Renault Captur chiptuning
6 motor · +14 és +34 LE között
Renault Captur: 6 motor — 4 benzines és 2 dízel. A teljesítmény +14 és +34 LE között nő, a nyomaték akár +72 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Renault Captur: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 2 motor | ||||
| 1.5 dCi 110110 LE / 260 Nm | +33 LE+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 LE GT — 329 EUR · 143 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.5 dCi 9090 LE / 220 Nm | +27 LE+60 Nm |
GTL — 219 EUR · 113 LE GT — 329 EUR · 117 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 4 motor | ||||
| 1.2T eTHP116 LE / 190 Nm | +34 LE+55 Nm |
GTL — 219 EUR · 145 LE GT — 329 EUR · 150 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.3T154 LE / 270 Nm | +32 LE+57 Nm |
GTL — 249 EUR · 182 LE GT — 399 EUR · 186 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i143 LE / 195 Nm | +17 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 160 LE GA+ — 189 EUR · 160 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i114 LE / 156 Nm | +14 LE+19 Nm |
GA — 189 EUR · 128 LE GA+ — 189 EUR · 128 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
Motorját az autó papírjaiban szereplő teljesítmény alapján azonosíthatja: minden változathoz saját modulkalibráció tartozik.
Renault Captur tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +34 LElegjobb ebben a generációban
1.2T eTHP 116 LE → 150 LE. A többi motornál a növekedés +14 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +72 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +60 és +72 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
2 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Renault Captur: miben különleges?
Renault Captur chiptuning: a 0.9 TCe, a TCe 120 és a TCe 150 három különböző motor
Három henger, 898 cm³ és 90 LE: ez a 0.9 TCe. A Renault Captur hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal azzal kezdődik, hogy megkülönböztetjük az első generációs Captur három benzinmotorját. A TCe 120 egy 1,2 literes négyhengeres (H5Ft), a TCe 150 pedig egy 1,3 literes motor (H5Ht), amelynek 150 LE-s változata 2018-tól volt kapható. A katalógusban az 1.2 TCe 1.2T eTHP néven szerepel, hozzá a GAN GT modul tartozik.
2018–2019-ben egy 1,3 literes változat, a TCe 130 is csatlakozott a kínálathoz. A dízelek az 1.5 dCi 90, amely 90 LE-s és 220 Nm nyomatékú, valamint a 2015-től kínált dCi 110, amely 110 LE-s és 260 Nm nyomatékú. Az első generációs Captur (J87) 2013-ban jelent meg, 2017-ben ráncfelvarrást kapott, és 2019-ig gyártották.
A második generációs Captur (2019-től)
A második generációs Captur 2019-ben követte az elsőt, és 2024-ben ráncfelvarrást kapott. Benzinmotor-kínálata a 91 vagy 100 LE-s 1.0 TCe-től a legfeljebb 160 LE-s 1.3 TCe-ig terjed. A 2020–2022-es 1.3 TCe 155 nyomatéka 270 Nm, és a katalógus ezt a motort a GAN GT modullal párosítja. A második generációs Captur dízele a 115 LE-s 1.5 Blue dCi, amelyet 2020-ban kínáltak.
Az 1.5 Blue dCi 115 külön nem szerepel a Captur katalógusában: ugyanez a motor a negyedik generációs Renault Mégane dCi 115 néven található. Az 1.0 TCe, az enyhe hibridek és az E-Tech hibridek nem szerepelnek a katalógusban. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. A katalógus szerint a Captur összes TCe és dCi motorja a GAN GT modullal működik.
Renault Captur chiptuning: kérdések
Van modul a Renault Captur 0.9 TCe motorjához?
A 0.9 TCe külön nem szerepel a Captur katalógusában: ugyanez a motor a Smart ForFour 0.9T néven található. A 0.9 TCe és a TCe 120 különböző motor, három, illetve négy hengerrel, ezért az 1.2 TCe-nél szereplő adatok rá nem érvényesek.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul a 90 vagy 110 LE-s Captur 1.5 dCi-nek?
A dCi 90 (220 Nm) 117 LE-t és 280 Nm nyomatékot ér el, a dCi 110 (260 Nm) pedig 143 LE-t és 332 Nm nyomatékot. Turbódízel esetén a GAN GT termékcsalád akár 30%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő (ECU) átprogramozása (remap) között egy Captur dCi esetében?
A modul a motor szenzorai és a motorvezérlő között helyezkedik el, ezért a motorvezérlő módosított jeleket kap. A motorvezérlő átprogramozásával (remap) ellentétben, amely felülírja a szoftvert, a modul érintetlenül hagyja a gyári szoftvert, az ellenőrzőösszegeket és a flash-számlálót. A modul eltávolítása után nem marad nyoma: a motorvezérlőbe semmi sem íródik be.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.