Chiptuning Audi A4 B7 (2005–2008)
17 motorů · od +12 do +61 k
Audi A4 B7: 17 motorů — 10 benzínových a 7 naftových. Navýšení výkonu činí od +12 do +61 k, kroutícího momentu až 135 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR. GAN GA+ od 189 EUR.
Všechny motory Audi A4 B7: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 7 motorů | ||||
| 3.0 TDI204 k / 450 Nm | +61 k+135 Nm |
GTL — 249 EUR · 255 k GT — 399 EUR · 265 k |
Vybrat → | |
| 2.7 TDI179 k / 380 Nm | +51 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 222 k GT — 399 EUR · 230 k |
Vybrat → | |
| 2.7 TDI163 k / 380 Nm | +47 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 k GT — 399 EUR · 210 k |
Vybrat → | |
| 3.0 TDI232 k / 450 Nm | +30 k+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 258 k GT — 399 EUR · 262 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI PD140 k / 320 Nm | +17 k+38 Nm |
GA — 189 EUR · 157 k GA+ — 189 EUR · 157 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI PD136 k / 320 Nm | +16 k+38 Nm |
GA — 189 EUR · 152 k GA+ — 189 EUR · 152 k |
Vybrat → | |
| 1.9 TDI116 k / 285 Nm | +14 k+34 Nm |
GA — 189 EUR · 130 k GA+ — 189 EUR · 130 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 10 motorů | ||||
| 2.0 TFSI200 k / 280 Nm | +54 k+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 246 k GT — 399 EUR · 254 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI170 k / 280 Nm | +48 k+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 211 k GT — 399 EUR · 218 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI220 k / 300 Nm | +36 k+71 Nm |
GTL — 249 EUR · 251 k GT — 399 EUR · 256 k |
Vybrat → | |
| 3.0 FSI218 k / 290 Nm | +26 k+35 Nm |
GA — 199 EUR · 244 k GA+ — 199 EUR · 244 k |
Vybrat → | |
| 3.0 FSI220 k / 300 Nm | +26 k+36 Nm |
GA — 199 EUR · 246 k GA+ — 199 EUR · 246 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TFSI163 k / 225 Nm | +20 k+27 Nm |
GA — 189 EUR · 183 k GA+ — 189 EUR · 183 k |
Vybrat → | |
| 2.4 FSI170 k / 230 Nm | +20 k+28 Nm |
GA — 189 EUR · 190 k GA+ — 189 EUR · 190 k |
Vybrat → | |
| 2.0 FSI150 k / 200 Nm | +18 k+24 Nm |
GA — 189 EUR · 168 k GA+ — 189 EUR · 168 k |
Vybrat → | |
| 2.0 FSI130 k / 195 Nm | +16 k+23 Nm |
GA — 189 EUR · 146 k GA+ — 189 EUR · 146 k |
Vybrat → | |
| 1.6 FSI102 k / 148 Nm | +12 k+18 Nm |
GA — 189 EUR · 114 k GA+ — 189 EUR · 114 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Audi A4 B7: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +61 knejlepší v této generaci
3.0 TDI 204 k → 265 k. Ostatní motory získají od +12 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +135 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +34 do +135 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 6 atmosférických motorů: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Audi A4 B7: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Audi A4 B7: motory sdílené s celým koncernem
Motor 2.0 TFSI o výkonu 200 k byl prvním motorem TFSI v modelu A4 a v generaci B7 (Typ 8E) dosáhne s tuningovým modulem GAN GT 254 k. Tuning Audi A4 B7 platí stejně pro sedan, Avant i kabriolet, protože o tom, který powerbox, tedy tuningový modul, se hodí, rozhoduje motor. Motor 2.0 TFSI se 170 k dosáhne 218 k a motor 3.0 TDI s 232 k dosáhne 262 k.
Chip tuning Audi A4 B7 s motorem 2.7 TDI se 179 k zvýší výkon na 230 k. Motor 2.0 TDI PD se 170 k se v katalogu A4 B7 neuvádí samostatně: stejný motor najdete u modelu VW Passat B6 jako 2.0 TDI PD 170 k.
Kde se hodí modul GAN GA+
Motor 2.0 TDI PD se 140 k je motor typu čerpadlo-tryska a pasuje k němu modul GAN GA+. Motor 1.9 TDI se 116 k dosáhne 130 k. Motor 1.8 T se 163 k je přeplňovaný motor s vícebodovým vstřikováním a s modulem GAN GA+ dosáhne 183 k.
Chiptuning Audi A4 B7: otázky
Kolik výkonu přidá modul GAN GA+ při chiptuningu A4 B7 2.0 TDI PD?
S modulem GAN GA+ stoupne u motoru 2.0 TDI PD výkon ze 140 na 157 k a kroutící moment z 320 na 358 Nm. Modul GAN GA+ nabízí až o 12 % více výkonu.
Co přidá modul GAN GA+ motoru 1.8T se 163 k v Audi A4 B7?
U motoru 1.8 T stoupne výkon ze 163 na 183 k a kroutící moment z 225 na 252 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u modelu Audi A4 B7?
Přeprogramování řídící jednotky (remap) přepisuje software řídící jednotky (ECU), zatímco powerbox GAN se zapojuje do stávajících konektorů, upravuje signály snímačů a původní software ponechává beze změny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.