Chiptuning VW Passat B8 (2015–2019)
12 motorů · od +24 do +54 k
Volkswagen Passat B8: 12 motorů — 7 benzínových a 5 naftových. Navýšení výkonu činí od +24 do +54 k, kroutícího momentu až 105 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR.
Všechny motory Volkswagen Passat B8: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 5 motorů | ||||
| 2.0 TDI SCR BlueMotion239 k / 500 Nm | +41 k+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 272 k GT — 399 EUR · 280 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI BlueMotion150 k / 340 Nm | +38 k+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 182 k GT — 399 EUR · 188 k |
Vybrat → | |
| 1.6 TDI BlueMotion120 k / 250 Nm | +36 k+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 151 k GT — 329 EUR · 156 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI SCR BlueMotion190 k / 400 Nm | +35 k+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 k GT — 399 EUR · 225 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI184 k / 400 Nm | +33 k+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 212 k GT — 399 EUR · 217 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 7 motorů | ||||
| 2.0 TSI280 k / 380 Nm | +54 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 326 k GT — 399 EUR · 334 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TSI180 k / 320 Nm | +51 k+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 223 k GT — 399 EUR · 231 k |
Vybrat → | |
| 1.4 TSI ACT150 k / 250 Nm | +45 k+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 k GT — 399 EUR · 195 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TSI220 k / 350 Nm | +44 k+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 257 k GT — 399 EUR · 264 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TSI179 k / 280 Nm | +38 k+59 Nm |
GTL — 249 EUR · 211 k GT — 399 EUR · 217 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TSI170 k / 320 Nm | +36 k+67 Nm |
GTL — 249 EUR · 201 k GT — 399 EUR · 206 k |
Vybrat → | |
| 1.4 TSI125 k / 200 Nm | +24 k+60 Nm |
GTL — 219 EUR · 145 k GT — 329 EUR · 149 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Volkswagen Passat B8: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +54 knejlepší v této generaci
2.0 TSI 280 k → 334 k. Ostatní motory získají od +24 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +105 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +75 do +105 Nm.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Volkswagen Passat B8: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning VW Passat B8: před faceliftem 2019 a po něm
Passat B8 (Typ 3G, platforma MQB) se vyráběl od července 2014 do června 2019 a k zákazníkům dorazil v listopadu 2014. Tato stránka se týká tuningu Passatu B8 s powerboxem, tedy tuningovým modulem, pro vozy před faceliftem. Facelift, představený na jaře 2019 pro modelový rok 2020, má v katalogu vlastní generaci.
U motoru 2.0 TDI modelu B8 je třeba nejdřív vyjasnit, zda se ho dieselová kauza týká. B8 má motor EA288, nikoli EA189, který stál za kauzou; 22. října 2015 VW prohlásil, že verze s motory EA288 neobsahují zakázaná odpojovací zařízení.
Dieselové a benzínové motory Passatu B8
Diesely jsou 1.6 TDI BlueMotion se 120 k a 2.0 TDI se 150 a 190 k, řadu uzavírá 2.0 BiTDI s 239 k. Ke všem čtyřem motorům pasuje v katalogu tuningový modul GAN GT. Na benzínové straně jsou motory 1.4 TSI se 125 k a 1.4 TSI ACT se 150 k, který umí vypínat válce. Nad nimi jsou motory 1.8 TSI se 180 k a 2.0 TSI s 220 a 280 k.
K motorům 1.4 TSI, verzi ACT a 2.0 TSI s 220 a 280 k pasuje také modul GAN GT. Od roku 2018 nabídka zahrnovala i motor 1.5 TSI se 150 k. Motor 1.5 TSI není pro Passat B8 uveden zvlášť: stejný motor hledejte pod označením 1.5 TSI u modelu VW T-Roc. Verze s 280 k se vyráběla do listopadu 2018, kdy ji nahradil motor s 272 k.
Chiptuning Volkswagen Passat B8: otázky
Kolik výkonu přidá chiptuning VW Passat B8 motoru 2.0 TDI se 150 k?
S modulem GAN GT stoupne u motoru 2.0 TDI výkon ze 150 na 188 k a kroutící moment z 340 na 429 Nm. Řada GAN GT nabízí až o 30 % více výkonu. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Co převodovka DSG u Passatu B8 2.0 BiTDI s 239 k?
BiTDI s 239 k má převodovku DSG DQ500. Modul neupravuje software převodovky.
Jsou Passat Alltrack a GTE v katalogu uvedeny samostatně?
Alltrack je Variant s pohonem 4Motion a zvýšenou světlou výškou, prodávaný od června 2015. Má motor 2.0 TDI se 150, 190 a 239 k a motor 2.0 TSI s 220 k. Alltrack nemá samostatné hodnoty, takže vybíráte podle motoru a výkonu. GTE je plug-in hybrid s motorem 1.4 TSI a systémovým výkonem 218 k. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru. Pro GTE hledejte u Škody Superb 3, nikoli u Passatu B8: stejný motor tam najdete jako 1.4 TSI Hybrid 218.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.