Chiptuning Jeep Compass
12 motorů · od +14 do +47 k
Jeep Compass: 12 motorů — 6 benzínových a 6 naftových. Navýšení výkonu činí od +14 do +47 k, kroutícího momentu až 107 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Jeep Compass: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 6 motorů | ||||
| 2.2 CRD163 k / 320 Nm | +47 k+107 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 k GT — 399 EUR · 210 k |
Vybrat → | |
| 2.0 CRD (Euro 6)140 k / 350 Nm | +41 k+102 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 k GT — 329 EUR · 181 k |
Vybrat → | |
| 2.2 CRD136 k / 320 Nm | +40 k+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 k GT — 329 EUR · 176 k |
Vybrat → | |
| 2.0 CRD (Euro 6)170 k / 350 Nm | +36 k+74 Nm |
GTL — 249 EUR · 201 k GT — 399 EUR · 206 k |
Vybrat → | |
| 2.0 CRD PD140 k / 310 Nm | +17 k+37 Nm |
GA — 189 EUR · 157 k GA+ — 189 EUR · 157 k |
Vybrat → | |
| 2.0 CRD PD120 k / 310 Nm | +14 k+37 Nm |
GA — 189 EUR · 134 k GA+ — 189 EUR · 134 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 6 motorů | ||||
| 1.4T165 k / 250 Nm | +35 k+53 Nm |
GTL — 249 EUR · 195 k GT — 399 EUR · 200 k |
Vybrat → | |
| 2.4i172 k / 224 Nm | +21 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 193 k GA+ — 189 EUR · 193 k |
Vybrat → | |
| 2.4i175 k / 237 Nm | +21 k+28 Nm |
GA — 189 EUR · 196 k GA+ — 189 EUR · 196 k |
Vybrat → | |
| 2.4i170 k / 220 Nm | +20 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 190 k GA+ — 189 EUR · 190 k |
Vybrat → | |
| 2.0i158 k / 191 Nm | +19 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 177 k GA+ — 189 EUR · 177 k |
Vybrat → | |
| 2.4i150 k / 220 Nm | +18 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Jeep Compass: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +47 knejlepší v této generaci
2.2 CRD 163 k → 210 k. Ostatní motory získají od +14 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +107 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +37 do +107 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 7 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Jeep Compass: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Jeep Compass: tři dieselové motory pod třemi názvy
Dieselové motory Compassu mají tři názvy, 2.0 CRD od Volkswagenu, 2.2 CRD od Mercedesu a 2.0 MultiJet od Fiatu, takže tuning vozu Jeep Compass závisí na tom, který z nich máte. Powerbox, tedy tuningový modul, se řídí motorem, nikoli označením na voze. První Compass, MK z listopadu 2006, používal diesel Volkswagen 2.0 PD TDI s kódem BYL, výkonem 140 k a kroutícím momentem 310 Nm, od dubna 2007 s pohonem všech kol. Po faceliftu z května 2011 byl dieselovým motorem Mercedes OM651, tedy 2.2 CRD, se 136 k s pohonem předních kol nebo 163 k s pohonem všech kol, oba s kroutícím momentem 320 Nm.
Druhý Compass, MP vyráběný v Melfi od roku 2017, má Fiat 2.0 MultiJet se 140 k nebo 170 k, oba s kroutícím momentem 350 Nm a pohonem všech kol, a prodával se do července 2020. V katalogu se dieselový motor Fiat jmenuje 2.0 CRD (Euro 6), motor Volkswagen 2.0 CRD PD a motor Mercedes 2.2 CRD. Pro motor 2.0 PD je určen tuningový modul GAN GA+, zatímco pro motory 2.2 CRD a 2.0 MultiJet tuningový modul GAN GT.
Benzínové motory a zbytek nabídky
První Compass měl motor 2.4 World s výkonem 170 k a kroutícím momentem 220 Nm, pohon všech kol a manuální převodovku. Motor 2.0 World o výkonu 156 až 158 k a s kroutícím momentem 190 Nm přibyl v roce 2011 s pohonem předních kol. Modul GAN GA+ se hodí pro oba benzínové motory. Motor 1.4 MultiAir Turbo druhé generace se dodával se 140 k nebo 170 k; v katalogu je uveden jednou, s výkonem 165 k, a to s modulem GAN GT. Motory 1.4 MultiAir se 140 k a 1.6 MultiJet se 120 k nejsou v katalogu Compass vedeny samostatně: stejné motory najdete pod názvem 1.4 Multiair a 1.6 CRD u vozu Jeep Renegade.
Motory 1.3 FireFly T4, plug-in hybrid 4xe, 1.6 MultiJet se 130 k a 1.5 e-Hybrid v katalogu nejsou. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru. Třetí generace z roku 2025, elektrická nebo hybridní, v katalogu není. Trailhawk označuje výbavu, motory zůstávají stejné.
Chiptuning Jeep Compass: otázky
O kolik více výkonu získá Compass 2.0 MultiJet 170?
S modulem GAN GT výkon motoru 2.0 MultiJet stoupne ze 170 na 206 k. Turbodiesely s modulem GAN GT nabízejí až o 30 % více výkonu, atmosférické benzínové motory s modulem GAN GA+ až o 12 %. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tyto typy motorů, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Kterou verzi zvolit pro chip tuning vozu Jeep Compass s motorem 2.0 CRD o výkonu 140 k nebo 2.2 CRD?
Dieselovým motorem Volkswagen je 2.0 CRD PD o výkonu 140 k a s kroutícím momentem 310 Nm, vyráběný od dubna 2007 do roku 2010. Dieselový motor Mercedes existuje ve dvou verzích, 136 k a 163 k, obě s kroutícím momentem 320 Nm.
Kterou verzi zvolit pro tuning benzínového vozu Jeep Compass?
Pro první Compass zvolte motor 2.4 o výkonu 170 k a s kroutícím momentem 220 Nm, nebo 2.0 o výkonu 158 k a s kroutícím momentem 191 Nm; verze 2.4 se 150 k a 175 k nejsou evropské.
Je tuningová sada pro Jeep Compass powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap)?
Powerbox se zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku (ECU) a upravuje jejich signály, zatímco přeprogramování řídící jednotky (remap) přepisuje software. Původní software, kontrolní součty a počítadlo flash zůstávají nedotčeny a modul se sejme přibližně za minutu. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.