Peugeot 207 chiptuning
17 motor · +9 és +37 LE között
207: 17 motor — 11 benzines és 6 dízel. A teljesítmény +9 és +37 LE között nő, a nyomaték akár +79 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
207: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 6 motor | ||||
| 1.6 HDI FAP 110109 LE / 240 Nm | +33 LE+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 137 LE GT — 329 EUR · 142 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 HDI FAP 110111 LE / 240 Nm | +33 LE+79 Nm |
GTL — 219 EUR · 139 LE GT — 329 EUR · 144 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 HDi FAP 9092 LE / 230 Nm | +28 LE+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 116 LE GT — 329 EUR · 120 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 HDI FAP 9090 LE / 215 Nm | +27 LE+65 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 LE GT — 329 EUR · 117 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDI90 LE / 214 Nm | +26 LE+62 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 LE GT — 329 EUR · 116 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4 HDI68 LE / 160 Nm | +20 LE+48 Nm |
GTL — 219 EUR · 85 LE GT — 329 EUR · 88 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 11 motor | ||||
| 1.6 THP (sensor1)150 LE / 240 Nm | +37 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP (sensor2)150 LE / 240 Nm | +37 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP RC (sensor1)174 LE / 240 Nm | +30 LE+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 200 LE GT — 399 EUR · 204 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP RC (sensor2)174 LE / 240 Nm | +30 LE+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 200 LE GT — 399 EUR · 204 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP (sensor1)156 LE / 240 Nm | +29 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 185 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP (sensor2)156 LE / 240 Nm | +29 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 185 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i120 LE / 160 Nm | +14 LE+19 Nm |
GA — 189 EUR · 134 LE GA+ — 189 EUR · 134 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i110 LE / 147 Nm | +13 LE+18 Nm |
GA — 189 EUR · 123 LE GA+ — 189 EUR · 123 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4i90 LE / 133 Nm | +11 LE+16 Nm |
GA — 189 EUR · 101 LE GA+ — 189 EUR · 101 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4i90 LE / 98 Nm | +11 LE+12 Nm |
GA — 189 EUR · 101 LE GA+ — 189 EUR · 101 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4i75 LE / 90 Nm | +9 LE+11 Nm |
GA — 189 EUR · 84 LE GA+ — 189 EUR · 84 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Peugeot 207 tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +37 LElegjobb ebben a generációban
1.6 THP (sensor1) 150 LE → 187 LE. A többi motornál a növekedés +9 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +79 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +48 és +79 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
5 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Peugeot 207: miben különleges?
Peugeot 207 chiptuning: Németországban főleg benzines
Németországban a Peugeot 207 főként benzines autó: a 2006 és 2015 között regisztrált 234 000 autó mintegy 83%-a benzinmotoros volt. A csúcsév 2009 volt, a roncsprémium éve, 58 000 autóval. A 207 chiptuningjánál ezért a benzinmotorok állnak az első helyen, utánuk a THP és a HDi dízelek; a hozzájuk való tuning boxot, vagyis tuningmodult a motorkód és az évjárat alapján választjuk ki. Az 1.4 VTi 95 és az 1.6 VTi 120 a BMW-vel közös fejlesztés; mindkét VTi szívómotor.
Az 1.6 VTi 120 nyomatéka 160 Nm, 2007-ben vagy 2008 elején jelent meg, és a GAN GA+ modullal működik. A régebbi 1.6 (109 LE, 147 Nm nyomaték) 2007 decemberéig készült, a katalógus szerint 110 LE-s. Az 1.4 VTi 95 a 207 oldalán nem szerepel külön: ugyanez a motor 1.4 VTi néven a Citroën C3-nál található.
A THP és a HDi dízelek
Az 1.6 THP a PSA és a BMW közös Prince motorja, ugyanaz az egység, amely a Mini Cooper S-ben is megtalálható. Teljesítménye 2009 októberéig 150 LE, utána 156 LE volt, a nyomaték végig 240 Nm. A 207 RC-ben, amelyet 2007 és 2010 között gyártottak, ugyanez a motor dolgozik 174–175 LE-vel. A THP motorok a GAN GT modult használják. A legtöbb 207 dízel részecskeszűrővel (FAP) készült, ezért ellenőrizze az autó felszereltségét és évjáratát.
Az 1.4 HDi 68 LE-s és 160 Nm nyomatékú, az 1.6 HDi 90 LE-s és 215 Nm nyomatékú, később 92 LE-s és 230 Nm nyomatékú. A 109 LE-s, 240 Nm nyomatékú 1.6 HDi (overboost üzemmódban 260 Nm) 2009 októberében 111 LE-s és 270 Nm nyomatékú lett. Európában a 207-nek nem volt 2.0 HDi motorja, a katalógusban mégis szerepel egy 90 LE-s, 214 Nm nyomatékú 2.0 HDi, amely a GAN GT modullal működik. A ferdehátú 2012-ig, az SW 2013-ig, a CC pedig 2015-ig készült.
Peugeot 207 chiptuning: kérdések
Mennyivel nő egy Peugeot 207 1.6 VTi 120 teljesítménye?
A gyári 120 LE helyett hangolva 134 LE-t és 179 Nm-t ér el az autó. A GAN GA+ termékcsalád akár 12%-kal több teljesítményt ad; ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Hogyan állapítom meg, hogy a Peugeot 207 1.6 THP-m 150 LE-s, 156 LE-s vagy RC változat?
Ez egyetlen motor három teljesítményváltozatban, ezért az autó teljesítménye és évjárata dönt.
Ugyanazt a modult használja a Peugeot 207 SW és a 207 CC?
Az 1.6 VTi 120 a ferdehátúban, az SW-ben és a CC-ben is szerepel, ezért a modul ugyanaz.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő átprogramozása (remap) között egy Peugeot 207 HDi esetében?
A motorvezérlő átprogramozása lecseréli a motorvezérlő gyári szoftverét, a tuning box viszont változatlanul hagyja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.