Chiptuning Honda Accord VIII (2008–2013)
11 motorů · od +18 do +51 k
Honda Accord VIII: 11 motorů — 11 benzínových. Navýšení výkonu činí od +18 do +51 k, kroutícího momentu až 101 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Honda Accord VIII: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Benzín · 11 motorů | ||||
| 2.2 i-DTEC179 k / 380 Nm | +51 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 222 k GT — 399 EUR · 230 k |
Vybrat → | |
| 2.2 i-DTEC150 k / 350 Nm | +43 k+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 k GT — 399 EUR · 193 k |
Vybrat → | |
| 2.4i200 k / 234 Nm | +24 k+28 Nm |
GA — 199 EUR · 224 k GA+ — 199 EUR · 224 k |
Vybrat → | |
| 2.4i201 k / 230 Nm | +24 k+28 Nm |
GA — 199 EUR · 225 k GA+ — 199 EUR · 225 k |
Vybrat → | |
| 2.4i190 k / 223 Nm | +23 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 213 k GA+ — 189 EUR · 213 k |
Vybrat → | |
| 3.5i271 k / 340 Nm | +22 k+27 Nm |
GA — 199 EUR · 293 k GA+ — 199 EUR · 293 k |
Vybrat → | |
| 2.4i175 k / 225 Nm | +21 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 196 k GA+ — 189 EUR · 196 k |
Vybrat → | |
| 2.4i177 k / 220 Nm | +21 k+26 Nm |
GA — 189 EUR · 198 k GA+ — 189 EUR · 198 k |
Vybrat → | |
| 3.5i268 k / 339 Nm | +21 k+27 Nm |
GA — 199 EUR · 289 k GA+ — 199 EUR · 289 k |
Vybrat → | |
| 2.0i155 k / 190 Nm | +19 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 174 k GA+ — 189 EUR · 174 k |
Vybrat → | |
| 2.0i150 k / 193 Nm | +18 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Honda Accord VIII: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +51 knejlepší v této generaci
2.2 i-DTEC 179 k → 230 k. Ostatní motory získají od +18 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 9 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Honda Accord VIII: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Honda Accord 8: sportovní verze je diesel
Největší přírůstek v katalogu při tuningu Hondy Accord 8 s powerboxem, tedy tuningovým modulem, je 51 k a patří dieselu, nikoli benzínovému motoru. Type S sedanu CU a kombi CW má motor 2.2 i-DTEC N22B2 o výkonu 180 k a kroutícím momentu 380 Nm, oproti 150 k a 350 Nm u základního motoru. V katalogu má motor Type S 179 k a s modulem GAN GT získá 51 k a 101 Nm.
Základní diesel také pracuje s modulem GAN GT a získá 43 k a 95 Nm. Oba dieselové motory zůstaly v nabídce i po faceliftu z roku 2011 a evropská výroba Accordu skončila v roce 2015. Tuning Hondy Accord 2008 se týká prvních vozů vyrobených od května 2008.
Benzínový Accord 8
Benzínové motory jsou 2.0 i-VTEC o výkonu 155 k a kroutícím momentu 190 Nm a 2.4 i-VTEC, který s manuální převodovkou dosahuje 201 k a kroutícího momentu 230 Nm. Oba jsou atmosférické a pracují s modulem GAN GA+. Při chip tuningu Hondy Accord s benzínovým motorem je proto přírůstek mnohem menší než u dieselu Type S. Kombi Tourer má stejné motory od začátku.
Chiptuning Honda Accord VIII: otázky
Kolik výkonu navíc získá při tuningu Accordu 2.2 i-DTEC Type S motor o výkonu 180 k?
V katalogu má Type S 179 k a 380 Nm, s modulem GAN GT dosáhne výkonu 230 k a kroutícího momentu 481 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Co přidá powerbox u Accordu 8 s motory 2.0 a 2.4 i-VTEC?
Motor 2.0 i-VTEC získává 19 k a 23 Nm a 2.4 i-VTEC s 201 k získává 24 k a 28 Nm. Modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu a oba přírůstky jsou na této úrovni.
Co zkontrolovat u motoru 2.2 i-DTEC před montáží powerboxu?
Dva díly tohoto dieselu si zaslouží pozornost: filtr pevných částic (DPF), který se při jízdě na krátké vzdálenosti zanáší, a ohebná hadice obtoku EGR, která může prasknout. Powerbox přidává výkon a filtr nečistí ani hadici nevyměňuje.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.