Chiptuning Renault Espace
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Renault Espace
Renault Espace (2003 →) v katalogu: 3 generace a 25 motorů. U 24 turbomotorů zvolte tuningový modul GAN GT nebo GAN GTL: GAN GT přidá od +28 do +51 k (GAN GT od 329 EUR, GAN GTL od 219 EUR). U 1 motoru zvolte GAN GA nebo GAN GA+: GAN GA+ přidá od +20 do +20 k (GAN GA+ od 189 EUR).
Kterou generaci vozu Renault Espace máte?
Začněte rokem výroby a kódem karoserie. V rámci generace vyberte motor podle výkonu uvedeného v dokladech k vozu.
Chiptuning Renault Espace: co modul GAN dělá a co ne
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +51 ks GAN GT u přeplňovaných motorů
Od +28 do +51 k v celé řadě Renault Espace s GAN GT nebo GAN GTL.
- +20 ks GAN GA+
Motory Renault Espace s tuningovými moduly GAN GA a GAN GA+: od +20 do +20 k.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Renault Espace: motory a generace
Chiptuning Renault Espace: diesel z dubna 2006
V dubnu 2006 dostal Espace 4 motor 2.0 dCi FAP ve třech výkonech: 130 k, 150 k a 173 k. Tuning Renault Espace s powerboxem, tedy tuningovým modulem, proto závisí na tom, který ze tří výkonů máte. Verze se 130 k má kroutící moment 320 Nm, verze se 150 k má 340 Nm a verze se 173 k má 360 Nm. Verze se 150 k a 173 k jsou jeden motor se dvěma továrními nastaveními a pro obě je určen modul GAN GT.
Výkon motoru 3.0 dCi V6 vzrostl v roce 2006 ze 177 na 181 k a verze se 181 k má kroutící moment 400 Nm. Benzínový motor 2.0 Turbo se v dubnu 2006 stal motorem TCe 170 a zůstal do roku 2013. Espace 4 se vyráběl od listopadu 2002 do prosince 2014. Tuning Renault Grand Espace vychází ze stejného seznamu motorů, protože dlouhá karoserie sdílí tyto motory s běžnou karoserií.
Espace 5 od roku 2015
Espace 5 se vyráběl od března 2015 do dubna 2023 s faceliftem v roce 2020. Motor 1.6 dCi se nabízí ve dvou verzích: 130 k s kroutícím momentem 320 Nm a Twin Turbo se 160 k a kroutícím momentem 380 Nm. Benzínové motory jsou 1.6 TCe 200 s výkonem 200 k a kroutícím momentem 260 Nm, vyráběný do roku 2017, a 1.8 TCe 225 z let 2017–2020.
Motor 1.8 TCe 225 a diesely 2.0 Blue dCi v katalogu nejsou. K motorům dCi a TCe modelu Espace pasuje modul GAN GT. Espace 5 má pět nebo sedm míst a pohon předních kol.
Chiptuning Renault Espace: otázky
Co modul GAN GT přidá Espace 2.0 dCi se 150 k a 173 k?
Modul GAN GT zvýší u verze se 150 k výkon na 193 k a kroutící moment na 429 Nm, u verze se 173 k výkon na 222 k a kroutící moment na 457 Nm. U přeplňovaného dieselu nabízí modul GAN GT až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Čím se u Espace liší 1.6 dCi Twin Turbo se 160 k od 1.6 dCi se 130 k?
Vůz se 130 k dosahuje kroutícího momentu 320 Nm a vůz se 160 k se dvěma turbodmychadly 380 Nm. Motor 2.0 Blue dCi 160 z roku 2018 má také 160 k, ale kroutící moment 360 Nm, a je to jiný motor.
Jaký je rozdíl mezi Espace 4 3.0 dCi V6 se 177 k a se 181 k?
Verze se 177 k se vyráběla od roku 2002 do roku 2006 a verze se 181 k od roku 2006 do roku 2010. Pro vůz se 181 k je určen modul GAN GT.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.