Chevrolet Captiva chiptuning
13 motor · +16 és +52 LE között
Chevrolet Captiva: 13 motor — 8 benzines és 5 dízel. A teljesítmény +16 és +52 LE között nő, a nyomaték akár +105 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Chevrolet Captiva: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 5 motor | ||||
| 2.2 D184 LE / 400 Nm | +52 LE+105 Nm |
GTL — 249 EUR · 228 LE GT — 399 EUR · 236 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2 D163 LE / 350 Nm | +47 LE+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 LE GT — 399 EUR · 210 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 VCDI150 LE / 320 Nm | +43 LE+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 187 LE GT — 399 EUR · 193 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 VCDI126 LE / 295 Nm | +38 LE+84 Nm |
GTL — 219 EUR · 158 LE GT — 329 EUR · 164 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 VCDI163 LE / 360 Nm | +34 LE+76 Nm |
GTL — 249 EUR · 192 LE GT — 399 EUR · 197 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 8 motor | ||||
| 3.0i249 LE / 288 Nm | +30 LE+35 Nm |
GA — 199 EUR · 279 LE GA+ — 199 EUR · 279 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.2i230 LE / 297 Nm | +28 LE+36 Nm |
GA — 199 EUR · 258 LE GA+ — 199 EUR · 258 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0i258 LE / 288 Nm | +21 LE+23 Nm |
GA — 199 EUR · 279 LE GA+ — 199 EUR · 279 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0i264 LE / 300 Nm | +21 LE+24 Nm |
GA — 199 EUR · 285 LE GA+ — 199 EUR · 285 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.6i257 LE / 336 Nm | +21 LE+27 Nm |
GA — 199 EUR · 278 LE GA+ — 199 EUR · 278 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i167 LE / 225 Nm | +20 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 187 LE GA+ — 189 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| Sport 3.6i252 LE / 326 Nm | +20 LE+26 Nm |
GA — 199 EUR · 272 LE GA+ — 199 EUR · 272 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i136 LE / 220 Nm | +16 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 152 LE GA+ — 189 EUR · 152 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Chevrolet Captiva tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +52 LElegjobb ebben a generációban
2.2 D 184 LE → 236 LE. A többi motornál a növekedés +16 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +105 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +76 és +105 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
8 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Chevrolet Captiva: miben különleges?
Chevrolet Captiva chiptuning: először a 184 LE-s 2.2 D
A Captiva-kínálat legfontosabb dízele a 184 LE-s, 400 Nm nyomatékú, összkerékhajtású 2.2 D, amelyet 2011 februárja és 2018 szeptembere között gyártottak. Németországban a regisztrált Captivák nagyjából 62%-a dízel volt. A Captiva hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal a motorgenerációtól függ, mert a 2011 februárjában végrehajtott ráncfelvarrás megváltoztatta a motorokat; a dízelekhez a GAN GT modul való.
A VM Motori 2.0 VCDI helyére a 2.2 D került, kétkerékhajtással 163 LE-vel és 350 Nm nyomatékkal, összkerékhajtással 184 LE-vel és 400 Nm nyomatékkal. Minden motorváltozatnak saját teljesítménye van, ezért a modult az évjárathoz és a teljesítményhez is egyeztetni kell. A korábbi 2.0 VCDI a katalógusban 126 és 150 LE-s változatban szerepel, az alacsonyabb teljesítményűt Németországban nem kínálták.
A benzinmotorok
A benzines Captiva 2.4-es motorral készült, kezdetben 136 LE-vel, később (2011-től) 167 LE-vel, valamint V6-tal: ez egy 230 LE-s 3.2 volt, amelyet később a 258 LE-s 3.0 váltott fel. A katalógus a 3.2 V6-ot 230 LE-vel és 297 Nm nyomatékkal, a 3.0 V6-ot 258 LE-vel és 288 Nm nyomatékkal tartalmazza, és mindkettő a GAN GA+ modulhoz tartozik. Mindkét V6 csak összkerékhajtással készült.
A katalógus további V6-os változatai – a 249 és 264 LE-s, valamint a 3,6 literes – az Európán kívül értékesített autókhoz tartoznak. A Captiva platformja közös az Opel Antaráéval, de a modult a motor és a teljesítmény alapján kell kiválasztani, nem a platform szerint.
Chevrolet Captiva chiptuning: kérdések
Mennyivel lesz erősebb a 184 LE-s Captiva 2.2 D?
A GAN GT modullal a 184 LE és 400 Nm nyomaték helyett 236 LE teljesítmény és 505 Nm nyomaték érhető el. A modell minden dízelmotorjához a GAN GT modul való, amely akár 30%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Honnan tudom, hogy a Captiva 2.2 D motorom 163 vagy 184 LE-s?
A hajtás és a teljesítmény különbözteti meg őket: a 163 LE-s autó kétkerékhajtású, a 184 LE-s összkerékhajtású. Mindkettőhöz a GAN GT modul illik, akárcsak a korábbi 2.0 VCDI autókhoz.
Kapható modul a Captiva 2.4-es és V6 benzinmotorjához?
Igen, a 2.4-es és a V6 motorokhoz a GAN GA+ modul való, amely szívómotoroknál akár 12%-kal több teljesítményt ad.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.