Peugeot 508 chiptuning
25 motor · +14 és +57 LE között
508: 25 motor — 11 benzines és 12 dízel és 2 hibrid. A teljesítmény +14 és +57 LE között nő, a nyomaték akár +113 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
508: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 12 motor | ||||
| 2.2 HDi FAP 205204 LE / 450 Nm | +57 LE+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 252 LE GT — 399 EUR · 261 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDi 140140 LE / 320 Nm | +41 LE+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 175 LE GT — 329 EUR · 181 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDI AT Active136 LE / 320 Nm | +39 LE+93 Nm |
GTL — 219 EUR · 170 LE GT — 329 EUR · 175 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 BlueHDi 180177 LE / 400 Nm | +37 LE+84 Nm |
GTL — 249 EUR · 209 LE GT — 399 EUR · 214 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 BlueHDI163 LE / 300 Nm | +34 LE+63 Nm |
GTL — 249 EUR · 192 LE GT — 399 EUR · 197 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDi FAP 165163 LE / 340 Nm | +34 LE+71 Nm |
GTL — 249 EUR · 192 LE GT — 399 EUR · 197 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 BlueHDI 120120 LE / 300 Nm | +33 LE+68 Nm |
GTL — 219 EUR · 148 LE GT — 329 EUR · 153 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 HDI 115114 LE / 270 Nm | +33 LE+78 Nm |
GTL — 219 EUR · 143 LE GT — 329 EUR · 147 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDi 150150 LE / 370 Nm | +33 LE+60 Nm |
GTL — 249 EUR · 178 LE GT — 399 EUR · 183 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 HDI FAP 110111 LE / 240 Nm | +32 LE+70 Nm |
GTL — 219 EUR · 139 LE GT — 329 EUR · 143 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 BlueHDi 180181 LE / 400 Nm | +23 LE+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 201 LE GT — 399 EUR · 204 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDI 180 RXH181 LE / 400 Nm | +23 LE+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 201 LE GT — 399 EUR · 204 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 11 motor | ||||
| 1.8 eTHP204 LE / 350 Nm | +43 LE+74 Nm |
GTL — 249 EUR · 241 LE GT — 399 EUR · 247 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 150 (sensor1)150 LE / 240 Nm | +37 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 150 (sensor2)150 LE / 240 Nm | +37 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 187 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 165 (sensor1)163 LE / 240 Nm | +35 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 193 LE GT — 399 EUR · 198 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 165 (sensor1)165 LE / 240 Nm | +35 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 195 LE GT — 399 EUR · 200 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 165 (sensor2)163 LE / 240 Nm | +35 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 193 LE GT — 399 EUR · 198 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 165 (sensor2)165 LE / 240 Nm | +35 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 195 LE GT — 399 EUR · 200 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6T eTHP167 LE / 250 Nm | +35 LE+53 Nm |
GTL — 249 EUR · 197 LE GT — 399 EUR · 202 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 155 (sensor1)156 LE / 240 Nm | +29 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 185 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 THP 155 (sensor2)156 LE / 240 Nm | +29 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 181 LE GT — 399 EUR · 185 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i120 LE / 160 Nm | +14 LE+19 Nm |
GA — 189 EUR · 134 LE GA+ — 189 EUR · 134 LE |
Kiválasztás → | |
| Hibrid · 2 motor | ||||
| 2.0 HDI 200 Hybrid200 LE / 450 Nm | +42 LE+95 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 LE GT — 399 EUR · 242 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 HDI FAP 160 Hybrid163 LE / 300 Nm | +27 LE+50 Nm |
GTL — 249 EUR · 186 LE GT — 399 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Peugeot 508 tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +57 LElegjobb ebben a generációban
2.2 HDi FAP 205 204 LE → 261 LE. A többi motornál a növekedés +14 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +113 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +50 és +113 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
1 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Peugeot 508: miben különleges?
Peugeot 508 chiptuning: melyik 2.0 HDi van az autójában?
