Chiptuning Toyota Camry
Až o 12 % více výkonu pro váš vůz Toyota Camry
Toyota Camry (2000 →) v katalogu: 5 generací a 45 motorů. U 45 atmosférických motorů zvolte GAN GA nebo GAN GA+: GAN GA+ přidá od +16 do +30 k (GAN GA+ od 189 EUR).
Kterou generaci vozu Toyota Camry máte?
Začněte rokem výroby a kódem karoserie. V rámci generace vyberte motor podle výkonu uvedeného v dokladech k vozu.
Chiptuning Toyota Camry: co modul GAN dělá a co ne
Více výkonu a kroutícího momentu bez přeprogramování řídící jednotky a bez výměny dílů. Tovární záruka na vůz zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul můžete kdykoli odpojit.
- Bluetoothovládání režimů přes smartphone
- 18 mapjemné doladění pro váš motor

- 15 minutpřipojení k továrním konektorům
- IP67ochrana před vodou a prachem
- +30 ks GAN GA+ u atmosférických motorů
Atmosférické motory Toyota Camry: od +16 do +30 k.
- až o 30 %více výkonu
GAN GT: až o 30 %, GAN GTL: až o 25 %, GAN GA+: až o 12 %.
- GAN APPovládání výkonu přes smartphone
Režimy SPORT, DYNAMIC, ECO a STOCK v aplikaci GAN.
- 50 dnína otestování
Navýšení výkonu, nebo vrácení peněz (kromě nákladů na dopravu).
Chiptuning Toyota Camry: motory a generace
Chiptuning Toyota Camry: tři různé vozy v západní Evropě
Jakou Camry máte? V západní Evropě jde o jeden ze tří kódů karoserie, každý s vlastními motory; u tuningu Camry je na prvním místě kód a powerbox, tedy tuningový modul, se volí podle motoru. XV20 se prodávala od roku 1997 se dvěma benzínovými motory, 2.2 a 3.0 V6 o výkonu 190 k. XV30 následovala v listopadu 2001 s motorem 2.4 VVT-i o výkonu 152 k a 3.0 V6 o výkonu 186 k.
Po červenci 2004 ji nahradila Avensis; XV40 a XV50 se do západní Evropy nedostaly. Camry se vrátila v dubnu 2019 jako XV70, pouze jako hybrid. Její benzínový motor 2.5 má výkon 178 k a kroutící moment 221 Nm, zatímco 218 k je kombinovaný výkon motoru a elektromotoru. Modul upravuje pouze signály snímačů spalovacího motoru.
Tuning Toyota Camry XV30 a chip tuning pro XV20
Motor 3.0 V6 vozu XV20 je atmosférický: výkon 190 k a kroutící moment 275 Nm do dubna 2000, po modernizaci výkon 184 k. S modulem GAN GA+ stoupne u verze se 190 k výkon na 213 k a kroutící moment na 308 Nm. Motor 2.2 vozu XV20 měl do dubna 2000 výkon 131 k a poté 126 k; verze se 131 k dosáhne 147 k. U motoru 2.4 VVT-i vozu XV30 stoupne výkon ze 152 na 170 k a kroutící moment z 218 na 244 Nm.
U motoru 3.0 V6 stoupne výkon ze 186 na 208 k a kroutící moment z 273 na 306 Nm. Motor 2.4 se dodával s pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou; motor V6 pouze s automatickou. S modulem GAN GA+ tyto verze nabízejí až o 12 % více výkonu.
Chiptuning Toyota Camry: otázky
Camry XV30 2.4: 152 k, nebo 157 k?
V Evropě má motor 2.4 výkon 152 k a kroutící moment 218 Nm, což je i údaj v katalogu. Údaj 157 k, který najdete jinde, je americký výkon téhož motoru a pro evropský vůz neplatí.
O kolik více výkonu dá modul GAN GA+ vozu Camry 2.5 Hybrid?
V katalogu pracuje s modulem GAN GA+ benzínový motor 2.5: výkon stoupne ze 178 na 199 k a kroutící moment z 221 na 248 Nm. Hodnoty se týkají pouze benzínového motoru; pro kombinovaný výkon 218 k žádný údaj není. Jedná se o deklarované hodnoty navýšení pro tento typ motoru, nikoli o měření vašeho vozu na válcové zkušebně.
Powerbox, nebo přeprogramování řídící jednotky (remap) u modelu Camry?
Powerbox upravuje signály snímačů na cestě k řídící jednotce (ECU), zatímco remap přepisuje software, který je v ní uložen. Modul GAN ponechává původní software nedotčený. Záruka výrobce vozidla zůstává zachována: software řídící jednotky se nikdy nemění a modul lze kdykoli sejmout.
Je tuningový modul totéž co Stage 1?
Ne tak docela. Stage 1 obvykle znamená přeprogramování řídící jednotky bez výměny dílů. Tuningový modul také funguje bez výměny dílů, ale software řídící jednotky nemění: koriguje signály senzorů, sejmete ho za několik minut bez elektronických a mechanických stop a tlačítko OFF v aplikaci obnoví tovární nastavení.