Toyota Fortuner chiptuning
13 motor · +19 és +48 LE között
Toyota Fortuner: 13 motor — 7 benzines és 6 dízel. A teljesítmény +19 és +48 LE között nő, a nyomaték akár +113 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Toyota Fortuner: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 6 motor | ||||
| 2.8 1GD-FTV177 LE / 450 Nm | +48 LE+113 Nm |
GTL — 249 EUR · 218 LE GT — 399 EUR · 225 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 D-4D (sensor1)163 LE / 343 Nm | +47 LE+94 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 LE GT — 399 EUR · 210 LE |
Kiválasztás → | |
| 3.0 D-4D (sensor2)163 LE / 343 Nm | +47 LE+94 Nm |
GTL — 249 EUR · 203 LE GT — 399 EUR · 210 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5 D-4D144 LE / 320 Nm | +42 LE+94 Nm |
GTL — 219 EUR · 180 LE GT — 329 EUR · 186 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5 D-4D (sensor1)102 LE / 260 Nm | +31 LE+77 Nm |
GTL — 219 EUR · 128 LE GT — 329 EUR · 133 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5 D-4D (sensor2)102 LE / 260 Nm | +31 LE+77 Nm |
GTL — 219 EUR · 128 LE GT — 329 EUR · 133 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 7 motor | ||||
| 4.0i238 LE / 246 Nm | +29 LE+30 Nm |
GA — 199 EUR · 267 LE GA+ — 199 EUR · 267 LE |
Kiválasztás → | |
| 4.0i235 LE / 343 Nm | +28 LE+41 Nm |
GA — 199 EUR · 263 LE GA+ — 199 EUR · 263 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7i175 LE / 253 Nm | +21 LE+30 Nm |
GA — 189 EUR · 196 LE GA+ — 189 EUR · 196 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7i163 LE / 246 Nm | +20 LE+30 Nm |
GA — 189 EUR · 183 LE GA+ — 189 EUR · 183 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7i166 LE / 245 Nm | +20 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 186 LE GA+ — 189 EUR · 186 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7i158 LE / 241 Nm | +19 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 177 LE GA+ — 189 EUR · 177 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.7i160 LE / 241 Nm | +19 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 179 LE GA+ — 189 EUR · 179 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Toyota Fortuner tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +48 LElegjobb ebben a generációban
2.8 1GD-FTV 177 LE → 225 LE. A többi motornál a növekedés +19 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +113 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +77 és +113 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
7 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Toyota Fortuner: miben különleges?
Toyota Fortuner chiptuning: dízelek egy nehéz autóhoz
A Toyota Fortuner hangolása tuning boxszal, vagyis tuningmodullal a dízelekre épül. A Fortuner 2.8 GD hangolása a 2015 és 2020 között gyártott motor 177 LE-s és 450 Nm nyomatékú értékeivel indul. A katalógus a 177 LE-s motort fedi le; a 2020-tól gyártott 2.8, 204 LE-vel és 500 Nm-rel, nem szerepel benne. A Toyota nem árulja a Fortunert Európában: Ázsiában, a Közel-Keleten, Afrikában és Latin-Amerikában kapható. Európában ebben az osztályban a Land Cruiser Prado a megfelelője.
A 2.4 GD és a 2.8 GD dízel az európai Hiluxot is hajtja, ezért a motorok ismerősek akkor is, ha az autó nem az. A 2.4 GD nem szerepel külön a Fortuner adatai között: ugyanez a motor a Toyota Hilux 2.4 D-4D néven szerepel.
Régebbi dízelek és a benzinmotorok
Az első generáció, az AN50 és az AN60 2004-től, a második, az AN150 és az AN160 2015-től készült. A 3,0 literes 1KD-FTV 163 LE-s és 343 Nm nyomatékú; a 2,5 literes 2KD-FTV 102 LE-s és 260 Nm nyomatékú volt. Egyes piacokon a 2.5-ös változó geometriájú turbót kapott 2012-ben, és ettől 144 LE-s lett.
A benzinmotorok a 2,7 literes 2TR-FE, az első generációban nagyjából 160 LE-vel, a másodikban 166 LE-vel, és a 4,0 literes 1GR-FE V6 238 LE-vel. A Toyota Fortuner chiptuningjánál a benzinmotorok a GAN GA+ modullal, a dízelek a GAN GT modullal működnek.
Toyota Fortuner chiptuning: kérdések
Mennyi teljesítményt ad a GAN GT modul a Fortuner 2.8 1GD-FTV motorjának?
A katalógus szerint a 2.8 1GD-FTV a gyári 177 LE és 450 Nm helyett 225 LE-t és 563 Nm-t ér el a GAN GT modullal. Egy ilyen turbódízelnél a GAN GT akár 30%-kal több teljesítményt ad. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
A 2.5 D-4D motorom 102 LE-s vagy 144 LE-s?
A korábbi motor 102 LE-s; a változó geometriájú turbós változat, amelyet egyes piacokon 2012-től gyártottak, 144 LE-s.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő átprogramozása (remap) között egy Fortuner dízel esetében?
A motorvezérlő átprogramozásával ellentétben, amely felülírja a vezérlőegység szoftverét, a GAN modul a szenzorok jeleit korrigálja, a gyári szoftver, az ellenőrzőösszegek és a flash-számláló pedig érintetlen marad. A modul körülbelül egy perc alatt eltávolítható, és eltávolítása után nem marad nyoma.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.