Chiptuning Porsche Panamera
15 motorů · od +24 do +102 k
Porsche Panamera: 15 motorů — 10 benzínových a 3 naftové a 2 hybridní. Navýšení výkonu činí od +24 do +102 k, kroutícího momentu až 155 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 219 EUR.
Všechny motory Porsche Panamera: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 3 motory | ||||
| 3.0 Diesel300 k / 650 Nm | +76 k+140 Nm |
GTL — 279 EUR · 365 k GT — 459 EUR · 376 k |
Vybrat → | |
| 3.0 Diesel250 k / 550 Nm | +67 k+128 Nm |
GTL — 249 EUR · 307 k GT — 399 EUR · 317 k |
Vybrat → | |
| 3.0 Diesel211 k / 550 Nm | +59 k+128 Nm |
GTL — 249 EUR · 261 k GT — 399 EUR · 270 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 10 motorů | ||||
| 4.8 Turbo S570 k / 750 Nm | +102 k+155 Nm |
GTL — 379 EUR · 657 k GT — 519 EUR · 672 k |
Vybrat → | |
| 4.8 Turbo S551 k / 750 Nm | +99 k+145 Nm |
GTL — 379 EUR · 635 k GT — 519 EUR · 650 k |
Vybrat → | |
| 4.8 Turbo519 k / 700 Nm | +95 k+145 Nm |
GTL — 379 EUR · 600 k GT — 519 EUR · 614 k |
Vybrat → | |
| 4.8 Turbo (map_sensor)500 k / 700 Nm | +92 k+136 Nm |
GTL — 379 EUR · 578 k GT — 519 EUR · 592 k |
Vybrat → | |
| 4.8 Turbo (no_map_sensor)500 k / 700 Nm | +40 k+56 Nm |
GA — 219 EUR · 540 k GA+ — 219 EUR · 540 k |
Vybrat → | |
| 4.8i440 k / 520 Nm | +35 k+42 Nm |
GA — 219 EUR · 475 k GA+ — 219 EUR · 475 k |
Vybrat → | |
| GTS 4.8i430 k / 520 Nm | +34 k+42 Nm |
GA — 219 EUR · 464 k GA+ — 219 EUR · 464 k |
Vybrat → | |
| 4.8i400 k / 500 Nm | +32 k+40 Nm |
GA — 219 EUR · 432 k GA+ — 219 EUR · 432 k |
Vybrat → | |
| 3.6i310 k / 400 Nm | +25 k+32 Nm |
GA — 219 EUR · 335 k GA+ — 219 EUR · 335 k |
Vybrat → | |
| 3.6i300 k / 400 Nm | +24 k+32 Nm |
GA — 219 EUR · 324 k GA+ — 219 EUR · 324 k |
Vybrat → | |
| Hybrid · 2 motory | ||||
| 3.0 S Hybrid416 k / 590 Nm | +71 k+100 Nm |
GTL — 349 EUR · 474 k GT — 519 EUR · 487 k |
Vybrat → | |
| 3.0 S Hybrid333 k / 440 Nm | +57 k+75 Nm |
GTL — 279 EUR · 380 k GT — 459 EUR · 390 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Porsche Panamera: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +102 knejlepší v této generaci
4.8 Turbo S 570 k → 672 k. Ostatní motory získají od +24 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +140 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +128 do +140 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 5 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Porsche Panamera: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Porsche Panamera: nejprve biturbo V8 o objemu 4,8 l
Panamera Turbo měla v letech 2009 až 2013 biturbo motor V8 o objemu 4,8 l s výkonem 500 k a kroutícím momentem 700 Nm, od července 2013 pak 519 k. Turbo S se stejným motorem má 551 k a kroutící moment 750 Nm a po faceliftu 570 k. Tuning Porsche Panamera Turbo s powerboxem, tedy tuningovým modulem, se týká všech těchto výkonů: s modulem GAN GT pro 500, 519, 551 a 570 k. S modulem GAN GT stoupne výkon modelu Turbo s 519 k na 614 k a kroutící moment na 845 Nm.
Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně. Katalog zahrnuje první generaci, 970, vyráběnou v letech 2009 až 2016. Druhá generace 971 v něm není.
Panamera S, 4S a GTS: atmosférický V8 a V6
Verze S a 4S měly do června 2013 atmosférický motor V8 o objemu 4,8 l s výkonem 400 k a kroutícím momentem 500 Nm. Porsche Panamera GTS má silnější verzi tohoto motoru V8 o objemu 4,8 l: výkon 430 k a kroutící moment 520 Nm, po faceliftu 440 k. Motor V6 o objemu 3,6 l je také atmosférický a má 300 k, od července 2013 pak 310 k.
Od července 2013 mají verze S a 4S biturbo motor V6 o objemu 3,0 l se 420 k. Biturbo motor V6 o objemu 3,0 l v katalogu není.
Diesel a hybrid
Panamera Diesel má od poloviny roku 2011 motor 3.0 V6 TDI o výkonu 250 k a kroutícím momentu 550 Nm a od ledna 2014 o výkonu 300 k a kroutícím momentu 650 Nm. O tom, který ze dvou dieselů máte, tedy rozhoduje rok výroby vozu. Mezi 25 % a 47 % registrací modelu 970 v Německu v letech 2011 až 2017 tvořily vozy s dieselovým motorem.
Zahrnuty jsou také S Hybrid a plug-in S E-Hybrid. Hodnota 333 k se vztahuje pouze na spalovací motor (celý systém má 380 k), zatímco 416 k u E-Hybridu je systémový výkon. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Chiptuning Porsche Panamera: otázky
Hodí se modul GAN GT při chiptuningu Panamery Turbo pro výkony 500, 519, 551 a 570 k?
Turbo má do června 2013 výkon 500 k a poté 519 k, Turbo S má do roku 2013 výkon 551 k a poté 570 k. Modul GAN GT pro přeplňované motory nabízí až o 30 % více výkonu a hodí se pro každý z uvedených výkonů.
Kterou verzi mám u Panamery Diesel: 250, nebo 300 k?
Vyberte podle roku: 250 k v letech 2011 až 2013 a 300 k od ledna 2014. Pro oba je určen modul GAN GT.
Co nabízí modul GAN GA+ pro atmosférické Porsche Panamera S, 4S, GTS a verzi 3.6?
Pro motor V8 o objemu 4,8 l (400, 430 a 440 k) a motor V6 o objemu 3,6 l (300 a 310 k) je určen modul GAN GA+ s navýšením výkonu až o 12 %. U těchto motorů nabízí modul GAN GA+ také až o 15 % nižší spotřebu paliva při klidné jízdě.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u modelu Panamera?
Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout. Na rozdíl od přeprogramování řídící jednotky (remap), které přepisuje původní software, se powerbox zapojuje mezi snímače motoru a řídící jednotku (ECU) a upravuje jejich signály. Modul se sejme přibližně za minutu a po jeho sejmutí nezůstávají žádné stopy.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.