Chiptuning BMW 5 Series G60 (od 2023)
3 motory · od +41 do +52 k
BMW 5 Series G60: 3 motory — 3 hybridní. Navýšení výkonu činí od +41 do +52 k, kroutícího momentu až 114 Nm. GAN GTL od 249 EUR, GAN GT od 399 EUR.
Všechny motory BMW 5 Series G60: přesné navýšení
Původní výkon, výkon s GAN, navýšení a cena pro každý modul.
| Motor | Původní → s GAN | Navýšení | Tuningové moduly a ceny | |
|---|---|---|---|---|
| Hybrid · 3 motory | ||||
| 540d Mild-Hybrid303 k / 670 Nm | +52 k+114 Nm |
GTL — 279 EUR · 345 k GT — 459 EUR · 355 k |
Vybrat → | |
| 520i Mild-Hybrid208 k / 350 Nm | +44 k+74 Nm |
GTL — 249 EUR · 245 k GT — 399 EUR · 252 k |
Vybrat → | |
| 520d Mild-Hybrid197 k / 400 Nm | +41 k+84 Nm |
GTL — 249 EUR · 232 k GT — 399 EUR · 238 k |
Vybrat → | |
Každý motor má svůj tuningový modul: GAN GT / GTL nebo GAN GA / GA+. Ceny platí za tuningový modul a zahrnují aktuální slevu.
Nevíte jistě, jaký motor máte?
Svůj motor poznáte podle výkonu uvedeného v osvědčení o registraci vozidla: každá verze má vlastní kalibraci modulu.
Chiptuning BMW 5 Series G60: co se změní
Tuningový modul se zapojuje mezi senzory a řídící jednotku motoru (ECU) a upravuje jejich signály. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +52 knejlepší v této generaci
540d Mild-Hybrid 303 k → 355 k. Ostatní motory získají od +41 k; hodnoty pro každý z nich najdete v tabulce.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
BMW 5 Series G60: čím je tato generace výjimečná
Chiptuning BMW G60: model 520i má dva údaje o výkonu
BMW 520i generace G60 má dva údaje o výkonu a oba jsou správné. Benzínový motor B48 o objemu 2,0 l má výkon 190 k; s 48voltovým startér-generátorem je systémový výkon 208 k. Katalog vychází ze systémového údaje a powerbox, tedy tuningový modul, pro model 520i G60 se přiřazuje podle něj.
G60 je sedan, představený v květnu 2023 a vyráběný od října 2023, a Touring je G61. Modely 520d a 540d xDrive jsou rovněž 48voltové mild hybridy a v katalogu mají výkon 197 k a 303 k. Model 540d xDrive, šestiválcový diesel o objemu 3,0 l se dvěma turbodmychadly, se vyrábí od července 2024.
Tři motory G60, jeden příklad
Katalog zahrnuje tři motory G60, 520i, 520d a 540d, a všechny tři pracují s tuningovým modulem GAN GT. U modelu 520d dosáhne s modulem výkon 238 k a kroutící moment 484 Nm, bez něj 197 k a 400 Nm. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Chiptuning BMW 5 Series G60: otázky
Pracuje u chip tuningu BMW 520i G60 modul se 190 k, nebo s 208 k?
BMW uvádí 190 k pro motor a 208 k pro systém; katalog vychází z údaje 208 k. Berte 208 k jako systémový údaj: startér-generátor přidává svůj podíl ke spalovacímu motoru.
Co mění 48voltový systém při tuningu BMW 520d G60?
Model 520d má dieselový motor B47 o objemu 2,0 l s turbodmychadlem twin-scroll a 48voltovým startér-generátorem. Jeho 197 k a 400 Nm jsou systémové údaje.
Jaký je rozdíl mezi powerboxem a přeprogramováním řídící jednotky (remap) u BMW G60 a co je Stage 1?
Přeprogramování řídící jednotky (remap), často prodávané jako Stage 1, nahrazuje původní software v řídící jednotce motoru (ECU). Powerbox tento software ponechává beze změny. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Existuje modul pro BMW 530e, 550e nebo elektrické i5?
Plug-in hybridy 530e a 550e nejsou v katalogu a model i5 je čistě elektrický. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.