Toyota Caldina chiptuning
3 motor · +16 és +21 LE között
Toyota Caldina: 3 motor — 3 benzines. A teljesítmény +16 és +21 LE között nő, a nyomaték akár +26 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Toyota Caldina: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 3 motor | ||||
| 2.0 GT-FOUR260 LE / 324 Nm | +21 LE+26 Nm |
GA — 199 EUR · 281 LE GA+ — 199 EUR · 281 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i152 LE / 200 Nm | +18 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 170 LE GA+ — 189 EUR · 170 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8i132 LE / 170 Nm | +16 LE+20 Nm |
GA — 189 EUR · 148 LE GA+ — 189 EUR · 148 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
Motorját az autó papírjaiban szereplő teljesítmény alapján azonosíthatja: minden változathoz saját modulkalibráció tartozik.
Toyota Caldina tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +21 LElegjobb ebben a generációban
2.0 GT-FOUR 260 LE → 281 LE. A többi motornál a növekedés +16 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 30%-kaltöbb teljesítmény
GAN GT: akár 30%, GAN GTL: akár 25%, GAN GA+: akár 12%.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Toyota Caldina: miben különleges?
Toyota Caldina chiptuning: a 3S-GTE turbómotor
A Caldinánál a 2.0 GT-Four motort kell ismerni, egy 260 LE-s és 324 Nm nyomatékú turbós 3S-GTE-t. A Toyota Caldina hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal erre a motorra épül, és a Caldina GTT turbo vagy a Caldina GT4 chiptuning is ezt jelenti. Ugyanez a 260 LE-s 3S-GTE hajtotta a T210 GT-T típust (ST215) 1997-től és a T240 GT-Four típust (ST246) 2002-től.
A kettő az intercooler méretében és a motorverzióban különbözik: a 3S-GTE 4.5-ös generációja áll szemben az 5-ös generációval. A Caldina chiptuningjánál mindegy, melyik típus kapta a 3S-GTE motort, mert a T210 és a T240 ugyanazt a 260 LE-s értéket használja.
A két szívó benzinmotor
A katalógus szerint a T240 változat 1,8 literes 1ZZ-FE motorja 132 LE-s és 170 Nm nyomatékú. A 2,0 literes 1AZ-FSE 152 LE-s és 200 Nm nyomatékú, elsőkerék-hajtással (AZT241) vagy összkerékhajtással (AZT246). Az első generáció, a T190 1992 és 2002 között készült, a T210 pedig 1997 és 2002 között. A T190 1995 februárjától kínálta a 175 LE-s 2.0 3S-GE motort a TZ-G összkerékhajtású változatában.
A T210 kínálata az 1.8 7A-FE-től és a 135–140 LE-s 2.0 3S-FE-től a 190 LE-s 2.0 3S-GE-ig és a 94 LE-s 2.2 3C-TE dízelig terjedt. A T240 2002 szeptembere és 2007 júniusa között készült sportkombiként, négyfokozatú automata váltóval és dízel nélkül. A Toyota a Caldinát csak Japánban árulta, a T190 kombi európai rokona a Carina E volt. A GT-Four C-Edition és N-Edition kivitelben is készült, intercoolere a motor tetején ült.
Toyota Caldina chiptuning: kérdések
Mennyivel több teljesítményt ad a GAN GA+ a Caldina GT-Fournak?
A GT-Four a gyári 260 LE és 324 Nm helyett 281 LE-t és 350 Nm-t ér el a GAN GA+ tuningmodullal. Ennél a motornál a GAN GA+ akár 12%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mit ellenőrizzek egy 3S-GTE-n, mielőtt modult szerelek fel?
Mielőtt bármit felszerel egy használt 3S-GTE-re, ellenőrizze a turbófeltöltőt, az olajellátást és a hűtést. Maga a modul a meglévő gyári csatlakozókhoz csatlakozik, és körülbelül egy perc alatt eltávolítható.
Melyik modul való a Caldina 1.8-as és 2.0i motorjához?
Mindkét motor a GAN GA+ és a GAN GA modullal működik. A katalógus szerint a GAN GA+ modullal az 1,8 literes 1ZZ-FE 148 LE-t és 190 Nm-t, a 2,0 literes 1AZ-FSE 170 LE-t és 224 Nm-t ér el. A GAN GA+ ezeknél a motoroknál is akár 12%-kal több teljesítményt ad.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.