Renault Talisman chiptuning
6 motor · +21 és +46 LE között
Renault Talisman: 6 motor — 3 benzines és 3 dízel. A teljesítmény +21 és +46 LE között nő, a nyomaték akár +101 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Renault Talisman: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 3 motor | ||||
| 1.6 dCi 160160 LE / 380 Nm | +46 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 LE GT — 399 EUR · 206 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 dCi 130131 LE / 320 Nm | +39 LE+89 Nm |
GTL — 219 EUR · 164 LE GT — 329 EUR · 170 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.5 dCi 110110 LE / 260 Nm | +33 LE+72 Nm |
GTL — 219 EUR · 138 LE GT — 329 EUR · 143 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 3 motor | ||||
| 1.6 Tce 200200 LE / 260 Nm | +42 LE+55 Nm |
GTL — 249 EUR · 236 LE GT — 399 EUR · 242 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i190 LE / 243 Nm | +23 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 213 LE GA+ — 189 EUR · 213 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.5i258 LE / 330 Nm | +21 LE+26 Nm |
GA — 199 EUR · 279 LE GA+ — 199 EUR · 279 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
Motorját az autó papírjaiban szereplő teljesítmény alapján azonosíthatja: minden változathoz saját modulkalibráció tartozik.
Renault Talisman tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +46 LElegjobb ebben a generációban
1.6 dCi 160 160 LE → 206 LE. A többi motornál a növekedés +21 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +101 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +72 és +101 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
2 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Renault Talisman: miben különleges?
Renault Talisman chiptuning: a Grandtour és a szedán dízelei
A Talisman szedánként és Grandtour kombiként is készült, és mindkét karosszéria ugyanazokat a motorokat használta. A Renault Talisman hangolását tuning boxszal, vagyis tuningmodullal az 1.6 dCi 160-nal érdemes kezdeni, amely 160 LE-s és 380 Nm nyomatékú. Az 1.6 dCi 130 nyomatéka 320 Nm, az 1.5 dCi 110-é pedig 260 Nm. Az 1.6 dCi 130 egyturbós, az 1.6 dCi 160 kétturbós, 2018-tól pedig az 1.7 Blue dCi csatlakozott hozzájuk. Az 1.5 dCi 110, az 1.6 dCi 130 és az 1.6 dCi 160 változatokat 2015-től 2018-ig árulták.
2018-ban az 1.6 dCi 160 kikerült a kínálatból. Az 1.6 dCi 160 és az 1.6 TCe 200 EDC automata váltóval készült. Az 1.6 TCe 200 teljesítménye 200 LE, nyomatéka 260 Nm. A benzines kínálatban volt még az 1.6 TCe 150 is. A 2018–2020-as 1.8 TCe 225 és a 2019-től kínált 1.3 TCe 160 nem szerepel a katalógusban.
Mely motorokhoz van modul
Az 1.5 dCi 110, az 1.6 dCi 130, az 1.6 dCi 160 és az 1.6 TCe 200 egyaránt a GAN GT modullal működik. A dízelek 2018-tól Blue dCi-ként voltak kaphatók, 1.7-es és 2.0-s változatban. A Talisman 2015 augusztusa és 2022 februárja között készült, 2020-ban ráncfelvarrással.
Az autó elsőkerék-hajtású. A kombi neve Talisman Grandtour, a változatokat pedig a motor szerint nevezik, például 1.6 dCi.
Renault Talisman chiptuning: kérdések
Mennyi nyomatékot ad a GAN GT modul a Renault Talisman 1.6 dCi 160 motorjának?
Az 1.6 dCi 160 gyári értéke 160 LE és 380 Nm, a GAN GT modullal pedig 206 LE-t és 481 Nm nyomatékot ér el. A GAN GT modul turbódízelnél akár 30%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Van modul a Talisman 1.6 TCe 200 benzinmotorjához?
Van: a 200 LE-s és 260 Nm nyomatékú 1.6 TCe 200 a GAN GT modullal működik.
Ugyanazt a modult használja a Renault Talisman Grandtour és a szedán?
A Renault a szedánhoz és a Grandtourhoz egyetlen motorkínálatot kínál, ezért a modult a motor határozza meg, nem a karosszéria.
Mi a helyzet a 2018–2022-es Blue dCi-vel?
Az 1.7 Blue dCi 150 külön nem szerepel a Talisman katalógusában: ugyanez a motor a harmadik generációs Nissan X-Trail 1.7 dCi néven található. A 2.0 Blue dCi 160 és 200 nem szerepel a katalógusban.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.