Chiptuning Mercedes-Benz CLS
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Mercedes-Benz CLS
Mercedes-Benz CLS (2004 →) v katalogu: 3 generace a 30 motorů. U 19 turbomotorů zvolte tuningový modul GAN GT nebo GAN GTL: GAN GT přidá od +35 do +104 k (GAN GT od 399 EUR, GAN GTL od 249 EUR). U 11 atmosférických motorů zvolte GAN GA nebo GAN GA+: GAN GA+ přidá od +22 do +42 k (GAN GA+ od 199 EUR).
Kterou generaci vozu Mercedes-Benz CLS máte?
Začněte rokem výroby a kódem karoserie. V rámci generace vyberte motor podle výkonu uvedeného v dokladech k vozu.
Chiptuning Mercedes-Benz CLS: co modul GAN dělá a co ne
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +104 ks GAN GT u přeplňovaných motorů
Od +35 do +104 k v celé řadě Mercedes-Benz CLS s GAN GT nebo GAN GTL.
- +42 ks GAN GA+ u atmosférických motorů
Atmosférické motory Mercedes-Benz CLS: od +22 do +42 k.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Mercedes-Benz CLS: motory a generace
Chiptuning Mercedes CLS: tři generace, tři různé CLS 350
První CLS, C219, v roce 2004 zahájilo řadu čtyřdveřových kupé a vyrábělo se do roku 2010. Pro tuning Mercedes CLS s powerboxem, tedy tuningovým modulem, je rozhodující kód karoserie: CLS 350 je v každé generaci jiný motor. U C219 jde od roku 2004 do roku 2006 o motor V6 (M272) se 272 k a od roku 2006 má CLS 350 CGI přímé vstřikování a 292 k. CLS 350 CGI není uveden samostatně: jeho motor je v katalogu uveden jako 350 CGI BlueEF u modelu Mercedes Třída C W204.
U C218 je CLS 350 motor V6 (M276) s 306 k a 370 Nm, vyráběný v letech 2011 až 2014. CLS 350 C257 z let 2018–2021 je čtyřválec (M264) s 299 k a 400 Nm. Shooting Brake (X218) se k C218 připojil v roce 2012 a sdílí většinu jeho motorů, například CLS 250 CDI a 350 BlueTEC, i když se nenabízela každá verze.
Jeden dieselový motor V6 pod několika názvy
CLS 320 CDI a CLS 350 CDI generace C219 jsou dieselový motor V6 OM642 s 224 k, vyráběný od roku 2005 do 2010. U C218 je stejný dieselový motor V6 podle roku výroby uváděn s 265 k, 252 k nebo 258 k. Každá z těchto verzí má s modulem GAN GT vlastní hodnoty. CLS 400 d C257 z roku 2018 má řadový šestiválec (OM656) se 340 k a 700 Nm.
Modely AMG a V8
CLS 55 AMG generace C219 má kompresorový motor V8 se 476 k a CLS 63 AMG má motor V8 o objemu 6,2 l s 514 k. CLS 500 má u C219 306 k do roku 2006 a 388 k od roku 2006. CLS 500 generace C218 je biturbo V8 se 408 k a CLS 400 je biturbo V6 se 333 k. Pro benzínové motory V6 a V8 generace C219 se hodí modul GAN GA+, pro motory biturbo generace C218 modul GAN GT.
Chiptuning Mercedes-Benz CLS: otázky
CLS 63 AMG C218 s 525, 557 nebo 585 k: který z nich je váš?
Motor 5,5 l V8 biturbo má tři výkonové úrovně: 525 k a 700 Nm v letech 2011–2013, 557 k a 720 Nm v letech 2013–2018 a 585 k a 800 Nm u CLS 63 AMG S. Pro všechny tři se hodí modul GAN GT; vůz s 585 k s ním dosáhne 689 k a 955 Nm. Modul GAN GT je určen pro turbomotory a nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Jak se liší chip tuning CLS 350 CDI s výkonem 224, 252, 258 a 265 k?
CLS 350 CDI generace C219 má 224 k v letech 2009–2010. U C218 má BlueEFFICIENCY 265 k v letech 2011 až 2014, BlueTEC 252 k od roku 2013 a CLS 350 d 258 k v letech 2014–2015, podle pohonu. O tom, které hodnoty platí, proto rozhoduje rok výroby vašeho vozu.
Je v katalogu i CLS 400 d?
Ano: pro C257 CLS 400 d se 340 k a 700 Nm se hodí modul GAN GT.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.