Honda Prelude chiptuning
4 motor · +16 és +24 LE között
Honda Prelude: 4 motor — 4 benzines. A teljesítmény +16 és +24 LE között nő, a nyomaték akár +25 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Honda Prelude: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 4 motor | ||||
| 2.2i200 LE / 210 Nm | +24 LE+25 Nm |
GA — 199 EUR · 224 LE GA+ — 199 EUR · 224 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.2i185 LE / 206 Nm | +22 LE+25 Nm |
GA — 189 EUR · 207 LE GA+ — 189 EUR · 207 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.3i160 LE / 209 Nm | +19 LE+25 Nm |
GA — 189 EUR · 179 LE GA+ — 189 EUR · 179 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i133 LE / 179 Nm | +16 LE+21 Nm |
GA — 189 EUR · 149 LE GA+ — 189 EUR · 149 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Honda Prelude tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +24 LElegjobb ebben a generációban
2.2i 200 LE → 224 LE. A többi motornál a növekedés +16 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 30%-kaltöbb teljesítmény
GAN GT: akár 30%, GAN GTL: akár 25%, GAN GA+: akár 12%.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Honda Prelude: miben különleges?
Honda Prelude chip tuning: a H22A VTEC és az európai teljesítményszintjei
A legismertebb Honda Prelude motor a H-sorozatú 2.2 VTEC: a negyedik generációs BB1-ben 185 LE-s és 212 Nm nyomatékú. Az 1997 februárjától Európában árult ötödik generáció (BB6 és BB8) a H22A5 és a H22A8 motorban megtartotta a 185 LE-t, 206 Nm nyomatékkal. Egy 200 LE-s változat 1999-ben következett, a katalógusban szereplő 200 LE-s motor pedig ez az európai változat.
Hogy melyik tuning box, vagyis tuningmodul kell, az a generációtól és az autó okmányaiban szereplő teljesítménytől függ. A negyedik generáció kódja BB1–BB3, az ötödiké BB6–BB9. Az ATTS nyomatékelosztás és a választható 4WS hátsókerék-kormányzás az autóhoz tartozik, nem a motorhoz.
A többi Prelude motor
A negyedik generáció 1992-ben egy 133 LE-s és 179 Nm nyomatékú 2.0-val, valamint egy 160 LE-s és 209 Nm nyomatékú 2.3-mal érkezett. A BB1 2.2 VTEC motorja 1993 januárjában jelent meg. A 2.2 VTEC 212 Nm nyomatékú BB1-es változata nincs a katalógusban. Az ötödik generáció megtartotta a 133 LE-s 2.0-t. A GAN GA+ modullal a 2.3 motor 179 LE-t és 234 Nm nyomatékot ér el, a 2.0 motor pedig 149 LE-t és 200 Nm nyomatékot.
A H22A5 és a H22A8 európai motorok voltak, piros szelepfedelükről ismerhetők fel. Németországban az ötödik generációt 2000 végéig árulták, a gyártás viszont 2002-ig tartott. A hatodik generáció 2.0 e:HEV hibridje – a kupé, amelyet Európában 2026 januárja óta árulnak – nincs a katalógusban. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja.
Honda Prelude chiptuning: kérdések
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul a Prelude 2.2 VTEC-nek?
A 185 LE-s változat a GAN GA+ modullal a gyári 185 LE és 206 Nm helyett 207 LE-t és 231 Nm nyomatékot ér el. A GAN GA+ modul erre a motortípusra akár 12%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Melyik változatot válasszam a Honda Prelude-hoz, a 185 LE-s vagy a 200 LE-s változatot?
Az okmányaiban szereplő teljesítmény szerint válasszon: 185 LE a H22A5 és a H22A8 esetén, 200 LE az 1999-ben megjelent változatnál.
Szerepel a negyedik generációs Prelude 2.3 és 2.0 motorja?
A 160 LE-s 2.3 és a 133 LE-s 2.0 egyaránt szerepel a katalógusban, mindkettőhöz a GAN GA+ való.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul a 200 LE-s Prelude-nak?
A GAN GA+ modullal a 210 Nm nyomatékú, 200 LE-s változat 224 LE-t és 235 Nm nyomatékot ér el.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.