Chiptuning Audi A4 B8 (2007–2015)
25 motorů · od +21 do +71 k
Audi A4 B8: 25 motorů — 11 benzínových a 14 naftových. Navýšení výkonu činí od +21 do +71 k, kroutícího momentu až 131 Nm. GAN GTL od 219 EUR, GAN GT od 329 EUR. GAN GA+ od 199 EUR.
Všechny motory Audi A4 B8: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul. Naftové a benzínové motory jsou uvedeny zvlášť.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 14 motorů | ||||
| 3.0 TDI204 k / 400 Nm | +61 k+120 Nm |
GTL — 249 EUR · 255 k GT — 399 EUR · 265 k |
Vybrat → | |
| 2.7 TDI190 k / 400 Nm | +54 k+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 k GT — 399 EUR · 244 k |
Vybrat → | |
| 2.7 TDI163 k / 380 Nm | +47 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 k GT — 399 EUR · 210 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI140 k / 320 Nm | +41 k+93 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 k GT — 329 EUR · 181 k |
Vybrat → | |
| 3.0 TDI245 k / 500 Nm | +41 k+131 Nm |
GTL — 249 EUR · 280 k GT — 399 EUR · 286 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI143 k / 320 Nm | +38 k+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 k GT — 329 EUR · 181 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI150 k / 320 Nm | +38 k+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 182 k GT — 399 EUR · 188 k |
Vybrat → | |
| 3.0 TDI239 k / 500 Nm | +37 k+120 Nm |
GTL — 249 EUR · 270 k GT — 399 EUR · 276 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI Clean Diesel190 k / 400 Nm | +35 k+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 220 k GT — 399 EUR · 225 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI170 k / 350 Nm | +34 k+61 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 k GT — 399 EUR · 204 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI177 k / 380 Nm | +33 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 205 k GT — 399 EUR · 210 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI163 k / 380 Nm | +30 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 189 k GT — 399 EUR · 193 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI136 k / 320 Nm | +27 k+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 159 k GT — 329 EUR · 163 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TDI120 k / 290 Nm | +25 k+83 Nm |
GTL — 219 EUR · 141 k GT — 329 EUR · 145 k |
Vybrat → | |
| Benzín · 11 motorů | ||||
| 3.0 TFSI272 k / 400 Nm | +71 k+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 332 k GT — 399 EUR · 343 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI211 k / 350 Nm | +64 k+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 265 k GT — 399 EUR · 275 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI224 k / 350 Nm | +61 k+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 276 k GT — 399 EUR · 285 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI179 k / 320 Nm | +51 k+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 222 k GT — 399 EUR · 230 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TFSI170 k / 320 Nm | +48 k+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 211 k GT — 399 EUR · 218 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TFSI160 k / 250 Nm | +46 k+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 k GT — 399 EUR · 206 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI220 k / 300 Nm | +44 k+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 257 k GT — 399 EUR · 264 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI200 k / 280 Nm | +42 k+59 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 k GT — 399 EUR · 242 k |
Vybrat → | |
| 2.0 TFSI225 k / 350 Nm | +38 k+60 Nm |
GTL — 249 EUR · 257 k GT — 399 EUR · 263 k |
Vybrat → | |
| 1.8 TFSI120 k / 230 Nm | +36 k+69 Nm |
GTL — 219 EUR · 151 k GT — 329 EUR · 156 k |
Vybrat → | |
| 3.2 FSI265 k / 330 Nm | +21 k+26 Nm |
GA — 199 EUR · 286 k GA+ — 199 EUR · 286 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Samotné označení motoru nestačí: v této generaci se stejné označení vyrábělo v různých výkonových verzích, každá s vlastní kalibrací. Zkontrolujte výkon v osvědčení o registraci vozidla a najděte odpovídající řádek.
Stejné označení, různé tovární výkony v této generaci:
Chiptuning Audi A4 B8: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +71 knejlepší v této generaci
3.0 TFSI 272 k → 343 k. Ostatní motory získají od +21 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- +131 Nmu dieselů
Diesely získají hlavně kroutící moment: od +61 do +131 Nm.
- až o 12 %s GAN GA+ u atmosférických motorů
U 1 atmosférického motoru: tuningové moduly GAN GA / GAN GA+; hodnotu pro každý motor najdete v tabulce.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Audi A4 B8: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning Audi A4 B8: nejdřív spotřeba oleje, potom motor
U Audi A4 B8 (Typ 8K) s benzínovým motorem 1.8 TFSI nebo 2.0 TFSI vyráběným od roku 2008 do poloviny roku 2011 je spotřeba oleje známou slabinou. První motory EA888 měly příliš úzké stírací kroužky; spotřeba oleje může stoupnout mezi 40 000 a 70 000 km a Audi popisuje postižené případy jako ojedinělé. Spotřebu oleje proto změřte před jakýmkoli chiptuningem s powerboxem, tedy tuningovým modulem. Tuning Audi A4 B8 Avant funguje stejně jako u sedanu: rozhoduje motor, nikoli karoserie.
Hodnoty modulu GAN GT podle motoru
Motor 2.0 TDI se nabízí v několika výkonech: s tuningovým modulem GAN GT stoupne výkon verze se 150 k na 188 k a verze se 177 k na 210 k. U verze se 190 k z března 2014 stoupne výkon na 225 k. U benzínových motorů stoupne výkon motoru 1.8 TFSI se 160 k na 206 k a verze se 170 k na 218 k.
Motor 3.0 TDI s 245 k dosáhne 286 k a kompresorem přeplňovaný motor 3.0 TFSI s 272 k dosáhne 343 k. Motor 3.2 FSI s 265 k je atmosférický V6 a modul GAN GA+ s navýšením výkonu až o 12 % ho zvedne na 286 k.
Chiptuning Audi A4 B8: otázky
Zhorší powerbox spotřebu oleje u motoru 2.0 TFSI v modelu B8?
U některých postižených vozů spotřeba přesahuje 1 litr na 1 000 km. Vyšší výkon znamená vyšší zatížení, takže motor, který již olej spotřebovává, je třeba před navýšením výkonu zkontrolovat. Slabým místem může být také napínák rozvodového řetězu u první generace EA888.
Kterou verzi A4 B8 2.0 TDI mám?
Verze se 143 k má kódy CAGA nebo CJCA, verze se 150 k kódy CJCD, CMFB nebo CSUA, verze se 177 k kód CGLC a verze se 190 k kód CNHA.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u modelu Audi A4?
Na rozdíl od přeprogramování řídící jednotky (remap), které přepisuje software řídící jednotky (ECU), powerbox GAN upravuje signály snímačů a původní software, kontrolní součty a počítadlo flash ponechává nedotčeny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tyto typy motorů, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.