získá CR-V 3 s motorem 2.2 i-DTEC 150 s powerboxem?
S modulem GAN GT stoupne výkon motoru ze 150 na 193 k a kroutící moment z 350 na 445 Nm. Takový turbodiesel je typ motoru, u něhož modul GAN GT nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Co přidá powerbox u benzínového CR-V 3?
Motor 2.0 i-VTEC se 150 k a 192 Nm získává 18 k a 23 Nm a 2.4 i-VTEC se 166 k a 220 Nm získává 20 k a 26 Nm. Modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu a atmosférický motor tuto hranici nepřekročí.
Co powerbox nezmění u dieselu 2.2 vozu CR-V 3?
U motorů 2.2 i-CTDi a i-DTEC se filtr pevných částic (DPF) zanáší, pokud vůz jezdí většinou na krátké vzdálenosti, a ohebná hadice obtoku EGR může prasknout. Pro tuning motoru CR-V 3 to znamená jedno: powerbox výkon přidává, ale filtr nečistí ani hadici nevyměňuje.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.