Chiptuning Mercedes-Benz GLA
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Mercedes-Benz GLA
Mercedes-Benz GLA (2014 →) v katalogu: 3 generace a 14 motorů. U 14 turbomotorů zvolte tuningový modul GAN GT nebo GAN GTL: GAN GT přidá od +24 do +73 k (GAN GT od 329 EUR, GAN GTL od 219 EUR).
Kterou generaci vozu Mercedes-Benz GLA máte?
Začněte rokem výroby a kódem karoserie. V rámci generace vyberte motor podle výkonu uvedeného v dokladech k vozu.
Chiptuning Mercedes-Benz GLA: co modul GAN dělá a co ne
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +73 ks GAN GT u přeplňovaných motorů
Od +24 do +73 k v celé řadě Mercedes-Benz GLA s GAN GT nebo GAN GTL.
- +95 Nmu dieselů s GAN GT
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +84 do +95 Nm, což oceníte při předjíždění a tažení přívěsu.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Mercedes-Benz GLA: motory a generace
Chiptuning Mercedes GLA 45 AMG: motor M133 ve dvou verzích
AMG GLA 45 pohání motor M133, čtyřválec o objemu 2,0 l, u něhož Mercedes uvedl dvě různé hodnoty výkonu. První verze měla v letech 2014–2015 výkon 360 k a kroutící moment 450 Nm, druhá v letech 2015–2019 výkon 381 k a kroutící moment 475 Nm. Pro tuning Mercedes GLA s powerboxem, tedy tuningovým modulem, jsou to dva samostatné motory a každý má v katalogu vlastní hodnoty pro modul GAN GT.
AMG CLA 45 používá stejný motor M133 se stejnými dvěma hodnotami. Pod nimi stojí GLA 250 s motorem M270 o objemu 2,0 l, výkonem 211 k a kroutícím momentem 350 Nm; jde o jinou rodinu motorů.
Zbytek řady X156
Benzínová GLA 180, GLA 200 a GLA 250 používají turbomotor M270 se 122 k, 156 k a 211 k. Model GLA 180 přibyl v roce 2015 s výkonem 122 k a kroutícím momentem 200 Nm. GLA 250 4MATIC má stejné hodnoty jako GLA 250 s pohonem předních kol: výkon 211 k a kroutící moment 350 Nm. Od ledna 2017 přibyla verze GLA 220 4MATIC se stejným motorem o výkonu 184 k. GLA 200 d a GLA 220 CDI sdílejí motor OM651, přičemž 200 d má výkon 136 k a kroutící moment 300 Nm a 220 CDI výkon 170 k a kroutící moment 350 Nm.
Model GLA 180 d má motor OM607 o objemu 1,5 l a výkonu 109 k. Pozdější vozy používají označení d tam, kde dřívější vozy CDI, a GLA 220 d má pro roky 2015–2017 výkon 177 k, proto zkontrolujte parametry svého vozu. V katalogu se ke každému benzínovému i dieselovému motoru X156 hodí modul GAN GT.
Generace a pohon
První generace, X156, se vyráběla od prosince 2013 do února 2020 a v roce 2017 prošla faceliftem. Byla k dispozici s pohonem předních kol nebo 4MATIC. Tento text se věnuje první generaci; navazující H247 má vlastní stránku Mercedes GLA (H247).
Chiptuning Mercedes-Benz GLA: otázky
Čeho dosáhne AMG GLA 45 se 360 k a se 381 k?
S modulem GAN GT stoupne výkon motoru se 360 k na 433 k a kroutící moment na 538 Nm, u motoru s 381 k také na 433 k a kroutící moment na 568 Nm. Modul GAN GT nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Kterou verzi mám: GLA 200, GLA 220 4MATIC, nebo GLA 250?
Všechny tři patří do rodiny motorů M270 a mají výkon 156 k, 184 k a 211 k. Katalog zahrnuje GLA 200 se 156 k a GLA 250 s 211 k. Model GLA 220 4MATIC se 184 k a kroutícím momentem 350 Nm je v katalogu X156 také, a to pod označením 250.
Který motor je u GLA 220 CDI se 170 k?
Je to dieselový motor OM651 o výkonu 170 k a kroutícím momentu 350 Nm; pro motor je určen modul GAN GT.
Chiptuning Mercedes GLA: powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap)?
Powerbox se zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku (ECU) a upravuje jejich signály. Na rozdíl od přeprogramování řídící jednotky (remap) ponechává původní software, kontrolní součty a počítadlo flash beze změny. Zapojuje se do stávajících konektorů a sejme se přibližně za minutu.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.