Chiptuning Land Rover Range Rover Sport (II) 2013->
2013 → · 12 motoare · de la +41 la +89 CP
Land Rover Range Rover Sport II: 12 motoare — 6 pe benzină și 6 diesel. Creșterea de putere este de la +41 la +89 CP, iar la cuplu de până la +134 Nm. GAN GTL de la 249 EUR, GAN GT de la 399 EUR.
Toate motoarele Land Rover Range Rover Sport II: creșterea exactă
Puterea din fabrică, puterea cu GAN, creșterea și prețul pentru fiecare modul. Motoarele diesel și pe benzină sunt listate separat.
| Motor | Din fabrică → cu GAN | Creștere | Module de tuning și prețuri | |
|---|---|---|---|---|
| Diesel · 6 motoare | ||||
| 3.0 SDV6292 CP / 600 Nm | +74 CP+134 Nm |
GTL — 249 EUR · 355 CP GT — 399 EUR · 366 CP |
Alege → | |
| 3.0 TDV6258 CP / 600 Nm | +68 CP+134 Nm |
GTL — 249 EUR · 316 CP GT — 399 EUR · 326 CP |
Alege → | |
| 3.0 TDV6249 CP / 600 Nm | +67 CP+134 Nm |
GTL — 249 EUR · 306 CP GT — 399 EUR · 316 CP |
Alege → | |
| 3.0 TDV6211 CP / 600 Nm | +59 CP+134 Nm |
GTL — 249 EUR · 261 CP GT — 399 EUR · 270 CP |
Alege → | |
| 4.4 SDV8340 CP / 700 Nm | +58 CP+119 Nm |
GTL — 279 EUR · 388 CP GT — 459 EUR · 398 CP |
Alege → | |
| 3.0 SDV6306 CP / 700 Nm | +52 CP+119 Nm |
GTL — 279 EUR · 349 CP GT — 459 EUR · 358 CP |
Alege → | |
| Benzină · 6 motoare | ||||
| 5.0 Si8525 CP / 625 Nm | +89 CP+106 Nm |
GTL — 379 EUR · 599 CP GT — 519 EUR · 614 CP |
Alege → | |
| 5.0 Kompressor510 CP / 625 Nm | +87 CP+106 Nm |
GTL — 379 EUR · 581 CP GT — 519 EUR · 597 CP |
Alege → | |
| 5.0 SVR575 CP / 700 Nm | +78 CP+100 Nm |
GTL — 379 EUR · 641 CP GT — 519 EUR · 653 CP |
Alege → | |
| 3.0T SC380 CP / 450 Nm | +76 CP+90 Nm |
GTL — 279 EUR · 445 CP GT — 459 EUR · 456 CP |
Alege → | |
| 3.0 Kompressor340 CP / 450 Nm | +69 CP+88 Nm |
GTL — 279 EUR · 399 CP GT — 459 EUR · 409 CP |
Alege → | |
| 2.0T241 CP / 340 Nm | +41 CP+58 Nm |
GTL — 249 EUR · 275 CP GT — 399 EUR · 282 CP |
Alege → | |
Fiecare motor are propriul modul de tuning: GAN GT / GTL sau GAN GA / GA+. Prețurile sunt per modul de tuning și includ reducerea actuală.
Nu știi ce motor ai?
Inscripția de pe mașină nu este suficientă: în această generație, aceeași denumire de motor a existat în variante de putere diferite, fiecare cu propria calibrare. Verifică puterea în certificatul de înmatriculare și găsește rândul potrivit.
Aceeași inscripție, puteri din fabrică diferite în această generație:
Chip tuning Land Rover Range Rover Sport II: ce se schimbă
Modulul de tuning se montează între senzori și unitatea de control a motorului (ECU) și le ajustează semnalele. Garanția producătorului se păstrează: softul ECU-ului nu se modifică niciodată, iar modulul poate fi demontat oricând.
- Bluetoothcontrolul modurilor prin smartphone
- 18 mapereglaj fin pentru motorul tău

- 15 minutese conectează la mufele din fabrică
- IP67protecție la apă și praf
- +89 CPcel mai bun din această generație
5.0 Si8 525 CP → 614 CP. Celelalte motoare câștigă de la +41 CP; cifra fiecăruia o găsești în tabel.
- +134 Nmpentru motoarele diesel
Motoarele diesel câștigă mai ales cuplu: de la +119 la +134 Nm.
- GAN APPcontrolul puterii prin smartphone
Modurile SPORT, DYNAMIC, ECO și STOCK în aplicația GAN.
- 50 de zilede test
Mai multă putere sau banii înapoi (excluzând costurile de livrare).
Chip tuning Land Rover Range Rover Sport II: întrebări
Ce modul de tuning îmi trebuie pentru Land Rover Range Rover Sport II?
Toate motoarele din această generație sunt turbo, așa că ai nevoie de GAN GT sau GAN GTL. Găsește-ți motorul în tabelul de mai sus: fiecare rând arată modulul și prețul.
Modulul de tuning este același lucru cu un Stage 1?
Nu chiar. Stage 1 înseamnă de obicei o remapare (resoftare) ECU fără înlocuirea pieselor. Nici modulul de tuning nu necesită înlocuirea pieselor, dar nu modifică software-ul ECU: corectează semnalele senzorilor, se demontează în câteva minute fără urme, iar butonul OFF din aplicație readuce setările din fabrică.