Toyota Corolla Cross chiptuning
5 motor · +12 és +21 LE között
Toyota Corolla Cross: 5 motor — 3 benzines és 2 hibrid. A teljesítmény +12 és +21 LE között nő, a nyomaték akár +25 Nm-rel. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Toyota Corolla Cross: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 3 motor | ||||
| 2.0 V177 LE / 210 Nm | +21 LE+25 Nm |
GA — 189 EUR · 198 LE GA+ — 189 EUR · 198 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0169 LE / 151 Nm | +20 LE+18 Nm |
GA — 189 EUR · 189 LE GA+ — 189 EUR · 189 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8V140 LE / 177 Nm | +17 LE+21 Nm |
GA — 189 EUR · 157 LE GA+ — 189 EUR · 157 LE |
Kiválasztás → | |
| Hibrid · 2 motor | ||||
| 2.0 Hybrid152 LE / 190 Nm | +18 LE+23 Nm |
GA — 189 EUR · 170 LE GA+ — 189 EUR · 170 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8 Hybrid98 LE / 142 Nm | +12 LE+17 Nm |
GA — 189 EUR · 110 LE GA+ — 189 EUR · 110 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
Motorját az autó papírjaiban szereplő teljesítmény alapján azonosíthatja: minden változathoz saját modulkalibráció tartozik.
Toyota Corolla Cross tuning: mi változik?
Több teljesítmény és nyomaték átprogramozás és alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul csak a motor szenzorjeleit korrigálja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +21 LElegjobb ebben a generációban
2.0 V 177 LE → 198 LE. A többi motornál a növekedés +12 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 30%-kaltöbb teljesítmény
GAN GT: akár 30%, GAN GTL: akár 25%, GAN GA+: akár 12%.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Toyota Corolla Cross: miben különleges?
Toyota Corolla Cross chiptuning: motorteljesítmény vagy rendszerteljesítmény?
Miért 98 LE szerepel a katalógusban a Corolla Cross Hybridnél, amikor a Toyota 140 LE-t ad meg? A 98 LE és a 142 Nm az 1,8 literes 2ZR-FXE benzinmotoré; a 140 LE az egész hibridrendszer teljesítménye. A 2.0 Hybrid ugyanígy működik: a benzinmotor 152 LE-s és 190 Nm nyomatékú, a rendszer teljesítménye induláskor 197 LE. A Toyota Corolla Cross hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal a benzinmotort érinti, és a katalógusban a motor értékei az elektromotor nélkül szerepelnek.
A Corolla Cross hibrid hangolásánál, vagyis a benzinmotor chiptuningjánál az autó rendszerteljesítményére csak egy dologhoz van szükség: a megfelelő változat megtalálásához. Mindkét motorhoz a GAN GA+ tuningmodul való. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja.
Mit kínál az európai választék
Európában a Corolla Crosst csak hibridként kapni, Japánban gyártják, és 2022 szeptemberében mutatták be. Először a 2.0 Hybrid jelent meg, elsőkerék-hajtással vagy AWD-i összkerékhajtással, amely a hátsó tengelyen egy elektromotort tesz hozzá. Az 1.8 Hybrid az alapváltozat: elsőkerék-hajtású, 95 LE-s és 163 Nm nyomatékú elektromotorral és e-CVT váltóval.
A 2025. májusi ráncfelvarrás a High és a GR Sport felszereltséget hozta, mindkét hibridrendszert megtartva. Egy európai autónál a Toyota Corolla Cross hangolása két motor közötti választást jelent: a 98 LE-s 1.8 Hybrid és a 152 LE-s 2.0 Hybrid között. A katalógusban szereplő, kizárólag benzines változatokat Európában nem árulják. Ha leírja az autóját, mindkét számot adja meg: 98 LE és 140 LE az 1.8 Hybridnél, 152 LE és 197 LE az induláskori 2.0 Hybridnél.
Toyota Corolla Cross chiptuning: kérdések
Melyik értékkel dolgozik a modul, a 98 LE-vel vagy a 140 LE-vel?
A modul a benzinmotorral dolgozik, ezért az 1.8 Hybridnél 98 LE és 142 Nm az alap. A 140 LE a motor és az elektromotor együttes teljesítménye. A katalógus szerint a GAN GA+ modullal a benzinmotor 110 LE-t és 159 Nm-t ér el. A GAN GA+ modul akár 12%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mi illik a 197 LE-s 2.0 Hybridhez és az AWD-i változathoz?
Az induláskor 197 LE rendszerteljesítményű 2.0 Hybrid a benzinmotorja alapján dolgozik, amely 152 LE-s. Az AWD-i autó benzinmotorja ugyanaz a 152 LE-s, mint az elsőkerék-hajtású autóé.
Mi a helyzet a megbízhatósággal és a szervizeléssel, ha tuning box van az autóban?
A modul a meglévő gyári csatlakozókhoz csatlakozik, körülbelül egy perc alatt eltávolítható, és a motorvezérlőbe semmi sem íródik be. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható. Ami a takarékosságot illeti, a GAN GA+ takarékos vezetési stílus mellett akár 15%-os üzemanyag-megtakarítást kínál.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.