Chiptuning Mitsubishi Outlander III (od 2012)
10 motorů · od +14 do +44 k
Mitsubishi Outlander III: 10 motorů — 8 benzínových a 1 naftový a 1 hybridní. Navýšení výkonu činí od +14 do +44 k, kroutícího momentu až 104 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Mitsubishi Outlander III: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 1 motor | ||||
| 2.2 Di-D Clear Tec150 k / 360 Nm | +44 k+104 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 k GT — 399 EUR · 194 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 8 motorů | ||||
| 3.0i230 k / 292 Nm | +28 k+35 Nm |
GA — 199 EUR · 258 k GA+ — 199 EUR · 258 k |
Vybrat → | |
| 2.4i167 k / 222 Nm | +20 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 187 k GA+ — 189 EUR · 187 k |
Vybrat → | |
| 2.4i167 k / 230 Nm | +20 k+28 Nm |
GA — 189 EUR · 187 k GA+ — 189 EUR · 187 k |
Vybrat → | |
| 2.4i162 k / 217 Nm | +19 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 181 k GA+ — 189 EUR · 181 k |
Vybrat → | |
| 2.0i146 k / 196 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 164 k GA+ — 189 EUR · 164 k |
Vybrat → | |
| 2.0i150 k / 190 Nm | +18 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
| 2.0i143 k / 196 Nm | +17 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 160 k GA+ — 189 EUR · 160 k |
Vybrat → | |
| 2.0h118 k / 186 Nm | +14 k+22 Nm |
GA — 189 EUR · 132 k GA+ — 189 EUR · 132 k |
Vybrat → | |
| Hybrid · 1 motor | ||||
| 2.4 PHEV135 k / 211 Nm | +16 k+25 Nm |
GA — 189 EUR · 151 k GA+ — 189 EUR · 151 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Mitsubishi Outlander III: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +44 knejlepší v této generaci
2.2 Di-D Clear Tec 150 k → 194 k. Ostatní motory získají od +14 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +104 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +104 do +104 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 9 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Mitsubishi Outlander III: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Mitsubishi Outlander 3: benzín a diesel se stejnými 150 k
Outlander 3 (GF) se dodává ve dvou verzích se 150 k: benzínový 2.0 MIVEC (4J11) a dieselový 2.2 Di-D Clear Tec (4N14). Kroutící moment benzínového motoru je 195 Nm, zatímco diesel má 380 Nm s manuální převodovkou a 360 Nm s automatickou. Každá verze proto dostane jiný powerbox, tedy tuningový modul, a jiné navýšení výkonu. Při chiptuningu je pro diesel určen tuningový modul GAN GT: výkon stoupne ze 150 na 194 k a kroutící moment z 360 na 464 Nm, tedy o 44 k více. Benzínový motor 2.0 používá modul GAN GA+ a jeho výkon stoupne ze 150 na 168 k.
Třetí větví je Outlander PHEV, prodávaný v Evropě od října 2013 do března 2022. Od září 2018 měl jeho benzínový motor 2.4 o výkonu 135 k s kroutícím momentem 211 Nm; předtím motor 2.0 se 121 k. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru. Outlander 3 dorazil do Evropy na podzim 2012; diesel vypadl z nabídky v roce 2018 a benzínový motor 2.0 v říjnu 2021.
Chiptuning Mitsubishi Outlander III: otázky
Outlander 3 2.0 MIVEC, nebo 2.2 Di-D: která verze získá s modulem víc?
Víc získá diesel: modul GAN GT nabízí až o 30 % více výkonu, modul GAN GA+ až o 12 %.
Tuning Outlander PHEV: co udělá modul GAN GA+ s benzínovým motorem 2.4?
Benzínový motor 2.4 vozu PHEV se 135 k a kroutícím momentem 211 Nm dosáhne s modulem GAN GA+ výkonu 151 k a kroutícího momentu 236 Nm. Tyto hodnoty neříkají nic o dvou elektromotorech ani o systémovém výkonu 224 k. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Outlander 2.2 Di-D s automatem nebo s manuálem: liší se modul?
Katalog uvádí jednu verzi 2.2 Di-D Clear Tec s výkonem 150 k a kroutícím momentem 360 Nm, což odpovídá automatu. Manuální verze, která má v základu 380 Nm, v katalogu není. Modul neupravuje software převodovky.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.