Nissan Versa chiptuning
4 motor · +13 és +15 LE között
Nissan Versa: 4 motor — 4 benzines. A teljesítmény +13 és +15 LE között nő, a nyomaték akár +19 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Nissan Versa: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 4 motor | ||||
| 1.6i122 LE / 155 Nm | +15 LE+19 Nm |
GA — 189 EUR · 137 LE GA+ — 189 EUR · 137 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8i122 LE / 127 Nm | +15 LE+15 Nm |
GA — 189 EUR · 137 LE GA+ — 189 EUR · 137 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i107 LE / 111 Nm | +13 LE+13 Nm |
GA — 189 EUR · 120 LE GA+ — 189 EUR · 120 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i109 LE / 145 Nm | +13 LE+17 Nm |
GA — 189 EUR · 122 LE GA+ — 189 EUR · 122 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Nissan Versa tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +15 LElegjobb ebben a generációban
1.6i 122 LE → 137 LE. A többi motornál a növekedés +13 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 30%-kaltöbb teljesítmény
GAN GT: akár 30%, GAN GTL: akár 25%, GAN GA+: akár 12%.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Nissan Versa: miben különleges?
Nissan Versa chiptuning és az európai Tiida
A Nissan Tiida, a Versa európai megfelelője, 2008 januárjától kapható volt Németországban; a Nissan 2011-ben a kereslet hiánya miatt leállította az importját. Ezért a Nissan Versánál nem a névről, hanem a motorokról van szó: a tuning box, vagyis tuningmodul a motorral és annak teljesítményével dolgozik. A németországi Tiidának két motorja volt: a HR16DE (1.6, 110 LE, 153 Nm nyomaték) és az MR18DE (1.8, 126 LE, 173 Nm nyomaték). A HR16DE-hez ötfokozatú kézi vagy négyfokozatú automata váltó tartozott, az MR18DE-hez hatfokozatú kézi.
Németországon kívül a Tiida a Renault 1.5 dCi motorjával is kapható volt. A Versa ugyanezt a két motorcsaládot használja. Az MR18DE motorral szerelt amerikai Versa ferdehátúként 122 LE-t, szedánként 124 LE-t teljesített.
Melyik motor van az Ön Versájában
A 2013 és 2019 közötti Versa Note HR16DE 1.6 motorja 109 LE teljesítményű és 145 Nm nyomatékú volt. Az egy évvel korábban megjelent Versa szedánban ugyanez a motor volt. A 2019-től gyártott harmadik generációs Versa ugyanazt a HR16DE 1.6 motort használja, 122 LE teljesítménnyel és 155 Nm nyomatékkal. Ez a harmadik generációs Versa az ötödik generációs Micrára épül, és Európában nem árusították.
A szívómotoros HR16DE esetében a teljesítménynövekedés korlátozott: a GAN GA+ tuningmodul akár 12%-kal több teljesítményt ad. Európában a Versa Note egyszerűen Note néven került forgalomba, más motorokkal, ezért az európai Note nem azonos az amerikai 1.6-os változattal. Ezért az importált Versánál a motorkód és a teljesítmény dönt, nem a karosszéria.
Nissan Versa chiptuning: kérdések
Az én Versám 1.6-os motorja a 109 LE-s vagy a 122 LE-s változat?
A 109 LE-s, 145 Nm nyomatékú motor a fent leírt korábbi autókhoz tartozik. A 122 LE-s, 155 Nm nyomatékú motor a 2019 óta gyártott harmadik generációs Versához tartozik.
Mennyivel nő a 122 LE-s Versa 1.6 teljesítménye?
A katalógus szerint a gyári érték 122 LE és 155 Nm, a GAN GA+ modullal pedig 137 LE és 174 Nm. A GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad, takarékos vezetési stílus mellett pedig akár 15%-kal kisebb a fogyasztás. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
A Versa 1.8-as motorja ugyanaz, mint a Tiidáé?
Igen, mindkettő az MR18DE 1.8 motort használja, amely a németországi Tiidában 126 LE teljesítményt és 173 Nm nyomatékot ad.
Melyik GAN modul illik a 109 LE-s Versa 1.6-hoz?
A 109 LE-s és 145 Nm nyomatékú HR16DE 1.6 a GAN GA+ modullal használható, amellyel 122 LE teljesítményt és 162 Nm nyomatékot ér el.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.