Chiptuning Jeep Grand Cherokee
Až o 30 % více výkonu pro váš vůz Jeep Grand Jeep Cherokee
Jeep Grand Cherokee (2004 →) v katalogu: 4 generace a 30 motorů. U 8 turbomotorů zvolte tuningový modul GAN GT nebo GAN GTL: GAN GT přidá od +35 do +67 k (GAN GT od 399 EUR, GAN GTL od 249 EUR). U 22 atmosférických motorů zvolte GAN GA nebo GAN GA+: GAN GA+ přidá od +21 do +38 k (GAN GA+ od 189 EUR).
Kterou generaci vozu Jeep Grand Cherokee máte?
Začněte rokem výroby a kódem karoserie. V rámci generace vyberte motor podle výkonu uvedeného v dokladech k vozu.
Chiptuning Jeep Grand Jeep Cherokee: co modul GAN dělá a co ne
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tuningový modul pouze upravuje signály senzorů motoru.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +67 ks GAN GT u přeplňovaných motorů
Od +35 do +67 k v celé řadě Jeep Grand Jeep Cherokee s GAN GT nebo GAN GTL.
- +38 ks GAN GA+ u atmosférických motorů
Atmosférické motory Jeep Grand Jeep Cherokee: od +21 do +38 k.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Jeep Grand Jeep Cherokee: motory a generace
Chiptuning Jeep Grand Cherokee: motor 3.0 CRD ve třech verzích
Na evropském Grand Cherokee je třeba znát především diesel a motor 3.0 CRD se během dvou generací vyskytoval ve třech verzích. Motor pod stejným názvem se pokaždé změnil, takže o powerboxu, tedy tuningovém modulu, rozhoduje verze. WH z let 2005 až 2010 měl motor Mercedes OM642 V6 s 218 k a kroutícím momentem 510 Nm a standardním filtrem pevných částic.
WK2 používal motor VM Motori 3.0 se 190 k a kroutícím momentem 440 Nm nebo od května 2011 s 241 k a kroutícím momentem 550 Nm. Od června 2013 dával VM Motori 250 k a kroutící moment 570 Nm a tento diesel se prodával do srpna 2021. Před nimi poháněl WJ v letech 2002 až 2005 motor 2.7 CRD, pětiválec Mercedes OM 612 se 163 k a kroutícím momentem 400 Nm.
Benzínové motory, HEMI a SRT8
WJ měl šestiválec 4.0 se 190 k a V8 4.7 s 220 k až 227 k a verze 4.7 HO z let 2002 až 2004 měla 258 k. WH měl V8 4.7 s 231 k do října 2007 a 5.7 HEMI, který od roku 2005 dával 325 k a od listopadu 2008 pak 352 k. Menší osmiválec opustil německou nabídku s modelovým rokem 2008 pro nedostatek poptávky. SRT8 mělo od roku 2006 do roku 2010 motor 6.1 HEMI s 426 k a WK2 SRT8 má 6.4 HEMI s 468 k.
Motor 3.6 Pentastar V6 ve WK2 dával 286 k a od dubna 2016 pak 290 k. V katalogu jsou benzínové motory a motory HEMI uvedeny s modulem GAN GA+ a diesely s modulem GAN GT. Trackhawk se 710 k a plug-in hybrid WL v katalogu nejsou. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Co říkají o GAN majitelé vozů Jeep Grand Cherokee
Instalace trvala asi 15 minut a opravdu to funguje, i když jsem tomu vůbec nevěřil. Auto jede v různých režimech mnohem měkčeji, otáčky na dálnici byly nižší než obvykle a předpokládám, že i spotřeba je nižší, ale zatím nemám žádná měření. Z tohoto nákupu mám velkou radost. Doufám, že s ním ani v budoucnu nebudou…
Chiptuning Jeep Grand Cherokee: otázky
Tuning Jeep Grand Cherokee WK2: o kolik více výkonu získá 3.0 CRD?
Diesel s výkonem 250 k a kroutícím momentem 570 Nm dosáhne podle katalogu s modulem GAN GT 317 k a 700 Nm. U dieselů nabízí modul GAN GT až o 30 % více výkonu a u benzínových motorů a motorů HEMI modul GAN GA+ až o 12 %. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tyto typy motorů, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Chiptuning Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD: kterou verzi mám?
WH je verze s 218 k, WK2 má 190 k, 241 k nebo 250 k. Další výkonové verze v katalogu, například 3.0 CRD s 211 k nebo 243 k, 3.7 s 210 k, 4.7 s 235 nebo 238 k a 2.4 se 177 k, nejsou evropské verze.
Co se hodí pro Grand Cherokee 2.7 CRD?
Zvolte 2.7 CRD se 163 k a kroutícím momentem 400 Nm, tedy diesel Mercedes z WJ.
Dá se tuningovat Grand Cherokee SRT8?
Ano, katalog zahrnuje motor 6.1 s 426 k a 6.4 s 468 k i 5.7 HEMI s 352 k.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.