Chiptuning Mitsubishi Lancer IX (do 2010)
11 motorů · od +10 do +22 k
Mitsubishi Lancer IX: 11 motorů — 11 benzínových. Navýšení výkonu činí od +10 do +22 k, kroutícího momentu až 32 Nm. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Mitsubishi Lancer IX: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 11 motorů | ||||
| Evolution 2.0T (2005-07)280 k / 400 Nm | +22 k+32 Nm |
GA — 199 EUR · 302 k GA+ — 199 EUR · 302 k |
Vybrat → | |
| 2.4i162 k / 219 Nm | +19 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 181 k GA+ — 189 EUR · 181 k |
Vybrat → | |
| 2.0i135 k / 176 Nm | +16 k+21 Nm |
GA — 189 EUR · 151 k GA+ — 189 EUR · 151 k |
Vybrat → | |
| 2.0i123 k / 173 Nm | +15 k+21 Nm |
GA — 189 EUR · 138 k GA+ — 189 EUR · 138 k |
Vybrat → | |
| Cedia 1.8i125 k / 174 Nm | +15 k+21 Nm |
GA — 189 EUR · 140 k GA+ — 189 EUR · 140 k |
Vybrat → | |
| 2.0i120 k / 176 Nm | +14 k+21 Nm |
GA — 189 EUR · 134 k GA+ — 189 EUR · 134 k |
Vybrat → | |
| Cedia 1.5i105 k / 140 Nm | +13 k+17 Nm |
GA — 189 EUR · 118 k GA+ — 189 EUR · 118 k |
Vybrat → | |
| 1.6i97 k / 138 Nm | +12 k+17 Nm |
GA — 189 EUR · 109 k GA+ — 189 EUR · 109 k |
Vybrat → | |
| 1.6i98 k / 150 Nm | +12 k+18 Nm |
GA — 189 EUR · 110 k GA+ — 189 EUR · 110 k |
Vybrat → | |
| Cedia 1.5i101 k / 137 Nm | +12 k+16 Nm |
GA — 189 EUR · 113 k GA+ — 189 EUR · 113 k |
Vybrat → | |
| 1.3i81 k / 120 Nm | +10 k+14 Nm |
GA — 189 EUR · 91 k GA+ — 189 EUR · 91 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Mitsubishi Lancer IX: co se změní
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +22 knejlepší v této generaci
Evolution 2.0T (2005-07) 280 k → 302 k. Ostatní motory získají od +10 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Mitsubishi Lancer IX: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Mitsubishi Lancer 2010: stránka platí pro CS0, nikoli CY0
Lancer vyrobený v roce 2010 na této stránce není: v Evropě je vůz tohoto roku už CY0, uvedený v katalogu jako Lancer (X). Při tuningu Mitsubishi Lancer s powerboxem, tedy tuningovým modulem, rozhoduje kód karoserie: CS0 je zde, CY0 na stránce Lancer (X). CS0 se v Evropě prodával od podzimu 2003, sedan do podzimu 2007 a kombi do léta 2008. Zdroje tuto generaci číslují různě: jako sedmou v německých, osmou v anglických a devátou v katalogu GAN.
CS0 má tři benzínové motory a žádný diesel: motor 1.3 o výkonu 81 k, motor 1.6 o výkonu 98 k a motor 2.0 o výkonu 135 k. S modulem GAN GA+, který nabízí až o 12 % více výkonu, stoupne při chiptuningu výkon motoru 1.6 z 98 na 110 k a motoru 2.0 ze 135 na 151 k. Evolution IX (2005–2007) sdílí platformu a je na této stránce uveden jako Evolution 2.0T (2005-07).
Co říkají o GAN majitelé vozů Mitsubishi Lancer
Rozdíl jsem zaznamenal během prvních 50 km jízdy a NENÍ to placebo. Nárůst kroutícího momentu cítím v celém rozsahu a nejvíc vynikne na konci 2. stupně, kde mi otáčky vyskočí na 6 500. Chcete trochu víc výkonu bez zásahu mechanika? Pak je tento čip pro vás. Mimořádně snadná instalace (Plug & Play)
Chiptuning Mitsubishi Lancer IX: otázky
Co přidá modul GAN GA+ Lanceru 1.6 o výkonu 98 k?
U motoru 1.6 stoupne výkon z 98 na 110 k a kroutící moment ze 150 na 168 Nm, u motoru 2.0 výkon ze 135 na 151 k a kroutící moment ze 176 na 197 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Kde jsou motory Lanceru z let 2007–2016?
Na stránce další generace, Lancer (X), která dorazila do Evropy v listopadu 2007.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.