VW Beetle chiptuning
17 motor · +9 és +64 LE között
Volkswagen Beetle: 17 motor — 13 benzines és 4 dízel. A teljesítmény +9 és +64 LE között nő, a nyomaték akár +101 Nm-rel. GAN GTL 219 EUR-tól, GAN GT 329 EUR-tól. GAN GA+ 189 EUR-tól.
Volkswagen Beetle: az összes motor pontos növekedéssel
Gyári teljesítmény, teljesítmény GAN-nal, növekedés és ár minden modulhoz. A dízel- és benzinmotorok külön szerepelnek.
| Motor | Gyári → GAN-nal | Növekedés | Tuningmodulok és árak | |
|---|---|---|---|---|
| Dízel · 4 motor | ||||
| 2.0 TDI140 LE / 320 Nm | +38 LE+84 Nm |
GTL — 219 EUR · 172 LE GT — 329 EUR · 178 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI BlueMotion150 LE / 340 Nm | +38 LE+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 182 LE GT — 399 EUR · 188 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6 TDI105 LE / 250 Nm | +31 LE+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 131 LE GT — 329 EUR · 136 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TDI110 LE / 250 Nm | +22 LE+75 Nm |
GTL — 219 EUR · 129 LE GT — 329 EUR · 132 LE |
Kiválasztás → | |
| Benzin · 13 motor | ||||
| 2.0 TSI "GSR"211 LE / 280 Nm | +64 LE+101 Nm |
GTL — 249 EUR · 265 LE GT — 399 EUR · 275 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TSI200 LE / 280 Nm | +54 LE+81 Nm |
GTL — 249 EUR · 246 LE GT — 399 EUR · 254 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.8 TSI170 LE / 320 Nm | +48 LE+89 Nm |
GTL — 249 EUR · 211 LE GT — 399 EUR · 218 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4 TSI160 LE / 240 Nm | +46 LE+72 Nm |
GTL — 249 EUR · 199 LE GT — 399 EUR · 206 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4 TSI150 LE / 250 Nm | +45 LE+75 Nm |
GTL — 249 EUR · 188 LE GT — 399 EUR · 195 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0 TSI220 LE / 350 Nm | +44 LE+85 Nm |
GTL — 249 EUR · 257 LE GT — 399 EUR · 264 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.2 TSI105 LE / 175 Nm | +20 LE+53 Nm |
GTL — 219 EUR · 122 LE GT — 329 EUR · 125 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.3i170 LE / 220 Nm | +20 LE+26 Nm |
GA — 189 EUR · 190 LE GA+ — 189 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i170 LE / 240 Nm | +20 LE+29 Nm |
GA — 189 EUR · 190 LE GA+ — 189 EUR · 190 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.5i150 LE / 228 Nm | +18 LE+27 Nm |
GA — 189 EUR · 168 LE GA+ — 189 EUR · 168 LE |
Kiválasztás → | |
| 2.0i115 LE / 170 Nm | +14 LE+20 Nm |
GA — 189 EUR · 129 LE GA+ — 189 EUR · 129 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.6i102 LE / 148 Nm | +12 LE+18 Nm |
GA — 189 EUR · 114 LE GA+ — 189 EUR · 114 LE |
Kiválasztás → | |
| 1.4i75 LE / 126 Nm | +9 LE+15 Nm |
GA — 189 EUR · 84 LE GA+ — 189 EUR · 84 LE |
Kiválasztás → | |
Minden motorhoz saját tuningmodul tartozik: GAN GT / GAN GTL vagy GAN GA / GAN GA+. Az árak tuningmodulonként értendők, és tartalmazzák az aktuális kedvezményt.
Nem biztos benne, melyik motor van az autójában?
A típusjelzés önmagában nem elég: ebben a generációban ugyanaz a motorjelölés különböző teljesítménnyel is készült, mindegyik saját kalibrációval. Ellenőrizze a teljesítményt az autó papírjaiban, és keresse meg a megfelelő sort.
Ugyanaz a típusjelzés, eltérő gyári teljesítmény ebben a generációban:
Volkswagen Beetle tuning: mi változik?
A tuningmodul a szenzorok és a motorvezérlő (ECU) közé kerül, és korrigálja azok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftverét nem módosítjuk, a modul pedig bármikor eltávolítható.
- Bluetoothüzemmódváltás okostelefonról
- 18 hangolási térképfinomhangolás az Ön motorjához

- 15 perca gyári csatlakozókhoz csatlakozik
- IP67víz- és porállóság
- +64 LElegjobb ebben a generációban
2.0 TSI "GSR" 211 LE → 275 LE. A többi motornál a növekedés +9 LE-től indul; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- +89 Nmdízelmotoroknál
A dízelmotoroknál főként a nyomaték nő: +75 és +89 Nm között.
- akár 12%a GAN GA+-szal szívó motorokon
6 szívó motor számára: GAN GA / GAN GA+ tuningmodulok; az egyes motorok adatai a táblázatban.
