Pontiac G6 chiptuning
8 motor · +20 és +29 LE között
Pontiac G6: 8 motor — 8 benzines. A teljesítmény +20 és +29 LE között nő, a nyomaték akár +39 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Pontiac G6: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 8 motor | ||||
| 3.9i243 LE / 325 Nm | +29 LE+39 Nm |
GA — 199 EUR · 272 LE GA+ — 199 EUR · 272 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.9i222 LE / 323 Nm | +27 LE+39 Nm |
GA — 199 EUR · 249 LE GA+ — 199 EUR · 249 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.5i219 LE / 221 Nm | +26 LE+27 Nm |
GA — 199 EUR · 245 LE GA+ — 199 EUR · 245 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.5i205 LE / 300 Nm | +25 LE+36 Nm |
GA — 199 EUR · 230 LE GA+ — 199 EUR · 230 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i171 LE / 220 Nm | +21 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 192 LE GA+ — 189 EUR · 192 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.4i164 LE / 156 Nm | +20 LE+19 Nm |
GA — 189 EUR · 184 LE GA+ — 189 EUR · 184 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.6i252 LE / 341 Nm | +20 LE+27 Nm |
GA — 199 EUR · 272 LE GA+ — 199 EUR · 272 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.6i255 LE / 340 Nm | +20 LE+27 Nm |
GA — 199 EUR · 275 LE GA+ — 199 EUR · 275 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Pontiac G6 tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +29 LElegjobb ebben a generációban
3.9i 243 LE → 272 LE. A többi motornál a növekedés +20 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 30%-kaltöbb teljesítmény
GAN GT: akár 30%, GAN GTL: akár 25%, GAN GA+: akár 12%.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Pontiac G6: miben különleges?
Pontiac G6 chiptuning: amerikai autó európai platformon
A Pontiac G6-ot Észak-Amerikának építették a michigani Lake Orionban, Európában soha nem árulták. Az Epsilon platformon osztozik az Opel Vectrával és a Saab 9-3-mal: európai rokonai vannak, maga a G6 azonban soha nem érkezett át. A G6 chiptuningjánál ezért az amerikai motorokkal kell dolgozni, a tuning boxot, vagyis tuningmodult pedig az autóban lévő motorhoz választjuk.
A szedánt 2005-től 2010-ig gyártották, a kupét és a lehajtható keménytetős kabriót 2006-tól 2009-ig, mindet elsőkerékhajtással. A GTP és a GXP nevű felszereltségi szint nem dönti el, melyik modul való; azt a motor határozza meg.
A G6 motorjai: melyik van az Ön autójában?
A 2.4 DOHC négyhengeres 2006-ban jelent meg; a katalógus szerint 171 LE-s és 220 Nm nyomatékú. Négyfokozatú automata váltóval készült, 2009-től pedig hatfokozatúval. A tolórudas 3.5 V6 2005-ben és 2006-ban nagyjából 200 LE-s volt; a katalógusban 205 LE és 300 Nm nyomaték szerepel. 2007-től a 3.5 változtatható szelepvezérlést és valamivel nagyobb teljesítményt kapott. A 3.9 V6-ot 2006-tól 2008-ig építették be; a 243 LE-s érték a kézi váltós változatra vonatkozik, az automata gyengébb.
A hatfokozatú kézi váltót csak ezzel a motorral kínálták. A 3.6 DOHC V6 2007-ben a GTP-ben, később a GXP-ben jelent meg; a katalógus szerint 255 LE-s és 340 Nm nyomatékú, hatfokozatú automata váltóval. A 3.5 és a 3.9 régebbi, tolórudas GM-motor, a 3.6 viszont DOHC motor változtatható szelepvezérléssel. A G6 minden motorja a GAN GA+ modullal működik.
Pontiac G6 chiptuning: kérdések
Mennyivel nő a Pontiac G6 3.6 V6 teljesítménye chip tuninggal?
A 255 LE-s motoron a modullal 275 LE és 367 Nm nyomaték érhető el. A GAN GA+ termékcsalád akár 12%-kal több teljesítményt ad; ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Szerepel a katalógusban a 2.4 négyhengeres?
Igen: a 2.4 a GAN GA+ modullal működik, a 171 LE-s, 220 Nm nyomatékú változatban.
Lecseréli a tuning box a G6 motorvezérlőjét (ECU)?
A GAN modul a motor szenzorai és a motorvezérlő között helyezkedik el, és korrigálja a szenzorok jeleit, így a gyári szoftver, az ellenőrzőösszegek és a flash-számláló érintetlen marad. A modul a meglévő gyári csatlakozókhoz csatlakozik, és körülbelül egy perc alatt eltávolítható.
Használhatom a G6-on az Opel Vectrához megadott modult?
Nem: a platform közös, de a modult a fenti G6-motorlistából kell kiválasztani.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.