Chiptuning Opel Insignia
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Opel Insignia
Opel Insignia v katalogu: 1 generace a 20 motorů. U 18 turbomotorů zvolte tuningový modul GAN GT nebo GAN GTL: GAN GT přidá od +33 do +55 k (GAN GT od 329 EUR, GAN GTL od 219 EUR). U 2 atmosférických motorů zvolte GAN GA nebo GAN GA+: GAN GA+ přidá od +14 do +17 k (GAN GA+ od 189 EUR).
Kterou generaci vozu Opel Insignia máte?
Začněte rokem výroby a kódem karoserie. V rámci generace vyberte motor podle výkonu uvedeného v dokladech k vozu.
Chiptuning Opel Insignia: co modul GAN dělá a co ne
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +55 ks GAN GT u přeplňovaných motorů
Od +33 do +55 k v celé řadě Opel Insignia s GAN GT nebo GAN GTL.
- +17 ks GAN GA+ u atmosférických motorů
Atmosférické motory Opel Insignia: od +14 do +17 k.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Opel Insignia: motory a generace
Chiptuning Opel Insignia: tři čtvrtiny vozů jsou dieselové
Podle KBA registrovalo Německo v letech 2008 až 2016 zhruba 151 000 dieselových a 43 900 benzínových vozů Insignia A. Podíl dieselů tak činí asi 77 až 78 %. Tuning vozu Insignia pomocí powerboxu, tedy tuningového modulu, se proto soustředí na motor 2.0 CDTI. Od roku 2008 se dodával se 110, 131 a 160 k, od června 2013 se 163 k a od ledna 2015 se 170 k.
Při chip tuningu Opel Insignia se tuningový modul GAN GT volí pro každý z těchto výkonů zvlášť. Motor 2.0 BiTurbo CDTI se 194 k také pracuje s modulem GAN GT, stejně jako motor 1.6 CDTI se 136 k, dostupný od července 2015. Od června 2013 se 2.0 CDTI prodává také se 120 k a jako ecoFLEX se 140 k.
Benzínové motory a OPC
Přeplňované benzínové motory jsou 1.4 Turbo se 140 k, 1.6 Turbo se 179 k a 1.6 SIDI Turbo se 170 k. Přeplňovanými benzínovými motory jsou i 2.0 Turbo a 2.8 V6 Turbo s 260 k. Pro všechny z nich je určen modul GAN GT, stejně jako pro OPC s motorem 2.8 V6 Turbo. Pro atmosférické motory 1.6 se 115 k a 1.8 se 140 k je určen tuningový modul GAN GA+.
Karoserie a roky
Insignia A byla představena v červenci 2008 a prodej začal v listopadu 2008 se sedanem a pětidveřovým hatchbackem. Kombi Sports Tourer následovalo v březnu 2009, OPC v létě 2009 a zvýšená Country Tourer koncem roku 2013. Facelift přišel v červnu 2013 a poslední vůz byl vyroben v dubnu 2017. Tovární kód karoserie je G09 a vůz stojí na platformě GM Epsilon 2.
Chiptuning Opel Insignia: otázky
Co přidá modul GAN GT k Insignii 2.0 CDTI se 160 k?
Motor A20DTH s výkonem 160 k a kroutícím momentem 350 Nm dosáhne s modulem GAN GT výkonu 206 k a kroutícího momentu 445 Nm. U přeplňovaných motorů nabízí modul GAN GT až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Která verze je moje: 2.0 CDTI se 110, 131, 160 nebo 170 k?
Vybírejte podle výkonu; katalog obsahuje verze se 110, 131, 160, 163 a 170 k. Verze se 163 k, vyráběná od června 2013 do prosince 2014, leží mezi verzemi se 160 a 170 k. U verze se 170 k a kroutícím momentem 400 Nm činí navýšení podle katalogu 48 k.
Zahrnuje katalog chiptuning Insignie OPC s motorem 2.8 V6 Turbo a 325 k?
Ano, pro OPC s výkonem 325 k a kroutícím momentem 435 Nm je určen modul GAN GT a navýšení podle katalogu činí 55 k. Verze Unlimited z dubna 2011 nemá omezovač rychlosti a dosahuje 270 km/h.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u dieselu Insignia: co zůstane nedotčeno?
Přeprogramování řídící jednotky (remap) přepisuje původní software v řídící jednotce motoru, což je jiná metoda než powerbox. Modul GAN se zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku a upravuje jejich signály, takže původní software, kontrolní součty a počítadlo flash zůstávají nedotčeny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.