- 50 nappróbaidő
Fokozott teljesítmény – vagy visszakapja a pénzét (a szállítási költségek kivételével).
Volkswagen Beetle: miben különleges?
VW Beetle chiptuning: melyik Beetle-ről van szó?
A VW Beetle chiptuningnál két autóról lehet szó: az 1998 és 2010 közötti New Beetle-ről (9C) és a 2011 és 2019 közötti Beetle A5-ről. A léghűtéses klasszikus, más néven VW bogár, nem szerepel a katalógusban. A két újabb autó a katalógusban egyetlen Beetle oldalon osztozik, ezért a motor különbözteti meg őket.
Mindkét autó motorjához kapható tuning box, vagyis tuningmodul. A GAN GT modullal a 220 LE-s Beetle 2.0 TSI 264 LE-t és 435 Nm nyomatékot ér el. Ezek az erre a motortípusra megadott értékek, nem az Ön autóján végzett fékpados mérés eredményei.
Beetle A5 motorok 2011-től
A Beetle A5-öt 2011 áprilisában mutatták be, 2019 júliusáig gyártották, Európában 2018 márciusáig árulták. A 2.0 TSI 200 LE-s volt 2013 májusáig, 210 LE-s 2014 novemberéig, azután 220 LE-s. A 2013-as GSR különkiadás 210 LE-s autó. Az 1.2 TSI 105 LE-t és 175 Nm nyomatékot adott.
Az 1.4 TSI-t 150 LE-vel és 250 Nm nyomatékkal 2014 októberétől építették be. A dízelek: a 105 LE-s 1.6 TDI, egy 110 LE-s dízel 2014 novemberétől, valamint a 2.0 TDI 140, majd 150 LE-vel. Ezért a Beetle dízel chip tuningjánál a gyártási dátum az első szempont.
New Beetle: benzinmotorok
A New Beetle a Golf 4 platformján áll, és az ezen az oldalon szereplő motorjai benzinesek. A motorok teljesítménye: 75 LE az 1.4, 102 LE az 1.6, 116 LE a 2.0 és 170 LE a 2.3 V5 esetében. A katalógusban a 2.0 motor 115 LE-sként szerepel.
A New Beetle 150 LE-s 1.8T motorja külön nem szerepel: ugyanezt a motort a VW Golf 4 oldalán 1.8T néven találja. A New Beetle 101 vagy 105 LE-s 1.9 TDI motora a VW New Beetle (9C) oldalán szerepel.
Volkswagen Beetle chiptuning: kérdések
Honnan tudom, hogy a Beetle A5 2.0 TSI motorom 200, 210 vagy 220 LE-s?
Az évjárat dönt: a motor 2011 júniusától 200 LE-s, 2013 májusától 210 LE-s, 2014 novemberétől pedig 220 LE-s. Mindhárom 2.0 TSI változat a GAN GT modullal működik, amely turbómotorokhoz akár 30%-kal több teljesítményt ad.
Melyik a Beetle 2.0 TDI-m: a 140 vagy a 150 LE-s, és mi a helyzet az 1.6 TDI-vel?
A 2.0 TDI 2012 februárja és 2014 októbere között 140 LE-s volt, utána 150 LE-s. Az 1.6 TDI 2011 augusztusától 2014 októberéig 105 LE-s volt. Mindegyik motor a GAN GT modullal működik.
Mennyi teljesítményt ad a GAN GA+ modul a VW New Beetle 1.4, 1.6, 2.0 és 2.3 V5 motorjának?
Mind a négy a GAN GA+ modullal működik, amely akár 12%-kal több teljesítményt ad. Emellett takarékos vezetési stílus mellett akár 15%-kal kisebb fogyasztást is lehetővé tesz.
Mi a különbség a tuning box és a motorvezérlő átprogramozása (remap) között egy Beetle esetében?
A motorvezérlő átprogramozásával (remap) ellentétben, amely felülírja a gyári szoftvert, a tuning box a motor szenzorai és a motorvezérlő között helyezkedik el, és korrigálja a szenzorok jeleit. Az autó gyári garanciája megmarad: a motorvezérlő szoftvere soha nem módosul, a modul pedig bármikor eltávolítható. A modul körülbelül egy perc alatt eltávolítható, és eltávolítása után nem marad nyoma.
Ugyanaz a tuningmodul, mint a Stage 1 tuning?
Nem egészen. A Stage 1 általában a motorvezérlő átprogramozását jelenti alkatrészcsere nélkül. A tuningmodul szintén alkatrészcsere nélkül működik, de nem módosítja a motorvezérlő szoftverét: a szenzorok jeleit korrigálja, néhány perc alatt, elektronikus és mechanikai nyomok nélkül eltávolítható, az alkalmazás OFF gombja pedig visszaállítja a gyári beállításokat.