Mielőtt a Peugeot 508 2.0 HDi chiptuningjára kerül a sor, meg kell állapítani, hogy a négy változat közül melyik van az autóban. A tuning boxot, vagyis tuningmodult az autó évjárata (2015 júliusa előtti vagy utáni) és a motorkód alapján választjuk ki. Az első generációs 508-ban a 2.0 HDi 140 LE-vel és 320 Nm nyomatékkal, vagy 163 LE-vel és 340 Nm nyomatékkal készült; 2014 áprilisától a BlueHDi 150 LE-s és 370 Nm nyomatékú, illetve 180 LE-s és 400 Nm nyomatékú változattal bővült. A 140 és 163 LE-s változatot 2015 júliusáig gyártották, a BlueHDi változatok 2018 márciusáig voltak kaphatók. Ezek a dízelek mind a GAN GT modullal működnek.
A 2.2 HDi 204 LE-s és 450 Nm nyomatékú volt, 2010 októberétől 2015 áprilisáig árulták. Az összkerékhajtású HYbrid4 a 2.0 HDi 163 LE-s, 300 Nm nyomatékú változatát párosítja egy 37 LE-s elektromotorral, összesen 200 LE-vel. Az első, 2012 és 2014 között gyártott RXH kombi ugyanezt az összeállítást használja, a katalógus szerint pedig a 163 LE-s dízel adatai érvényesek rá. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. A 2014-es ráncfelvarrástól az RXH a 2.0 BlueHDi 180 motorral és elsőkerékhajtással is kapható volt.
Kisebb dízelek és benzinesek
Az 1.6 HDi 112–115 LE-s és 270 Nm nyomatékú, az 1.6 BlueHDi 2015 áprilisától 120 LE-s és 300 Nm nyomatékú. Az első generációs 508-asok szinte mindegyikét dízelként árulták. Benzines változatból csak az 1.6 létezett: a 120 LE-s VTi 2014 augusztusáig, valamint a 156 LE-s THP, amely 2014 augusztusától 165 LE-s lett. A VTi 120 a GAN GA+ modult használja, a THP motorok pedig a GAN GT modullal működnek.
A második generáció: ferdehátú és SW
A második generációs 508 2018 őszén ferdehátúként, 2019 júniusában SW kombiként jelent meg; a gyártás 2025 májusában ért véget. Dízelmotorjai az 1.5 BlueHDi és a 2.0 BlueHDi, utóbbi 163 vagy 177 LE-s teljesítménnyel és 400 Nm nyomatékkal. A 2.0 BlueHDi 163, a 181 vagy 225 LE-s 1.6 PureTech és a plug-in hibridek nem szerepelnek a katalógusban.
Az 1.5 BlueHDi dízel az 508 oldalán nem szerepel külön: ugyanez a motor 1.5 BlueHDi 130 néven a Peugeot 3008-nál található. A 2020-tól kapható 1.2 PureTech 130 benzinmotor sem szerepel külön az 508-nál: ugyanez a motor 1.2 PureTech 130 néven a Peugeot 208-nál található.
Peugeot 508 chiptuning: kérdések
Mennyivel nő a Peugeot 508 2.0 HDi 163 teljesítménye chip tuninggal?
A gyári 163 LE helyett a GAN GT modullal 197 LE-t és 411 Nm-t ér el a motor. A GAN GT termékcsalád akár 30%-kal több teljesítményt ad; ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Melyik modul való az 508 HYbrid4 vagy RXH változathoz?
A HYbrid4-nél a katalógus a 163 LE-s, 300 Nm nyomatékú dízelt veszi alapul, amely a 37 LE-s elektromotorral együtt 200 LE-t ad. A 2.0 BlueHDi 180 motoros RXH ezen az oldalon külön szerepel, 2.0 HDI 180 RXH néven, 181 LE-vel.
A 177 LE-s 2.0 BlueHDi szerepel a katalógusban a második generációs 508-nál?
Igen: a 177 LE-s, 400 Nm nyomatékú BlueHDi a GAN GT modullal működik, és ezen az oldalon szerepel.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő átprogramozása (remap) között egy Peugeot 508 esetében?
A motorvezérlő átprogramozása lecseréli a motorvezérlő gyári szoftverét, a tuning box viszont változatlanul hagyja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.