Toyota Crown chiptuning
16 motor · +16 és +40 LE között
Toyota Crown: 16 motor — 16 benzines. A teljesítmény +16 és +40 LE között nő, a nyomaték akár +60 Nm-rel. GAN GTL 249 EUR-tól, GAN GT 399 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Toyota Crown: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Benzin · 16 motor | ||||
| 2.0 S-T235 LE / 350 Nm | +40 LE+60 Nm |
GTL — 249 EUR · 268 LE GT — 399 EUR · 275 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.5i360 LE / 498 Nm | +29 LE+40 Nm |
GA — 219 EUR · 389 LE GA+ — 219 EUR · 389 LE |
Kiválasztás → | |
| Majesta 4.6i347 LE / 460 Nm | +28 LE+37 Nm |
GA — 219 EUR · 375 LE GA+ — 219 EUR · 375 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0i228 LE / 300 Nm | +27 LE+36 Nm |
GA — 199 EUR · 255 LE GA+ — 199 EUR · 255 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i215 LE / 260 Nm | +26 LE+31 Nm |
GA — 199 EUR · 241 LE GA+ — 199 EUR · 241 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.5i315 LE / 377 Nm | +25 LE+30 Nm |
GA — 219 EUR · 340 LE GA+ — 219 EUR · 340 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i197 LE / 242 Nm | +24 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 221 LE GA+ — 189 EUR · 221 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i203 LE / 243 Nm | +24 LE+29 Nm |
GA — 199 EUR · 227 LE GA+ — 199 EUR · 227 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5h184 LE / 221 Nm | +22 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 206 LE GA+ — 189 EUR · 206 LE |
Kiválasztás → | |
| Majesta 4.0i280 LE / 402 Nm | +22 LE+32 Nm |
GA — 199 EUR · 302 LE GA+ — 199 EUR · 302 LE |
Kiválasztás → | |
| Majesta 4.3i280 LE / 430 Nm | +22 LE+34 Nm |
GA — 199 EUR · 302 LE GA+ — 199 EUR · 302 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5h178 LE / 221 Nm | +21 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 199 LE GA+ — 189 EUR · 199 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0i256 LE / 314 Nm | +20 LE+25 Nm |
GA — 199 EUR · 276 LE GA+ — 199 EUR · 276 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i160 LE / 200 Nm | +19 LE+24 Nm |
GA — 189 EUR · 179 LE GA+ — 189 EUR · 179 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i140 LE / 181 Nm | +17 LE+22 Nm |
GA — 189 EUR · 157 LE GA+ — 189 EUR · 157 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i135 LE / 177 Nm | +16 LE+21 Nm |
GA — 189 EUR · 151 LE GA+ — 189 EUR · 151 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Toyota Crown tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +40 LElegjobb ebben a generációban
2.0 S-T 235 LE → 275 LE. A többi motornál a növekedés +16 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
15 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- GAN APPteljesítményvezérlés okostelefonról
SPORT, DYNAMIC, ECO és STOCK üzemmód a GAN alkalmazásban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Toyota Crown: miben különleges?
Toyota Crown chiptuning: egy japán autó rövid európai története
Az első Crownok 1963-ban egy dán importőrön keresztül érkeztek Európába, az 1983 és 1987 közötti S120 pedig az utolsó generáció volt, amelyet ott széles körben forgalmaztak. A katalógusban szereplő összes Crown későbbi generációhoz tartozik, az S130-tól az S220-ig, és Japánnak, illetve Kínának készült. A Toyota Crown hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal ezért a sorozattal és a motorkóddal kezdődik, nem a csomagtartófedélen lévő típusjelzéssel.
Az Athlete a sportos, a Royal a kényelmi sorozat, a Majesta pedig külön, hosszabb autó, ezért a Crown Athlete és a Crown Majesta hangolása más-más motort jelent. Az S180, S200, S210 és S220 generációkódok tovább szűkítik a választást.
Crown motorok
A Crown Athlete-et 2005 óta a 3,5 literes 2GR-FSE hajtja, amelynek teljesítménye 315 LE. A 3,0 literes 3GR-FSE 256 LE-t ad; a 2,5 literes 4GR-FSE az S180-ban 215 LE-t, az S200-ban és az S210-ben 203 LE-t. A 2.0 S-T a turbós 8AR-FTS, 235 LE-s és 350 Nm nyomatékú; 2015-től az S210 Athlete, valamint az S220 RS kapta. Ez a turbómotor a GAN GT tuningmodullal működik; a katalógus további tizenöt Crown-motorja a GAN GA+ modullal működik.
Hibridek és a Majesta
A 2.5 hibrid adatai csak a benzinmotorra vonatkoznak: 178 LE az S210 2AR-FSE motorjánál és 184 LE az S220 A25A-FXS motorjánál; a rendszerteljesítmény magasabb. Az S220 3.5-ös hibridje, a 8GR-FXS, 360 LE rendszerteljesítményű. A modul kizárólag a belső égésű motor szenzorainak jeleit korrigálja. A Majesta motorjai V8-asok: egy 280 LE-s, 4,3 literes 3UZ-FE és egy 347 LE-s, 4,6 literes 1UR-FSE; a katalógusban szerepel egy 280 LE-s és 402 Nm nyomatékú Majesta 4.0 is.
Toyota Crown chiptuning: kérdések
Melyik motor van a Crown Athlete, Royal vagy Majesta autómban?
A sorozat neve önmagában nem árulja el a motort, ezért először a motorkódot és a generációt nézze meg. Az Athlete 2,5, 3,0 vagy 3,5 literes V6-ot jelent, később 2.5 hibridet vagy 2.0 turbót. Az S180 generáció Majestája 4,3 literes V8-as.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul a Crown 2.0 S-T-nek?
A motor gyárilag 235 LE-s és 350 Nm nyomatékú; a GAN GT modullal 275 LE-t és 410 Nm-t ér el. Egy turbós benzinmotoron a GAN GT akár 30%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Mit tesz a GAN GA+ a V6-os motorokkal?
A 2,5–3,5 literes V6-os benzinmotoroknál a chiptuning a GAN GA+ modult jelenti, amely akár 12%-kal több teljesítményt ad. A 315 LE-s és 377 Nm nyomatékú 3.5 V6 vele 340 LE-t és 407 Nm-t ér el. A rendszerteljesítménnyel szereplő 3.5 hibrid is a GAN GA+ modult használja. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható.
Árulták Németországban a Toyota Crownt?
Igen: 1980-tól S110 néven, majd S120 néven, amely az utolsó Európában széles körben forgalmazott Crown volt. Az S110-ben 145 LE-s 2,8 literes benzinmotor és 66 LE-s 2,2 literes dízel volt. Az S120 megtartotta a 2,8 literes motort, és 170 LE-re emelte. A későbbi Crownok Németországba csak szürkeimportként jutottak, többnyire jobbkormányos kivitelben.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.