Subaru XV chiptuning
4 motor · +14 és +19 LE között
Subaru XV: 4 motor — 4 benzines. A teljesítmény +14 és +19 LE között nő, a nyomaték akár +24 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Subaru XV: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 4 motor | ||||
| 2.0i155 LE / 196 Nm | +19 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 174 LE GA+ — 189 EUR · 174 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i148 LE / 196 Nm | +18 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 166 LE GA+ — 189 EUR · 166 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i150 LE / 196 Nm | +18 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i114 LE / 150 Nm | +14 LE+18 Nm |
GA — 189 EUR · 128 LE GA+ — 189 EUR · 128 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Subaru XV tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +19 LElegjobb ebben a generációban
2.0i 155 LE → 174 LE. A többi motornál a növekedés +14 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 30%-kaltöbb teljesítmény
GAN GT: akár 30%, GAN GTL: akár 25%, GAN GA+: akár 12%.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Subaru XV: miben különleges?
Subaru XV chiptuning: reagál a szívó boxermotor?
A Subaru XV-nek az 1.6i és a 2.0i motorral nincs turbója, ezért a tuning boxszal, vagyis tuningmodullal kapcsolatos első kérdés az, hogy egyáltalán érdemes-e beszerelni. Jogos kérdés: az európai XV benzinmotorjai mindkét generációban szívó boxermotorok voltak. Turbófeltöltős benzines XV sosem volt, ezért egy XV-hez készült turbókészletnek nem lenne gyári változat, amelyre építhetne. A kiindulópont az, hogy megkeresse a katalógusban a pontos motorját.
XV 1.6i vagy 2.0i, első vagy második generáció
Az első generáció (GP) 2012 márciusában érkezett Németországba, és 2018 januárjáig gyártották. A ráncfelvarrás 2016 januárjában következett. Az XV az Imprezára épül, és az első generáció minden motorja négyhengeres boxermotor start-stop rendszerrel. Az 1.6i teljesítménye 114 LE, nyomatéka 150 Nm, a 2.0i-é 150 LE és 196 Nm, és mindkettő Symmetrical összkerékhajtással jár. A második generáció 2018 januárja és 2023 októbere között készült, dízelmotor nélkül. Először 2017-ben mutatták be Genfben.
A generáció 2.0i motorja 156 LE-s és közvetlen befecskendezésű, és minden változatban Lineartronic CVT váltó dolgozik összkerékhajtással. A katalógusban a 2.0i 148 és 155 LE-s változatban is szerepel, mindkettő 196 Nm nyomatékú. A harmadik generációt 2023 után Európában Crosstrek néven árulják, és csak e-Boxer hibrid hajtással. Az első generációban volt 2.0D dízel is (147 LE és 350 Nm nyomaték), a másodikban pedig a 2.0 e-Boxer hibrid, amelynek benzinmotorja 150 LE-s és 194 Nm nyomatékú. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja.
Subaru XV chiptuning: kérdések
Hogyan tudom meg, hogy 150 vagy 156 LE-s 2.0i van-e a Subaru XV-mben?
Ez a generációtól függ: az első generáció 150 LE-s, a második – amelyet 2018-tól gyártottak – 156 LE-s, ami a katalógusban 155 LE-ként szerepel. A GAN GA+ modullal ez a motor a gyári 150 LE és 196 Nm helyett 168 LE-t és 220 Nm nyomatékot ér el. A GAN GA+ modul a szívó motoroknál akár 12%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Növeli a tuning box a töltőnyomást az XV-ben?
Turbófeltöltős benzines XV nincs, így nincs gyári töltőnyomás, amelyet növelni lehetne. A 114 LE-s 1.6i és minden 2.0i a GAN GA+ modullal működik.
Szerepel a katalógusban az XV 2.0D vagy az e-Boxer?
Nem, a 2.0D dízel és a 2.0 e-Boxer hibrid nem szerepel a katalógusban.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.